projekt poisťovne logo generali

15 skvelých tipov na fitness aktivity na Slovensku a v okolí

20. 06. 2023

Patríš presne k tým, čo neposedia doma a stále by len niečo robili? Dobrou správou je, že sa blíži leto a toto počasie ti otvára neskutočné množstvo možností na rôzne aktivity. Ak ti už došli nápady na to, aké fitness aktivity môžeš v lete na Slovensku a jeho okolí robiť, tu sa môžeš inšpirovať našimi skvelými tipmi. 

Dovolenková sezóna je v plnom prúde. Nezabudni si na tú svoju pribaliť aj cestovné poistenie od poisťovne Generali, aby si si užil/-a oddych a nové dobrodružstvá bez zbytočných starostí v zahraničí, aj na Slovensku.

5 jednoduchých fitness aktivít pre všetky vekové skupiny

1. Baťov kanál (Slovensko – Česká republika)

Baťov kanál sa nachádza na území Slovenska a Česka a vedie z českého mesta Otrokovice až do Skalice. Aktivita je ideálna pre milovníkov splavovania a vodných aktivít, bez ohľadu na vek. Tento kanál má dĺžku 52 km a prevedie ťa cez nádherné prírodné scenérie. Môžeš si prenajať kajak, kanoe alebo iný typ plavidla a preskúmať najkrajšie časti Baťovho kanála, ktoré sú v lokalitách Kroměříž a Uherské Hradiště.

2. Vínna cesta v Malých Karpatoch

A čo tak spojenie vinárskeho zážitku s krásami Slovenska a dobrou gastronómiou? V tom prípade je Vínna cesta v Malých Karpatoch najlepšia voľba. Táto cesta začína v Devíne a končí v Smoleniciach. Prechádzkou naprieč vinohradmi, návštevou miestnych vinárstiev a ochutnávkou miestnych vín sa oboznámiš s miestnym vinárstvom a ochutnáš skvelé vína. Malé Karpaty sú tiež krásnym miestom s nádhernými výhľadmi a prírodnými scenériami. 

3. Jazda na vodnom skútri v Čunove

Táto adrenalínová aktivita je obľúbená medzi vodnými športovcami a ľuďmi, ktorí hľadajú nové zážitky a adrenalinové dobrodružstvá, takže ak patríš k tejto skupine, určite choď do toho. Pri jazde na vodnom skútri si môžeš vychutnať rýchlosť a pocit slobody na vode. Skúsený inštruktor ťa bude sprevádzať a ukáže ti, ako ovládať skúter, aby si si mohol užiť túto zábavu v plnej miere. Je to tiež skvelý spôsob, ako preskúmať krásy južnej časti Slovenska a vychutnať si prírodu z inej perspektívy.

shutterstock_491633101.jpg

4. Výstupy na hrady a zámky

Hrady a zámky na Slovensku majú rôznu históriu a architektúru, ktoré sú fascinujúce. Tieto historické pamiatky sú dôležitou súčasťou kultúrneho a historického dedičstva krajiny. Niektoré z týchto stavieb sú zachované a vo veľmi dobrom stave, zatiaľ čo iné sú už len zrúcaniny, ktoré ti však stále dokážu ukázať svoje pôvodné nádherné umenie a architektúru. Počas tejto aktivity sa môžeš prechádzať po okolí týchto pamiatok a pozorovať nádhernú prírodu a panorámu krajiny. Pre tých, ktorí sa zaujímajú o históriu, je tu možnosť prehliadok a vstupu do interiérov týchto pamiatok, kde sa môžeš dozvedieť viac o ich histórii, architektúre a zaujímavých udalostiach, ktoré sa v nich odohrali.

5. Jazda na horskej kolobežke do Starého Smokovca

Jazda na horskej kolobežke z Hrebienka do Starého Smokovca je skvelou aktivitou pre návštevníkov, ktorí hľadajú dobrodružstvo a adrenalínový zážitok. Táto aktivita je vhodná pre ľudí všetkých vekových kategórií, ktorí majú radi off-road jazdu a chcú zažiť niečo nové a nezabudnuteľné počas svojho pobytu v Tatrách.

5 tipov na stredne náročné aktivity

6. Turistika v Slovenskom raji

Turistika v Slovenskom raji je unikátnym zážitkom pre každého turistického nadšenca. Slovenský raj ti ponúka obrovský počet turistických trás rôznych náročností, ktoré ti umožnia preskúmať krásy tohto národného parku. Môžeš navštíviť Hornádsku dolinu, Prielom Hornádu, Kyseľ, Piecky alebo Sokoliu dolinu. Slovenský raj stojí určite za návštevu každého milovníka dobrodružstiev a prírody.

shutterstock_2260542733.jpg

7. Golfová škola v Hrubej Borši

Pokiaľ sa chceš s golfom zoznámiť alebo si zlepšiť svoje golfové zručnosti, táto škola je skvelou voľbou. Tréneri poskytujú tréningové programy pre začiatočníkov aj pokročilých hráčov. Moderné tréningové zariadenia ti pomôžu zlepšiť techniku a získať dôveru na ihrisku.

8. Tandemový paragliding

Za pomoci skúseného inštruktora, ktorý ti ukáže ako padák ovládať a preletí s tebou nad krásnymi scenériami, zažiješ ten najlepší adrenalínový zážitok. Existuje niekoľko miest na Slovensku, kde si môžeš vychutnať tento zážitok, ako napríklad v Kráľovej Lehote, Liptovskej Tepličke alebo na Donovaloch. Tandemový paragliding je vhodný pre každého, bez ohľadu na vek alebo skúsenosti.

9. Rafting na divokej vode v Čunove

Rafting na divokej vode v Čunove je zážitková aktivita pre všetkých milovníkov adrenalínu. Na rieke Dunaj sa preplavíš cez divoké pece a vodopády a vychutnáš si rýchlu jazdu na nafukovacích člnoch. Skúsení inštruktori ti poskytnú všetko potrebné vybavenie a naučia ťa základné techniky bezpečnej jazdy po divokej vode. Rafting v Čunove je skvelou aktivitou pre rodiny, skupiny priateľov alebo firemné teambuildingy.

shutterstock_1472617286.jpg

10. Skoky z mosta Lanfranconi

Kyvadlové skoky z mosta Lanfranconi v Bratislave sú adrenalínovou aktivitou, pri ktorej sa skáče z výšky 20 metrov. Sú určené pre odvážnych milovníkov adrenalínu, ktorí hľadajú nové výzvy.

5 tipov na skutočne náročné aktivity pre odvážlivcov

11. Via Ferrata s horským vodcom – Skalka pri Kremnici

Via Ferrata na Skalke pri Kremnici je adrenalínový zážitok pre nadšencov horskej turistiky a lezenia. S horským vodcom prejdeš zaujímavú ferratu, ktorá ťa prevedie krásnou prírodou s úchvatnými výhľadmi na okolie. Taktiež sa tu nachádza najdlhší visutý most, ktorého dĺžka je 80 metrov a v niektorých úsekoch sa budeš nachádzať vo výške 45 metrov nad terénom. Tak čo, trúfaš si na túto adrenalínovú atrakciu?

12. Tandemový zoskok padákom

Patrí k skutočne náročným adrenalínovým aktivitám. So skúseným inštruktorom sa po 15 minútovom lete dostaneš do výšky až 3 000 – 4 000 metrov, kde po otvorení dvier na lietadle zažiješ voľný pád v rýchlosti až 200 km/h až do výšky 1 500 m. V tejto výške otvorí inštruktor padák a ty sa ďalších 10 minút môžeš kochať nádhernými výhľadmi a plachtiť nad krajinou.

13. Wakeboarding na Zlatých Pieskoch

Wakeboarding na Zlatých Pieskoch patrí k populárnym adrenalínovým aktivitám. Jazero je vybavené vlekom, ktorý ťahá wakeboarderov po hladine a umožňuje ti tak vykonávať skoky, triky a akrobatické kúsky. V areáli sa nachádza niekoľko rôznych prvkov, ako sú boxy a rampy, ktoré umocňujú zážitok z wakeboardingu. Táto aktivita je vhodná pre začiatočníkov aj pokročilých a ponúka skvelú zábavu a adrenalinový zážitok pre každého.

shutterstock_1343611181.jpg

👉 Obľúbené vodné športy a kde si ich môžete vyskúšať

14. Kurz lezenia na lezeckej stene alebo na skutočnej skale

Kurz lezenia je určený pre začiatočníkov aj pokročilých lezcov, ktorí sa chcú zdokonaliť v lezení na lezeckej stene alebo na skutočnej skale. Kurz zahŕňa základné techniky lezenia, ako správne držanie tela, správne nášľapné techniky a používanie rúk pri lezení. Na kurze sa naučíš tiež, ako zvládnuť náročné úseky. Kurzy lezenia v interiéri aj exteriéri ponúkajú všetky väčšie lezecké steny na Slovensku či horolezecké organizácie a školy.

15. Bungee jumping v Chorzówe – Poľsko

Bungee jumping v Chorzówe predstavuje skákanie z výšky 90 metrov nad Zalew Chorzowski. Tento adrenalínový zážitok je vhodný pre všetkých odvážlivcov, ktorí chcú vyskúšať niečo nové a nezvyčajné. Najprv si prejdete bezpečnostným tréningom a po tejto inštruktáži môžete zoskočiť z vysokého mostu a zažiť pocit voľného pádu a pruženia na lanách. To všetko s výhľadom na okolitú krajinu a jazero. Je to jedným z najvýznamnejších miest pre bungee jumping v Poľsku a ponúka nezabudnuteľný zážitok pre všetkých, ktorí sa neboja výšok a hľadajú adrenalínové zážitky.

Sme aj na Instagrame

#zdravie #zdraverecepty #zdravoachutne #pohyb #fitness #vitalita #cestovanie
Ak sú toto aj vaše srdcové instatémy, sledujte nás:

Novinky a výber toho najlepšieho z Generali Balans raz mesačne priamo do vašej e-mailovej schránky.