Používaním tohto webu súhlasíte s využívaním súborov cookies, ktoré nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Ich používanie môžete odmietnuť nastavením svojho internetového prehliadača. Viac informácii
projekt poisťovne logo generali

Všetky témy

Jún 2021

Cestovanie

Letná dovolenková sezóna je už predo dvermi a po náročných mesiacoch si mnohí z nás doprajú vytúžený oddych. Niekto sa chystá dovolenkovať pri mori, iní radšej uprednostnia pohodu na horách. Nech už sa vyberiete kamkoľvek, opatrnosti nie je nikdy dosť. Vysvetlíme si preto, ako sa chrániť pred nebezpečným kliešťom, povieme si, čo robiť pri spálenej pokožke a poradíme vám, ako sa pripraviť na treking na horách. Podľahnite s nami chutiam Talianska, inšpirujte sa tipmi na výlety v európskych metropolách a zistite, aké vodné športy budú hitom tohto leta.
Máj 2021

Cyklistika

Cyklistika je na Slovensku každým rokom populárnejšia. Pomáha tomu viac ako 13 000 km vyznačených cykloturistických trás, vďaka ktorým môžete objavovať krásy našej prírody zo sedadla vášho bicykla. Bicykel sa však stáva aj čoraz prirodzenejšou, zelenou alternatívou dopravy v našich mestách. Tento mesiac si preto spolu s odborníkmi posvietime na to, ako si bicyklovanie užiť na maximum a ako si udržať zdravé kĺby. Poradíme vám, ako si vybrať správny bicykel a nevynecháme ani tému bezpečnosti.
Apríl 2021

Ženský špeciál

Telá muža a ženy sú odlišné nielen navonok, no tiež zvnútra. A hoci je priemerná dĺžka dožitia žien vyššia, stretávajú sa počas života s väčším množstvom zdravotných problémov ako muži. V spolupráci s odborníkmi si preto posvietime na choroby, ktoré postihujú práve ženy, vysvetlíme si, prečo by sme nemali zanedbávať preventívne prehliadky a dotkneme sa tiež dôležitosti zdravého jedálnička. Ukážeme si tipy, ako zvýšiť svoju pohybovú aktivitu a tiež rady, ako oživiť svoj šatník.
Marec 2021

Vírusy a očkovanie

Vírusy trápia ľudstvo od nepamäti. Spôsobujú veľké množstvo významných a nebezpečných ochorení, ktoré si počas histórie vyžiadali stovky miliónov obetí. V spolupráci s poprednými slovenskými vedcami si preto posvietime na to, ako vírusy fungujú, ktoré ochorenia spôsobujú a prečo sú práve vakcíny najefektívnejším spôsobom, ako sa im brániť. Ukážeme si, koľko životov vakcíny pomohli a pomáhajú zachrániť, a vyvrátime spoločne najčastejšie mýty, ktoré o očkovaní kolujú.
Február 2021

Podnikanie a kariéra

Kariéra a túžba po úspechu v práci či podnikaní sa stali neoddeliteľnou súčasťou našich životov. Vysoké pracovné nasadenie sa však môže rýchlo podpísať aj na našom zdravotnom stave. Aby sme sa problémom vyvarovali, v spolupráci s odborníkmi sme sa pozreli na to, ako pôsobí dlhodobý stres na náš organizmus a ako zvládať výzvy v podnikaní s chladnou hlavou. Vysvetlíme si tiež, ako byť dobrým lídrom či mentorom a ako si vybudovať svoju vlastnú osobnú značku.
Január 2021

Zima na horách

Sneh, mráz a voľný čas strávený na čerstvom vzduchu. Zima na horách neláka len aktívnych športovcov, ale tiež všetkých, ktorí si chcú dopriať rozprávkovú atmosféru našej prírody. Hory však netreba nikdy podceňovať a v zime to platí dvojnásobne. Aby sme sa všetci cítili na horách čo najbezpečnejšie, v spolupráci s odborníkmi sme sa pozreli na to, ako sa na mrazivé počasie správne pripraviť aby sme si výlety užili bez zranení, chorôb či zlých skúseností.
December 2020

Rozvoj detí

Až 90 % kritického vývoja detského mozgu sa uskutoční zhruba do šiesteho roku života. Práve v tomto období dieťa nadobúda kľúčové zručnosti a znalosti, ktoré preň budú zásadné po celý zvyšok života. V poslednom mesiaci tohto roka si preto posvietime na to, čo všetko vplýva na správny rozvoj našich najmenších. Spolu s odborníkmi rozoberieme, ako sa v detstve vyvíja mozog, povenujeme sa aj vplyvu prostredia, v ktorom dieťa vyrastá a tiež tomu, prečo je už v útlom veku dôležitá motivovácia k športu a pohybovým aktivitám.
November 2020

Auto - moto

Opatrnosti na cestách nikdy nie je dosť. Najmä keď sú dni kratšie, cesty šmykľavé a každým dňom môže napadnúť prvý sneh. V mesiaci november sa preto zameriame na bezpečnosť za volantom. Posvietime si na základy zodpovednej jazdy, najnovšie bezpečnostné technológie a spolu s odborníkmi zistíme, ako môže zdravotný stav ovplyvniť našu schopnosť viesť motorové vozidlo.
Október 2020

Aktívni seniori

Slovensko patrí medzi najrýchlejšie starnúce populácie v Európe. Odborníci predpovedajú, že v roku 2060 budú obyvatelia Slovenska vo veku 65+ tvoriť až jednu tretinu celkového obyvateľstva. Spolu s viacerými odborníkmi sme sa preto tento mesiac pozreli na to, ako zostať fit a aktívny aj vo vyššom veku.
September 2020

Spokojný domov

Domov, sladký domov. Je naším útočiskom, trávime v ňom čas so svojimi najbližšími, investujeme do jeho zariaďovania, máme v ňom svoje obľúbené miestočká, zveľaďujeme ho, aby sme sa tam vždy radi vracali. Vraví sa, že domov je najmä o ľuďoch, s ktorými v ňom bývame – o to viac nám záleží na bezpečí a ochrane domova aj blízkych, aby nám túto pohodu nič nepokazilo. V septembri sa preto na Generali Balans venujeme témam, ktoré urobia naše príbytky spokojným, zdravým a bezpečným domovom.
August 2020

Bezpečne v horách

Slováci sú národom turistov. Tohtoročnú letnú dovolenku plánuje v horách stráviť viac ako 40 % z nás. V spolupráci s Horskou záchrannou službou a odborníkmi z BMC SAV rozoberieme v najbližších týždňoch zaujímavé témy, ktoré spravia váš pobyt na horách nielen krásnym a ozdravujúcim, ale aj bezpečným.
Júl 2020

Zdravé črevá

Naše črevá sú pre celkové zdravie dôležitejšie, ako by sa mohlo zdať. Nehovorí sa nadarmo, že naše brucho je naším druhým mozgom a že základ imunity je práve tu. Vedeli ste, že má vplyv dokonca aj na naše nálady a mentálne zdravie? Tento mesiac si spolu s odborníkmi posvietime na vesmír ukrytý v našom bruchu v podobe črevného mikrobiómu a na zdravé trávenie.

Novinky a výber toho najlepšieho z Generali Balans raz mesačne priamo do vašej e-mailovej schránky.

Sme aj na Instagrame

#zdravie #zdraverecepty #zdravoachutne #pohyb #fitness #vitalita #cestovanie
Ak sú toto aj vaše srdcové instatémy, sledujte nás: