projekt poisťovne logo generali

O Balanse

Zdravie je
o rovnováhe

Nalejme si čistého vína.
A v záujme zdravia už radšej vody.

Štatistika o zdraví Slovákov nie je práve lichotivá. Vedeli ste, že patríme k najviac chorým národom v Európe? Podľa prieskumov žije Slovák v plnom zdraví o takmer 5 rokov kratšie ako Rakúšan či o 6 rokov menej oproti Španielovi.

Čo nás
najviac trápi?

Zhoršujúci sa zdravotný stav ľudí vnímame aj v poisťovni Generali. Analýza dát za posledných 5 rokov nám potvrdila narastajúci trend ochorení a poistných udalostí, kde v mnohých prípadoch je možné škodám na majetku či živote predísť.

Kardiovaskulárne ochorenia

Nádorové chorenia

Respiračné ochorenia

Ochorenia tráviacej sústavy

Nedostatok pohybu

Zlá strava

Stres

Neresti

Kameňom úrazu
je náš životný štýl.

Výskumy to potvrdzujú. Aj podľa vedkyne a lekárky z Biomedicínskeho centra SAV doc. MUDr. Barbary Ukropcovej, PhD., k stúpajúcemu trendu civilizačných ochorení významne prispieva zlý životný štýl s nedostatkom pohybovej aktivity a nesprávnymi stravovacími návykmi.

Je najvyšší čas sa rozhýbať
a spraviť s tým niečo!

A preto tu je Generali Balans. Cieľom tohto projektu a blogu je prevencia a to nielen v oblasti zdravia. Na generalibalans.sk prinášame overené tipy na vyvážený život, o ktoré sa s vami radi podelíme.

Na pomoc sme si prizvali odborníkov, vedcov, inšpiratívne osobnosti a slovenských influencerov. Tí budú prispievať svojimi poznatkami, odporúčaniami a radami v 5 kategóriách - Zdravý tanier, Vitalita a pohyb, Cestovanie, Dobré tipy, Rozhovory, ktoré sú dôležité z pohľadu prevencie a ochrany vášho zdravia aj majetku.

Poznatky o zdraví od špičkových odborníkov z Biomedicínskeho centra SAV

Na Generali Balans spolupracujeme s renomovaným vedeckým pracoviskom SAV, ktoré sa venuje biomedicínskemu výskumu v oblasti vplyvu životného štýlu na zdravie, kvalitu života a riziko vzniku ochorení.

Cieľom našej spolupráce je prinášať aktuálne a vedecky overené informácie a rady pre zlepšenie zdravia v zrozumiteľnej podobe. Odborníci z BMC SAV, ktorí sa s vami podelia o svoje vedomosti, posúvajú hranice medicínskeho výskumu a praxe. Civilizačné ochorenia, ktorými sa zaoberajú, sú jednou z najväčších výziev súčasnosti. Našou spoločnou ambíciou je prevencia týchto ochorení a zlepšovanie zdravia ľudí.

Balans témy

Oblasti, ktoré prispievajú ku kvalite a rovnováhe našich životov.

Zdravý tanier

Poradíme vám ako nájsť vo svojom jedálničku miesto pre zdravé jedlo a zároveň si pochutiť

Vitalita a pohyb

Naštartujeme vás k aktívnemu životnému štýlu

Cestovanie

Pri ceste za relaxom, zážitkami či aktívnym oddychom vám pribalíme užitočné rady a odporúčania.

Dobré tipy

Zbierame pre vás dobré rady, tipy a triky pre život, rodinu aj domácnosť.

Rozhovory

Vyspovedáme ľudí, ktorí majú čo povedať k témam zdravia.