projekt poisťovne logo generali

Životné situácie

Október 2022

Naša istota

Rastúce ceny energií, no aj zdražovanie kvôli inflácii – to všetko významne zaťažuje rodinný rozpočet. Kvôli vysokým výdavkom tak veľká časť rodín nemá priestor vytvárať si finančnú rezervu. Tento mesiac vám preto poradíme, ako výdavky zredukovať a nastaviť si rozpočet na mieru. Inflácia znehodnocuje vaše peniaze. Dozviete sa, ako ich pred ňou chrániť. Získate tiež tipy, ako ušetriť na energiách vďaka smart technológiám a menším aj väčším investíciám do vášho domova, ale aj to, ako si vypestovať zeleninu bez záhrady či variť šetrnejšie.
August 2022

Máme auto

Autá sú v súčasnosti najrozšírenejším dopravným prostriedkom. Až 83 % Európanov ich uprednostňuje pred inými spôsobmi dopravy. Vlastniť auto však so sebou prináša aj množstvo povinností. Poradíme vám preto, na ktoré by ste nemali po kúpe auta zabudnúť. Získate tiež tipy, ako šetriť palivo vďaka efektívnemu šoférovaniu, akým činnostiam sa pri šoférovaní vyhnúť, ale aj čo robiť v prípade, že vám vaše auto ukradnú. Dozviete sa tiež, či sú väčšie vozidlá bezpečnejšie, ale aj ako budú vyzerať autá budúcnosti.
Jún 2022

Vysnívané bývanie

Slovákov spája túžba bývať vo vlastnom. Nehnuteľnosť vlastní až 92 % z nás. Kúpiť si dom či byt však často nie je jednoduché a preto si tento mesiac ukážeme, ako si na vlastné bývanie našetriť a ako získať svoju prvú hypotéku. Získate tiež tipy, ako premeniť starý nábytok na štýlový kúsok. Ukážeme si, ako by mal vyzerať inteligentný domov budúcnosti a ako využiť alternatívne zdroje energie. Dozviete sa tiež, ako vylepšiť svoj domov za rozumnú cenu a poradíme vám, ako na alergény v domácnosti.
Marec 2022

Máme dieťa

Narodenie dieťaťa je radostnou správou pre každého rodiča. Okrem radosti však so sebou rodičovstvo prináša aj množstvo otázok, pričom viaceré z nich začínajú ešte v tehotenstve. Spolu s odborníkmi sa preto pozrieme na komplikácie, ktoré môžu sprevádzať tehotenstvo a pôrod a predstavíme vám najbežnejšie detské ochorenia. Vysvetlíme si, ako zvládať starostlivosť o novorodenca po psychickej stránke a ukážeme si, ako materstvu prispôsobiť náš životný štýl. Získate tiež praktické tipy na detskú výbavu, povieme si, ako na príchod dieťaťa pripraviť váš domov a nevynecháme ani tému financií a poistenia.

Novinky a výber toho najlepšieho z Generali Balans raz mesačne priamo do vašej e-mailovej schránky.

Sme aj na Instagrame

#zdravie #zdraverecepty #zdravoachutne #pohyb #fitness #vitalita #cestovanie
Ak sú toto aj vaše srdcové instatémy, sledujte nás: