projekt poisťovne logo generali

Témy mesiaca

Máj 2022

Aktívny životný štýl

Nedostatok pohybu je fenomén dnešnej doby. Pritom aktívny životný štýl má blahodarné účinky, znižuje riziko zákerných ochorení a pomáha bojovať aj s úzkosťami a depresiou. Vďaka cvičeniu sa do tela vyplavujú hormóny šťastia a častokrát máme po tréningu viac energie. Tento mesiac získate tipy, ako sa správne hýbať a behať a predstavíme si tipy na nezvyčajné športy. Poradíme vám, ako na kontrolu znamienok, úpravu životného štýlu či oživenie každodennej stravy.
Apríl 2022

Pracovný život

Práca je neoddeliteľnou súčasťou života každého z nás. Trávime v nej viac ako tretinu času a aj preto by sme mali dbať na balans medzi prácou a voľným časom. Inak nám hrozí, že v zamestnaní vyhoríme, ba čo viac, že sa u nás prejavia aj rôzne zdravotné komplikácie. Pomôcť môžu pohybové cvičenia a zdravé stravovanie. Ukážeme si spôsoby, ako sa vysporiadať s neúspechom v práci, ako sa vyhnúť vyhoreniu či predísť problémom s chrbticou.
Marec 2022

Máme dieťa

Narodenie dieťaťa je radostnou správou pre každého rodiča. Okrem radosti však so sebou rodičovstvo prináša aj množstvo otázok, pričom viaceré z nich začínajú ešte v tehotenstve. Spolu s odborníkmi sa preto pozrieme na komplikácie, ktoré môžu sprevádzať tehotenstvo a pôrod a predstavíme vám najbežnejšie detské ochorenia. Vysvetlíme si, ako zvládať starostlivosť o novorodenca po psychickej stránke a ukážeme si, ako materstvu prispôsobiť náš životný štýl. Získate tiež praktické tipy na detskú výbavu, povieme si, ako na príchod dieťaťa pripraviť váš domov a nevynecháme ani tému financií a poistenia.
Február 2022

Vzdelávanie

V dnešnej dobe máme nespočetné možnosti vzdelávania. Či už sa jedná o online kurzy, mentoring alebo vzdelávacie programy, z pohodlia domova sa môžeme naučiť naozaj čokoľvek. Stačí poznať správne techniky efektívneho učenia, pochopiť fungovanie nášho mozgu a čo mu škodí či naopak prospieva. Tento mesiac sa dozviete, ako sa efektívne učiť cudzí jazyk, a tiež ako prejsť rekvalifikáciou a priblížiť sa tak k vysnívanej kariére. Získate praktické tipy na vzdelávacie online kurzy či podcasty, povieme si ako naučiť rodinu odolávať hoaxom a porozprávame sa s koučom, ktorý radí ako sa v živote posúvať ďalej.
Január 2022

Zdraví v zime

Počas zimných mesiacov býva naša imunita oslabená. Len chrípkou trpí počas zimných mesiacov až 15 % populácie. Nemali by sme preto zabúdať na zdravú životosprávu. Tento mesiac sa pozrieme na to, ako predísť infekcii dýchacích ciest a tiež na to, ako ju liečiť. Zistíte, aké výživové doplnky sú pre telo vhodné, a aké nám naopak môžu uškodiť Ukážeme si, ako bezpečne otužovať, získate praktické tipy na zimnú turistiku, ale aj návody na prvú pomoc v prípade úrazu.
December 2021

Duševná pohoda

Hoci sú Vianoce sviatkami pokoja a lásky, pre mnohých z nás sú predvianočné týždne symbolom stresu. Psychické problémy sú pritom častou príčinou rôznych fyzických ochorení. Počas adventných týždňov sa preto pozrieme na to, ako vplýva duševné zdravie na naše telo. Predstavíme vám techniky, ktoré zlepšia vašu duševnú pohodu a spolu s odborníkmi si povieme, ako prežiť sviatky v pohode. Ukážeme si, ako na ekologické Vianoce a aj recepty na chutné a zdravé sviatočné pochúťky.
November 2021

Rodičovstvo

Štatistiky hovoria jasnou rečou. Populácia Slovenska starne, detí sa rodí čoraz menej a mnohé páry sa neúspešne snažia o dieťa. V novembri sa preto spolu s odborníkmi pozrieme na to, čo ovplyvňuje našu plodnosť. S detskou psychologičkou preberieme tému inkluzívneho vzdelávania a skúsená koučka nám vysvetlí, ako správne komunikovať s dieťaťom. Zaneprázdneným rodičom poradíme, ako si nájsť čas pre seba a predstavíme vám recepty na zdravé a chutné maškrty nielen pre deti.
Október 2021

Bezpečne na cestách

Štatistiky nehodovosti na slovenských cestách nie sú lichotivé. Každoročne zaznamenávame viac ako 10 000 dopravných nehôd. V októbri sa preto bližšie pozrieme na bezpečnosť na cestách. Spolu s odborníkmi si vysvetlíme, aký vplyv má časté šoférovanie na naše zdravie, posvietime si na najčastejšie priestupky a povieme si, ako prekonať strach zo šoférovania. Poradíme vám, na čo si dať pozor pri kúpe jazdeného auta a naučíme sa jazdiť ekologickejšie.
September 2021

Životné prostredie

Klimatické zmeny sú celosvetovým problémom. Extrémne horúčavy, ale aj nečakané záplavy, hurikány či tornáda sa postupne stávajú súčasťou našich životov aj na Slovensku. Klimatická kríza však prináša výzvy aj pre naše zdravie. V mesiaci september sa preto spolu s odborníkmi pozrieme na to, ako chrániť naše zdravie v čase globálnych zmien. Povieme si, čo môže každý z nás urobiť pre ochranu životného prostredia, naučíme sa, ako neplytvať potravinami no taktiež ako sa chrániť pred búrkami či záplavami.
August 2021

Digitálny svet

Digitálne technológie sa nespochybniteľne stali súčasťou našich životov. Málokoho asi prekvapí, že prístup na internet má na Slovensku až 85,8 % domácností a smartfón vlastní takmer každý mladý Slovák. Moderné technológie priniesli do našich životov množstvo inovácií, no mali by sme sa mať na pozore aj pred ich nástrahami. V mesiaci august sa spolu s odborníkmi pozrieme na ich vplyv na naše zdravie, povieme si, ako a kedy na ne pripraviť naše deti a pripomenieme si riziká online sveta. Naučíme vás, ako si chrániť zrak ak pracujete s počítačom a vysvetlíme si, ako rozoznávať dezinformácie a hoaxy.
Júl 2021

Mužský špeciál

Medzi mužmi a ženami nie sú rozdiely iba na pohľad. Aj vo vnútri tela existujú mnohé fyziologické odlišnosti a rozdiely sa prejavujú aj na zdraví. V mesiaci júl sa preto spolu s odborníkmi pozrieme na ochorenia, ktoré častejšie postihujú mužskú populáciu, pripomenieme si dôležité preventívne prehliadky, ktoré neradno vynechať a naučíme sa, ako si nastaviť, no tiež udržať zdravý životný štýl. Tešiť sa môžete tiež na recepty na vysoko proteínové raňajky a prinesieme rozhovory s inšpiratívnymi osobnosťami.
Jún 2021

Cestovanie

Letná dovolenková sezóna je už predo dvermi a po náročných mesiacoch si mnohí z nás doprajú vytúžený oddych. Niekto sa chystá dovolenkovať pri mori, iní radšej uprednostnia pohodu na horách. Nech už sa vyberiete kamkoľvek, opatrnosti nie je nikdy dosť. Vysvetlíme si preto, ako sa chrániť pred nebezpečným kliešťom, povieme si, čo robiť pri spálenej pokožke a poradíme vám, ako sa pripraviť na treking na horách. Podľahnite s nami chutiam Talianska, inšpirujte sa tipmi na výlety v európskych metropolách a zistite, aké vodné športy budú hitom tohto leta.

Novinky a výber toho najlepšieho z Generali Balans raz mesačne priamo do vašej e-mailovej schránky.

Sme aj na Instagrame

#zdravie #zdraverecepty #zdravoachutne #pohyb #fitness #vitalita #cestovanie
Ak sú toto aj vaše srdcové instatémy, sledujte nás: