Používaním tohto webu súhlasíte s využívaním súborov cookies, ktoré nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Ich používanie môžete odmietnuť nastavením svojho internetového prehliadača. Viac informácii
projekt poisťovne logo generali

PODCAST: S výživovým expertom Dr. Igorom Bukovským o tom, čo prospieva a škodí našim črevám a ako sa vyberajú vhodné probiotiká

10. 07. 2020

Vedeli ste, že plocha, cez ktorú sa v črevách vstrebáva do nášho tela to, čo potrebujeme, ale aj to, čo nám môže škodiť, je 32 metrov štvorcových? A že v našom tráviacom trakte sa nachádzajú až 2 kilogramy biologickej hmoty, ktorú tvoria najmä baktérie? Ešte oveľa viac zaujímavých informácií si vypočujete v tomto podcaste, po ktorom budete viac rozumieť svojmu bruchu, črevám a mikrobiómu v ňom.

V júlovom podcaste sa venujeme téme zdravých čriev, črevného mikrobiómu a jeho vplyvu na celkové zdravie človeka. MUDr. Igor Bukovský, PhD., sa s nami podelil o množstvo poznatkov a zrozumiteľne vysvetlil, prečo je také dôležité mať črevá v dobrej kondícii, ako zistíme, že niečo nie je v poriadku, čo črevám škodí a čo prospieva, ako je to s probiotikami, ale aj s prebiotikami. Búra mýty aj o baktériách a hovorí, že len veľmi málo baktérií je v skutočnosti zlých, naopak, bez nich by sme neprežili a dostávajú sa do nás už pri pôrode, pokiaľ je prirodzený a nie cisárskym rezom. A na záver nám prezradil aj to, na akom slovenskom ovocí si teraz pochutnáva a odporúča ho každému pre jeho skvelé výživové hodnoty.

Ak vás zaujíma využitie výživy na podporu zdravia v prevencii aj podpornej liečbe, na youtubovom kanáli Dr. Igora Bukovského nájdete na túto tému množstvo vysvetľujúcich videí. Môžete sa však tiež obrátiť priamo na jeho Ambulanciu klinickej výživy.

Podcast si môžete vypočuť aj na Apple Podcasts, Spotify či YouTube, ale aj cez RSS alebo stiahnuť ako MP3.

Vyrovnane a s úsmevom, príjemné počúvanie!

Naše zdravie je naša najväčšia zodpovednosť a ak vieme čo i len čiastočne svojím životným štýlom zmenšiť pravdepodobnosť ochorenia, stojí to za to. A aby nás nič neprekvapilo, je dobré myslieť preventívne aj na životné poistenie, ktoré dokáže pomôcť v ťažkých životných situáciách najmä finančne.

Sme aj na Instagrame

#zdravie #zdraverecepty #zdravoachutne #pohyb #fitness #vitalita #cestovanie
Ak sú toto aj vaše srdcové instatémy, sledujte nás:

Novinky a výber toho najlepšieho z Generali Balans raz mesačne priamo do vašej e-mailovej schránky.