Používaním tohto webu súhlasíte s využívaním súborov cookies, ktoré nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Ich používanie môžete odmietnuť nastavením svojho internetového prehliadača. Viac informácii
projekt poisťovne logo generali

Všetky témy

November 2021

Rodičovstvo

Štatistiky hovoria jasnou rečou. Populácia Slovenska starne, detí sa rodí čoraz menej a mnohé páry sa neúspešne snažia o dieťa. V novembri sa preto spolu s odborníkmi pozrieme na to, čo ovplyvňuje našu plodnosť. S detskou psychologičkou preberieme tému inkluzívneho vzdelávania a skúsená koučka nám vysvetlí, ako správne komunikovať s dieťaťom. Zaneprázdneným rodičom poradíme, ako si nájsť čas pre seba a predstavíme vám recepty na zdravé a chutné maškrty nielen pre deti.
Október 2021

Bezpečne na cestách

Štatistiky nehodovosti na slovenských cestách nie sú lichotivé. Každoročne zaznamenávame viac ako 10 000 dopravných nehôd. V októbri sa preto bližšie pozrieme na bezpečnosť na cestách. Spolu s odborníkmi si vysvetlíme, aký vplyv má časté šoférovanie na naše zdravie, posvietime si na najčastejšie priestupky a povieme si, ako prekonať strach zo šoférovania. Poradíme vám, na čo si dať pozor pri kúpe jazdeného auta a naučíme sa jazdiť ekologickejšie.
September 2021

Životné prostredie

Klimatické zmeny sú celosvetovým problémom. Extrémne horúčavy, ale aj nečakané záplavy, hurikány či tornáda sa postupne stávajú súčasťou našich životov aj na Slovensku. Klimatická kríza však prináša výzvy aj pre naše zdravie. V mesiaci september sa preto spolu s odborníkmi pozrieme na to, ako chrániť naše zdravie v čase globálnych zmien. Povieme si, čo môže každý z nás urobiť pre ochranu životného prostredia, naučíme sa, ako neplytvať potravinami no taktiež ako sa chrániť pred búrkami či záplavami.
August 2021

Digitálny svet

Digitálne technológie sa nespochybniteľne stali súčasťou našich životov. Málokoho asi prekvapí, že prístup na internet má na Slovensku až 85,8 % domácností a smartfón vlastní takmer každý mladý Slovák. Moderné technológie priniesli do našich životov množstvo inovácií, no mali by sme sa mať na pozore aj pred ich nástrahami. V mesiaci august sa spolu s odborníkmi pozrieme na ich vplyv na naše zdravie, povieme si, ako a kedy na ne pripraviť naše deti a pripomenieme si riziká online sveta. Naučíme vás, ako si chrániť zrak ak pracujete s počítačom a vysvetlíme si, ako rozoznávať dezinformácie a hoaxy.
Júl 2021

Mužský špeciál

Medzi mužmi a ženami nie sú rozdiely iba na pohľad. Aj vo vnútri tela existujú mnohé fyziologické odlišnosti a rozdiely sa prejavujú aj na zdraví. V mesiaci júl sa preto spolu s odborníkmi pozrieme na ochorenia, ktoré častejšie postihujú mužskú populáciu, pripomenieme si dôležité preventívne prehliadky, ktoré neradno vynechať a naučíme sa, ako si nastaviť, no tiež udržať zdravý životný štýl. Tešiť sa môžete tiež na recepty na vysoko proteínové raňajky a prinesieme rozhovory s inšpiratívnymi osobnosťami.
Jún 2021

Cestovanie

Letná dovolenková sezóna je už predo dvermi a po náročných mesiacoch si mnohí z nás doprajú vytúžený oddych. Niekto sa chystá dovolenkovať pri mori, iní radšej uprednostnia pohodu na horách. Nech už sa vyberiete kamkoľvek, opatrnosti nie je nikdy dosť. Vysvetlíme si preto, ako sa chrániť pred nebezpečným kliešťom, povieme si, čo robiť pri spálenej pokožke a poradíme vám, ako sa pripraviť na treking na horách. Podľahnite s nami chutiam Talianska, inšpirujte sa tipmi na výlety v európskych metropolách a zistite, aké vodné športy budú hitom tohto leta.
Máj 2021

Cyklistika

Cyklistika je na Slovensku každým rokom populárnejšia. Pomáha tomu viac ako 13 000 km vyznačených cykloturistických trás, vďaka ktorým môžete objavovať krásy našej prírody zo sedadla vášho bicykla. Bicykel sa však stáva aj čoraz prirodzenejšou, zelenou alternatívou dopravy v našich mestách. Tento mesiac si preto spolu s odborníkmi posvietime na to, ako si bicyklovanie užiť na maximum a ako si udržať zdravé kĺby. Poradíme vám, ako si vybrať správny bicykel a nevynecháme ani tému bezpečnosti.
Apríl 2021

Ženský špeciál

Telá muža a ženy sú odlišné nielen navonok, no tiež zvnútra. A hoci je priemerná dĺžka dožitia žien vyššia, stretávajú sa počas života s väčším množstvom zdravotných problémov ako muži. V spolupráci s odborníkmi si preto posvietime na choroby, ktoré postihujú práve ženy, vysvetlíme si, prečo by sme nemali zanedbávať preventívne prehliadky a dotkneme sa tiež dôležitosti zdravého jedálnička. Ukážeme si tipy, ako zvýšiť svoju pohybovú aktivitu a tiež rady, ako oživiť svoj šatník.
Marec 2021

Vírusy a očkovanie

Vírusy trápia ľudstvo od nepamäti. Spôsobujú veľké množstvo významných a nebezpečných ochorení, ktoré si počas histórie vyžiadali stovky miliónov obetí. V spolupráci s poprednými slovenskými vedcami si preto posvietime na to, ako vírusy fungujú, ktoré ochorenia spôsobujú a prečo sú práve vakcíny najefektívnejším spôsobom, ako sa im brániť. Ukážeme si, koľko životov vakcíny pomohli a pomáhajú zachrániť, a vyvrátime spoločne najčastejšie mýty, ktoré o očkovaní kolujú.
Február 2021

Podnikanie a kariéra

Kariéra a túžba po úspechu v práci či podnikaní sa stali neoddeliteľnou súčasťou našich životov. Vysoké pracovné nasadenie sa však môže rýchlo podpísať aj na našom zdravotnom stave. Aby sme sa problémom vyvarovali, v spolupráci s odborníkmi sme sa pozreli na to, ako pôsobí dlhodobý stres na náš organizmus a ako zvládať výzvy v podnikaní s chladnou hlavou. Vysvetlíme si tiež, ako byť dobrým lídrom či mentorom a ako si vybudovať svoju vlastnú osobnú značku.
Január 2021

Zima na horách

Sneh, mráz a voľný čas strávený na čerstvom vzduchu. Zima na horách neláka len aktívnych športovcov, ale tiež všetkých, ktorí si chcú dopriať rozprávkovú atmosféru našej prírody. Hory však netreba nikdy podceňovať a v zime to platí dvojnásobne. Aby sme sa všetci cítili na horách čo najbezpečnejšie, v spolupráci s odborníkmi sme sa pozreli na to, ako sa na mrazivé počasie správne pripraviť aby sme si výlety užili bez zranení, chorôb či zlých skúseností.
December 2020

Rozvoj detí

Až 90 % kritického vývoja detského mozgu sa uskutoční zhruba do šiesteho roku života. Práve v tomto období dieťa nadobúda kľúčové zručnosti a znalosti, ktoré preň budú zásadné po celý zvyšok života. V poslednom mesiaci tohto roka si preto posvietime na to, čo všetko vplýva na správny rozvoj našich najmenších. Spolu s odborníkmi rozoberieme, ako sa v detstve vyvíja mozog, povenujeme sa aj vplyvu prostredia, v ktorom dieťa vyrastá a tiež tomu, prečo je už v útlom veku dôležitá motivovácia k športu a pohybovým aktivitám.

Novinky a výber toho najlepšieho z Generali Balans raz mesačne priamo do vašej e-mailovej schránky.

Sme aj na Instagrame

#zdravie #zdraverecepty #zdravoachutne #pohyb #fitness #vitalita #cestovanie
Ak sú toto aj vaše srdcové instatémy, sledujte nás: