projekt poisťovne logo generali

Témy mesiaca

Marec 2023

Bezstarostné detstvo

Pre svoje deti chceme len to najlepšie. No s výchovou sú často spojené aj neľahké výzvy. Tento mesiac si preto povieme, ako na ne vplývajú videohry, či je bezpečné uverejňovať ich fotky na sociálne siete a ako pristupovať k využívaniu technológií deťmi. Získate tipy, ako posilniť ich imunitu a ako ich naučiť zdravým návykom. Poradíme vám, ako predísť ich plochým nohám, čo robiť ak vaše dieťa šikanujú a dozviete sa aj, aké zmeny v mozgu sa dejú počas ich vývoja.
Február 2023

Šťastný domov

Starať sa o domácnosť môže byť občas náročné. Stačí však málo, aby bol byt či dom bezpečný. Tento mesiac si preto ukážeme, ako predísť úniku vody z práčky a poradíme vám, ako na kontrolu komína. Dozviete sa, ako ochrániť domov pred vyčíňaním počasia, aj to, ktoré izbové rastliny vám pomôžu doma vyčistiť vzduch. Získate tiež tipy na kvalitnejší spánok, ale aj ako vybrať vhodné miesto na život a ako si ho zveľadiť.
Január 2023

Osobný rozvoj

Nový rok prináša množstvo predsavzatí. Práve osobnostný rast je cesta k spokojnému životu. Tento mesiac preto získate tipy na motivačné knihy, poradíme vám ako sa stať odborníkom vo svojom odbore a ukážeme si tiež, ako sa pripraviť na zmenu práce. Dozviete sa, ako nás ovplyvňuje to, čo si obliekame, ukážeme si ako sa popasovať s migrénami a naučíme vás aj jednoduché cvičenia na každý deň.
December 2022

Bezpečné sviatky

Vianoce sú obdobím pokoja a oddychu. No aj počas nich na nás číha množstvo nebezpečenstiev. Tento mesiac preto získate tipy, ako ich prežiť bez ujmy na zdraví či majetku. Ukážeme si, ako zvládnuť šoférovanie v náročnejších podmienkach, poradíme vám, ako zachovať pri sviatočných pohromách, aj ako sa starať o štvornohých miláčikov v zimnom období. Pripravili sme pre vás špeciálny sviatočný podcast a dozviete sa tiež, ako dopriať svojmu telu tie správne probiotiká, aby ste do nového roka vykročili v zdraví.
November 2022

Udržateľnosť

Nadmerná spotreba a klimatické zmeny nás nútia prehodnotiť naše správanie. Udržateľný spôsob života pomôže nielen prírode, ale aj nám a budúcim generáciám. Tento mesiac si preto ukážeme, ako žiť udržateľne a získate tipy aj pre zelenšie podnikanie. Poradíme vám, ako sa stať vegánom a predstavíme si potraviny, ktoré pohladia aj vašu dušu. Starostlivosti o duševné zdravie sa povenujeme aj s odborníkom a pre ekoturistov máme tipy na vhodné destinácie.
Október 2022

Naša istota

Rastúce ceny energií, no aj zdražovanie kvôli inflácii – to všetko významne zaťažuje rodinný rozpočet. Kvôli vysokým výdavkom tak veľká časť rodín nemá priestor vytvárať si finančnú rezervu. Tento mesiac vám preto poradíme, ako výdavky zredukovať a nastaviť si rozpočet na mieru. Inflácia znehodnocuje vaše peniaze. Dozviete sa, ako ich pred ňou chrániť. Získate tiež tipy, ako ušetriť na energiách vďaka smart technológiám a menším aj väčším investíciám do vášho domova, ale aj to, ako si vypestovať zeleninu bez záhrady či variť šetrnejšie.
September 2022

Zdravé srdce

Nezdravý životný štýl priamo ovplyvňuje činnosť srdca. Práve správna životospráva je najlepšou prevenciou srdcovo-cievnych ochorení. Tento mesiac si preto povieme, ako na zdravé srdce. Naučíme vás, ako bojovať s vysokým krvným tlakom, aj ako mu predísť. Poradíme vám účinné kardio cviky, spôsoby, ako skoncovať s fajčením, a ukážeme si, ako správne poskytnúť masáž srdca. Získate tiež tipy, ako zostať fit aj po päťdesiatke, a dozviete sa viac o zdravých a škodlivých tukoch v jedle.
August 2022

Máme auto

Autá sú v súčasnosti najrozšírenejším dopravným prostriedkom. Až 83 % Európanov ich uprednostňuje pred inými spôsobmi dopravy. Vlastniť auto však so sebou prináša aj množstvo povinností. Poradíme vám preto, na ktoré by ste nemali po kúpe auta zabudnúť. Získate tiež tipy, ako šetriť palivo vďaka efektívnemu šoférovaniu, akým činnostiam sa pri šoférovaní vyhnúť, ale aj čo robiť v prípade, že vám vaše auto ukradnú. Dozviete sa tiež, či sú väčšie vozidlá bezpečnejšie, ale aj ako budú vyzerať autá budúcnosti.
Júl 2022

Letná dovolenka

Letné mesiace sú ako stvorené pre oddych na vytúženej dovolenke. Či už sa rozhodnete ísť k moru alebo dovolenkovať na Slovensku, nemali by ste zabudnúť na bezpečnosť seba a svojej rodiny. Ukážme si praktické spôsoby, ako ochrániť vaše cennosti a ako postupovať v prípade nečakaných úrazov či stratenej batožiny. Dozviete sa tiež, ako si pomôcť pri zažívacích ťažkostiach na dovolenke, no získate tiež tipy na menej známe dovolenkové destinácie či bezplatné aktivity v niektorých európskych mestách.
Jún 2022

Vysnívané bývanie

Slovákov spája túžba bývať vo vlastnom. Nehnuteľnosť vlastní až 92 % z nás. Kúpiť si dom či byt však často nie je jednoduché a preto si tento mesiac ukážeme, ako si na vlastné bývanie našetriť a ako získať svoju prvú hypotéku. Získate tiež tipy, ako premeniť starý nábytok na štýlový kúsok. Ukážeme si, ako by mal vyzerať inteligentný domov budúcnosti a ako využiť alternatívne zdroje energie. Dozviete sa tiež, ako vylepšiť svoj domov za rozumnú cenu a poradíme vám, ako na alergény v domácnosti.
Máj 2022

Aktívny životný štýl

Nedostatok pohybu je fenomén dnešnej doby. Pritom aktívny životný štýl má blahodarné účinky, znižuje riziko zákerných ochorení a pomáha bojovať aj s úzkosťami a depresiou. Vďaka cvičeniu sa do tela vyplavujú hormóny šťastia a častokrát máme po tréningu viac energie. Tento mesiac získate tipy, ako sa správne hýbať a behať a predstavíme si tipy na nezvyčajné športy. Poradíme vám, ako na kontrolu znamienok, úpravu životného štýlu či oživenie každodennej stravy.
Apríl 2022

Pracovný život

Práca je neoddeliteľnou súčasťou života každého z nás. Trávime v nej viac ako tretinu času a aj preto by sme mali dbať na balans medzi prácou a voľným časom. Inak nám hrozí, že v zamestnaní vyhoríme, ba čo viac, že sa u nás prejavia aj rôzne zdravotné komplikácie. Pomôcť môžu pohybové cvičenia a zdravé stravovanie. Ukážeme si spôsoby, ako sa vysporiadať s neúspechom v práci, ako sa vyhnúť vyhoreniu či predísť problémom s chrbticou.

Novinky a výber toho najlepšieho z Generali Balans raz mesačne priamo do vašej e-mailovej schránky.

Sme aj na Instagrame

#zdravie #zdraverecepty #zdravoachutne #pohyb #fitness #vitalita #cestovanie
Ak sú toto aj vaše srdcové instatémy, sledujte nás: