projekt poisťovne logo generali

Témy mesiaca

Maj 2024

Zrozumiteľne o peniazoch

Dopracovať sa k vytúženým snom nemusí byť až tak náročné. V súčasnosti už máme takmer všetci prístup k hodnotným informáciám aj v oblasti financií. Stačí si vybrať pre nás tie správne a zapojiť ich do bežného života. Tento mesiac si preto ukážeme praktické tipy, ako narábať s peniazmi. Ukážeme si, ako si aj popri užívaní života niečo ušetriť. Dozvieš sa, aké trendy hýbu svetom financií, ako svoje peniaze, čo najlepšie zhodnotiť, aj to, ako sny pretaviť v konkrétne ciele. Poradíme ti tiež, kedy zriadiť deťom vlastný bankový účet a nebude chýbať ani tip na recept, vďaka ktorému šetríš aj peňaženku.
Apríl 2024

Bezpečné cesty

V roku 2023 došlo na Slovensku až k 11 641 dopravným nehodám. Poďme spolu zlepšiť štatistiky roka 2024! Tento mesiac si preto prejdeme časté typy zrážok a ako sa im vyhnúť. Ukážeme ti, pri akých kontrolkách v aute treba spozornieť a otestuješ si, ako zvládaš krízové situácie na ceste. Poradíme ti, čo robiť s autom pri šmyku, aj to ako pri nehode rozbiť okno zvnútra. Zosumarizujeme si tiež povinné výbavy vozidiel v rôznych krajinách a dozvieš sa aj pravidlá bezpečnej jazdy na elektrickej kolobežke. Tradične ti dáme aj tip na chutnú mňamku, ktorú si môžeš zbaliť so sebou do auta.
Marec 2024

Krehké ženy

Mnohé príbehy o krehkosti sú v skutočnosti príbehmi o sile. Lebo čím je zdravie ženy krehkejšie, tým viac sily v sebe musí objaviť. Tento mesiac venujeme ženám, ktoré musia o svoje zdravie zabojovať. Pripomenieme ti, aby si určite absolvovala všetky preventívne prehliadky. Objednaj sa teraz. Povieme si, ako sa starať o telo a myseľ a odhalíme ti účinné nástroje pre duševnú pohodu. Onkológ ti prezradí viac o prevencii onkologických ochorení, no nezabudneme ani na diagnostiku či liečbu. Dozvieš sa, akú úlohu zohráva strava v predchádzaní vzniku rakoviny, ale aj pri rekonvalescencii z tejto diagnózy a pochutnáš si s nami na výživnom recepte z kuchyne odborníkov.
Február 2024

Poďme sa hrať!

Detské hry neodmysliteľne patria k šťastnému detstvu. Ich význam je však oveľa väčší ako len zábava. Tento mesiac si preto povieme, prečo je hra najlepší spôsob rozvoja detského mozgu a predstavíme si rôzne prístupy hravého učenia detí do 6 rokov. Vysvetlíme si ako funguje rýchle učenie malých detí. Inšpirujeme ťa hrami pre emocionálny a osobnostný vývin aj hudobno-pohybovými aktivitami. Získaš tipy na detské knižky, ktoré upútajú príbehom a zároveň rozvíjajú a môžeš vyskúšať ukuchtiť náš recept aj so svojim drobcom.
Január 2024

Zimné nástrahy

Rok 2023 je za nami, no zima ani zďaleka neskončila. Dôkazom toho sú aj plné lyžiarske strediská. Tento mesiac si povieme, prečo sa oplatí byť na svahu zodpovedný, aké zranenia hrozia pri zimných športoch a čo robiť v prípade nehody na lyžovačke. Dozviete sa, ako zraneniam predchádzať a na čo slúži biely kódex na svahu. Zrekapitulujeme si minulý rok plný živelných udalostí, ukážeme vám, ako sa rozprávať s deťmi o klimatickej zmene a porozprávame sa s biatlonistkou Ivonou Fialkovou.
December 2023

Aktívna zima

Mnohí si predstavujú ideálnu zimu v teple domova s čajom v ruke. Na druhej strane prináša dobrodružstvá, ktoré inokedy cez rok nezažiješ. Tento mesiac si preto povieme, ako si zimu užiť naplno. Získaš kalendár inšpirácií na zimné zážitky, tipy na zimné túry a ukážeme ti, aké snacky si pripraviť na výlet. Poradíme ti, ako sa vyvarovať lavínam a otorinolaryngológ vyvráti časté mýty o chorobách v tomto ročnom období.
Október 2023

Jesenné cesty

Opadané lístie, mrholenie aj ranné hmly. Jesenné počasie má nezameniteľné čaro. No účastníkom cestnej premávky život skôr komplikuje. Tento mesiac si preto povieme, ako na bezpečnosť na cestách. Dozvieš sa, ktorý deň sa stáva najviac nehôd, ako byť v bezpečí aj ako chodec, no aj to, ako výzvy na cestách vníma automobilový pretekár. Získaš tipy na efektívnu jazdu motorových aj elektrických vozidiel, poradíme ti, ako si správne nastaviť sedadlo v aute a s čím ti vedia pomôcť asistenčné služby k PZP.
August 2023

Rodinné financie

Mať pod kontrolou rodinné financie môže byť výzva. Najmä v období vysokej inflácie a úrokových sadzieb. Tento mesiac si preto ukážeme spôsoby, ako rodinnému rozpočtu pomôcť. Dozvieš sa, ako sa vyrovnať so zvýšenými splátkami hypotéky, ale aj aké skryté náklady zahŕňa rekonštrukcia bývania. Získaš tipy, ako ušetriť na nákupe potravín, povieme si, aké zmeny nastali v druhom pilieri dôchodkového sporenia a tiež koľko investovať do nehnuteľnosti, v ktorej si nájomcom.
Jún 2023

Pohodové leto

Obdobie dovoleniek sa blíži. Pohodové leto si môžeš užiť nielen v zahraničí, ale aj na Slovensku. Získaš tipy na aktívny oddych v našej malebnej krajine a zavítame aj do útulní slovenských hôr. Dozvieš sa, ako zvládať vysoké letné teploty, no aj ako postupovať, ak potrebuješ ísť na dovolenke do nemocnice. Ukážeme ti tiež, na čo myslieť pri študentskej brigáde v zahraničí, inšpirujeme ťa svetovými špecialitami, ktoré sa oplatí ochutnať a predstavíme ti bezplatné aktivity v Barcelone, Londýne a Štokholme.
Máj 2023

Na bicykli

S rastúcimi teplotami prichádzajú aj príležitosti na outdoorové aktivity. Jednou z nich je aj obľúbená cyklistika. Tá láka najmä vďaka spojeniu športu a spoznávania okolia. Tento mesiac preto získaš tipy, ako skladovať bicykel v malom priestore, lokálna cyklokomunita sa podelí o užitočné rady a povieme si tiež, ako si správne vybrať cyklistické doplnky. V podcaste vyspovedáme skutočného cyklistického dobrodruha, ukážeme si, ako na posilnenie svalstva a povieme si, prečo z potravy potrebujeme prijímať aminokyseliny.
Apríl 2023

Rozmanitý svet

Svet je rozmanité miesto. Ponúka nám pestré možnosti v akýchkoľvek oblastiach života. Tento mesiac si preto povieme viac o spoznávaní sveta, ukážeme ti netradičné maratónske behy aj recept na špeciálny dezert. Dozvieš sa, ako spozorovať prvé príznaky autizmu u detí a povieme si, prečo by chudnutie nemalo byť cieľom cvičenia. Získaš tiež tipy, ako lepšie komunikovať, ale aj ako si vybrať to najlepšie oblečenie z druhej ruky.
Marec 2023

Bezstarostné detstvo

Pre svoje deti chceme len to najlepšie. No s výchovou sú často spojené aj neľahké výzvy. Tento mesiac si preto povieme, ako na ne vplývajú videohry, či je bezpečné uverejňovať ich fotky na sociálne siete a ako pristupovať k využívaniu technológií deťmi. Získate tipy, ako posilniť ich imunitu a ako ich naučiť zdravým návykom. Poradíme vám, ako predísť ich plochým nohám, čo robiť ak vaše dieťa šikanujú a dozviete sa aj, aké zmeny v mozgu sa dejú počas ich vývoja.
Február 2023

Šťastný domov

Starať sa o domácnosť môže byť občas náročné. Stačí však málo, aby bol byt či dom bezpečný. Tento mesiac si preto ukážeme, ako predísť úniku vody z práčky a poradíme vám, ako na kontrolu komína. Dozviete sa, ako ochrániť domov pred vyčíňaním počasia, aj to, ktoré izbové rastliny vám pomôžu doma vyčistiť vzduch. Získate tiež tipy na kvalitnejší spánok, ale aj ako vybrať vhodné miesto na život a ako si ho zveľadiť.
Január 2023

Osobný rozvoj

Nový rok prináša množstvo predsavzatí. Práve osobnostný rast je cesta k spokojnému životu. Tento mesiac preto získate tipy na motivačné knihy, poradíme vám ako sa stať odborníkom vo svojom odbore a ukážeme si tiež, ako sa pripraviť na zmenu práce. Dozviete sa, ako nás ovplyvňuje to, čo si obliekame, ukážeme si ako sa popasovať s migrénami a naučíme vás aj jednoduché cvičenia na každý deň.
December 2022

Bezpečné sviatky

Vianoce sú obdobím pokoja a oddychu. No aj počas nich na nás číha množstvo nebezpečenstiev. Tento mesiac preto získate tipy, ako ich prežiť bez ujmy na zdraví či majetku. Ukážeme si, ako zvládnuť šoférovanie v náročnejších podmienkach, poradíme vám, ako zachovať pri sviatočných pohromách, aj ako sa starať o štvornohých miláčikov v zimnom období. Pripravili sme pre vás špeciálny sviatočný podcast a dozviete sa tiež, ako dopriať svojmu telu tie správne probiotiká, aby ste do nového roka vykročili v zdraví.
November 2022

Udržateľnosť

Nadmerná spotreba a klimatické zmeny nás nútia prehodnotiť naše správanie. Udržateľný spôsob života pomôže nielen prírode, ale aj nám a budúcim generáciám. Tento mesiac si preto ukážeme, ako žiť udržateľne a získate tipy aj pre zelenšie podnikanie. Poradíme vám, ako sa stať vegánom a predstavíme si potraviny, ktoré pohladia aj vašu dušu. Starostlivosti o duševné zdravie sa povenujeme aj s odborníkom a pre ekoturistov máme tipy na vhodné destinácie.
Október 2022

Naša istota

Rastúce ceny energií, no aj zdražovanie kvôli inflácii – to všetko významne zaťažuje rodinný rozpočet. Kvôli vysokým výdavkom tak veľká časť rodín nemá priestor vytvárať si finančnú rezervu. Tento mesiac vám preto poradíme, ako výdavky zredukovať a nastaviť si rozpočet na mieru. Inflácia znehodnocuje vaše peniaze. Dozviete sa, ako ich pred ňou chrániť. Získate tiež tipy, ako ušetriť na energiách vďaka smart technológiám a menším aj väčším investíciám do vášho domova, ale aj to, ako si vypestovať zeleninu bez záhrady či variť šetrnejšie.
September 2022

Zdravé srdce

Nezdravý životný štýl priamo ovplyvňuje činnosť srdca. Práve správna životospráva je najlepšou prevenciou srdcovo-cievnych ochorení. Tento mesiac si preto povieme, ako na zdravé srdce. Naučíme vás, ako bojovať s vysokým krvným tlakom, aj ako mu predísť. Poradíme vám účinné kardio cviky, spôsoby, ako skoncovať s fajčením, a ukážeme si, ako správne poskytnúť masáž srdca. Získate tiež tipy, ako zostať fit aj po päťdesiatke, a dozviete sa viac o zdravých a škodlivých tukoch v jedle.
August 2022

Máme auto

Autá sú v súčasnosti najrozšírenejším dopravným prostriedkom. Až 83 % Európanov ich uprednostňuje pred inými spôsobmi dopravy. Vlastniť auto však so sebou prináša aj množstvo povinností. Poradíme vám preto, na ktoré by ste nemali po kúpe auta zabudnúť. Získate tiež tipy, ako šetriť palivo vďaka efektívnemu šoférovaniu, akým činnostiam sa pri šoférovaní vyhnúť, ale aj čo robiť v prípade, že vám vaše auto ukradnú. Dozviete sa tiež, či sú väčšie vozidlá bezpečnejšie, ale aj ako budú vyzerať autá budúcnosti.
Júl 2022

Letná dovolenka

Letné mesiace sú ako stvorené pre oddych na vytúženej dovolenke. Či už sa rozhodnete ísť k moru alebo dovolenkovať na Slovensku, nemali by ste zabudnúť na bezpečnosť seba a svojej rodiny. Ukážme si praktické spôsoby, ako ochrániť vaše cennosti a ako postupovať v prípade nečakaných úrazov či stratenej batožiny. Dozviete sa tiež, ako si pomôcť pri zažívacích ťažkostiach na dovolenke, no získate tiež tipy na menej známe dovolenkové destinácie či bezplatné aktivity v niektorých európskych mestách.
Jún 2022

Vysnívané bývanie

Slovákov spája túžba bývať vo vlastnom. Nehnuteľnosť vlastní až 92 % z nás. Kúpiť si dom či byt však často nie je jednoduché a preto si tento mesiac ukážeme, ako si na vlastné bývanie našetriť a ako získať svoju prvú hypotéku. Získate tiež tipy, ako premeniť starý nábytok na štýlový kúsok. Ukážeme si, ako by mal vyzerať inteligentný domov budúcnosti a ako využiť alternatívne zdroje energie. Dozviete sa tiež, ako vylepšiť svoj domov za rozumnú cenu a poradíme vám, ako na alergény v domácnosti.
Máj 2022

Aktívny životný štýl

Nedostatok pohybu je fenomén dnešnej doby. Pritom aktívny životný štýl má blahodarné účinky, znižuje riziko zákerných ochorení a pomáha bojovať aj s úzkosťami a depresiou. Vďaka cvičeniu sa do tela vyplavujú hormóny šťastia a častokrát máme po tréningu viac energie. Tento mesiac získate tipy, ako sa správne hýbať a behať a predstavíme si tipy na nezvyčajné športy. Poradíme vám, ako na kontrolu znamienok, úpravu životného štýlu či oživenie každodennej stravy.
Apríl 2022

Pracovný život

Práca je neoddeliteľnou súčasťou života každého z nás. Trávime v nej viac ako tretinu času a aj preto by sme mali dbať na balans medzi prácou a voľným časom. Inak nám hrozí, že v zamestnaní vyhoríme, ba čo viac, že sa u nás prejavia aj rôzne zdravotné komplikácie. Pomôcť môžu pohybové cvičenia a zdravé stravovanie. Ukážeme si spôsoby, ako sa vysporiadať s neúspechom v práci, ako sa vyhnúť vyhoreniu či predísť problémom s chrbticou.
Marec 2022

Máme dieťa

Narodenie dieťaťa je radostnou správou pre každého rodiča. Okrem radosti však so sebou rodičovstvo prináša aj množstvo otázok, pričom viaceré z nich začínajú ešte v tehotenstve. Spolu s odborníkmi sa preto pozrieme na komplikácie, ktoré môžu sprevádzať tehotenstvo a pôrod a predstavíme vám najbežnejšie detské ochorenia. Vysvetlíme si, ako zvládať starostlivosť o novorodenca po psychickej stránke a ukážeme si, ako materstvu prispôsobiť náš životný štýl. Získate tiež praktické tipy na detskú výbavu, povieme si, ako na príchod dieťaťa pripraviť váš domov a nevynecháme ani tému financií a poistenia.
Február 2022

Vzdelávanie

V dnešnej dobe máme nespočetné možnosti vzdelávania. Či už sa jedná o online kurzy, mentoring alebo vzdelávacie programy, z pohodlia domova sa môžeme naučiť naozaj čokoľvek. Stačí poznať správne techniky efektívneho učenia, pochopiť fungovanie nášho mozgu a čo mu škodí či naopak prospieva. Tento mesiac sa dozviete, ako sa efektívne učiť cudzí jazyk, a tiež ako prejsť rekvalifikáciou a priblížiť sa tak k vysnívanej kariére. Získate praktické tipy na vzdelávacie online kurzy či podcasty, povieme si ako naučiť rodinu odolávať hoaxom a porozprávame sa s koučom, ktorý radí ako sa v živote posúvať ďalej.
Január 2022

Zdraví v zime

Počas zimných mesiacov býva naša imunita oslabená. Len chrípkou trpí počas zimných mesiacov až 15 % populácie. Nemali by sme preto zabúdať na zdravú životosprávu. Tento mesiac sa pozrieme na to, ako predísť infekcii dýchacích ciest a tiež na to, ako ju liečiť. Zistíte, aké výživové doplnky sú pre telo vhodné, a aké nám naopak môžu uškodiť Ukážeme si, ako bezpečne otužovať, získate praktické tipy na zimnú turistiku, ale aj návody na prvú pomoc v prípade úrazu.
December 2021

Duševná pohoda

Hoci sú Vianoce sviatkami pokoja a lásky, pre mnohých z nás sú predvianočné týždne symbolom stresu. Psychické problémy sú pritom častou príčinou rôznych fyzických ochorení. Počas adventných týždňov sa preto pozrieme na to, ako vplýva duševné zdravie na naše telo. Predstavíme vám techniky, ktoré zlepšia vašu duševnú pohodu a spolu s odborníkmi si povieme, ako prežiť sviatky v pohode. Ukážeme si, ako na ekologické Vianoce a aj recepty na chutné a zdravé sviatočné pochúťky.
November 2021

Rodičovstvo

Štatistiky hovoria jasnou rečou. Populácia Slovenska starne, detí sa rodí čoraz menej a mnohé páry sa neúspešne snažia o dieťa. V novembri sa preto spolu s odborníkmi pozrieme na to, čo ovplyvňuje našu plodnosť. S detskou psychologičkou preberieme tému inkluzívneho vzdelávania a skúsená koučka nám vysvetlí, ako správne komunikovať s dieťaťom. Zaneprázdneným rodičom poradíme, ako si nájsť čas pre seba a predstavíme vám recepty na zdravé a chutné maškrty nielen pre deti.
September 2021

Životné prostredie

Klimatické zmeny sú celosvetovým problémom. Extrémne horúčavy, ale aj nečakané záplavy, hurikány či tornáda sa postupne stávajú súčasťou našich životov aj na Slovensku. Klimatická kríza však prináša výzvy aj pre naše zdravie. V mesiaci september sa preto spolu s odborníkmi pozrieme na to, ako chrániť naše zdravie v čase globálnych zmien. Povieme si, čo môže každý z nás urobiť pre ochranu životného prostredia, naučíme sa, ako neplytvať potravinami no taktiež ako sa chrániť pred búrkami či záplavami.
August 2021

Digitálny svet

Digitálne technológie sa nespochybniteľne stali súčasťou našich životov. Málokoho asi prekvapí, že prístup na internet má na Slovensku až 85,8 % domácností a smartfón vlastní takmer každý mladý Slovák. Moderné technológie priniesli do našich životov množstvo inovácií, no mali by sme sa mať na pozore aj pred ich nástrahami. V mesiaci august sa spolu s odborníkmi pozrieme na ich vplyv na naše zdravie, povieme si, ako a kedy na ne pripraviť naše deti a pripomenieme si riziká online sveta. Naučíme vás, ako si chrániť zrak ak pracujete s počítačom a vysvetlíme si, ako rozoznávať dezinformácie a hoaxy.
Júl 2021

Mužský špeciál

Medzi mužmi a ženami nie sú rozdiely iba na pohľad. Aj vo vnútri tela existujú mnohé fyziologické odlišnosti a rozdiely sa prejavujú aj na zdraví. V mesiaci júl sa preto spolu s odborníkmi pozrieme na ochorenia, ktoré častejšie postihujú mužskú populáciu, pripomenieme si dôležité preventívne prehliadky, ktoré neradno vynechať a naučíme sa, ako si nastaviť, no tiež udržať zdravý životný štýl. Tešiť sa môžete tiež na recepty na vysoko proteínové raňajky a prinesieme rozhovory s inšpiratívnymi osobnosťami.
Jún 2021

Cestovanie

Letná dovolenková sezóna je už predo dvermi a po náročných mesiacoch si mnohí z nás doprajú vytúžený oddych. Niekto sa chystá dovolenkovať pri mori, iní radšej uprednostnia pohodu na horách. Nech už sa vyberiete kamkoľvek, opatrnosti nie je nikdy dosť. Vysvetlíme si preto, ako sa chrániť pred nebezpečným kliešťom, povieme si, čo robiť pri spálenej pokožke a poradíme vám, ako sa pripraviť na treking na horách. Podľahnite s nami chutiam Talianska, inšpirujte sa tipmi na výlety v európskych metropolách a zistite, aké vodné športy budú hitom tohto leta.
Máj 2021

Cyklistika

Cyklistika je na Slovensku každým rokom populárnejšia. Pomáha tomu viac ako 13 000 km vyznačených cykloturistických trás, vďaka ktorým môžete objavovať krásy našej prírody zo sedadla vášho bicykla. Bicykel sa však stáva aj čoraz prirodzenejšou, zelenou alternatívou dopravy v našich mestách. Tento mesiac si preto spolu s odborníkmi posvietime na to, ako si bicyklovanie užiť na maximum a ako si udržať zdravé kĺby. Poradíme vám, ako si vybrať správny bicykel a nevynecháme ani tému bezpečnosti.
Apríl 2021

Ženský špeciál

Telá muža a ženy sú odlišné nielen navonok, no tiež zvnútra. A hoci je priemerná dĺžka dožitia žien vyššia, stretávajú sa počas života s väčším množstvom zdravotných problémov ako muži. V spolupráci s odborníkmi si preto posvietime na choroby, ktoré postihujú práve ženy, vysvetlíme si, prečo by sme nemali zanedbávať preventívne prehliadky a dotkneme sa tiež dôležitosti zdravého jedálnička. Ukážeme si tipy, ako zvýšiť svoju pohybovú aktivitu a tiež rady, ako oživiť svoj šatník.
Marec 2021

Vírusy a očkovanie

Vírusy trápia ľudstvo od nepamäti. Spôsobujú veľké množstvo významných a nebezpečných ochorení, ktoré si počas histórie vyžiadali stovky miliónov obetí. V spolupráci s poprednými slovenskými vedcami si preto posvietime na to, ako vírusy fungujú, ktoré ochorenia spôsobujú a prečo sú práve vakcíny najefektívnejším spôsobom, ako sa im brániť. Ukážeme si, koľko životov vakcíny pomohli a pomáhajú zachrániť, a vyvrátime spoločne najčastejšie mýty, ktoré o očkovaní kolujú.
Február 2021

Podnikanie a kariéra

Kariéra a túžba po úspechu v práci či podnikaní sa stali neoddeliteľnou súčasťou našich životov. Vysoké pracovné nasadenie sa však môže rýchlo podpísať aj na našom zdravotnom stave. Aby sme sa problémom vyvarovali, v spolupráci s odborníkmi sme sa pozreli na to, ako pôsobí dlhodobý stres na náš organizmus a ako zvládať výzvy v podnikaní s chladnou hlavou. Vysvetlíme si tiež, ako byť dobrým lídrom či mentorom a ako si vybudovať svoju vlastnú osobnú značku.
Január 2021

Zima na horách

Sneh, mráz a voľný čas strávený na čerstvom vzduchu. Zima na horách neláka len aktívnych športovcov, ale tiež všetkých, ktorí si chcú dopriať rozprávkovú atmosféru našej prírody. Hory však netreba nikdy podceňovať a v zime to platí dvojnásobne. Aby sme sa všetci cítili na horách čo najbezpečnejšie, v spolupráci s odborníkmi sme sa pozreli na to, ako sa na mrazivé počasie správne pripraviť aby sme si výlety užili bez zranení, chorôb či zlých skúseností.
December 2020

Rozvoj detí

Až 90 % kritického vývoja detského mozgu sa uskutoční zhruba do šiesteho roku života. Práve v tomto období dieťa nadobúda kľúčové zručnosti a znalosti, ktoré preň budú zásadné po celý zvyšok života. V poslednom mesiaci tohto roka si preto posvietime na to, čo všetko vplýva na správny rozvoj našich najmenších. Spolu s odborníkmi rozoberieme, ako sa v detstve vyvíja mozog, povenujeme sa aj vplyvu prostredia, v ktorom dieťa vyrastá a tiež tomu, prečo je už v útlom veku dôležitá motivovácia k športu a pohybovým aktivitám.
November 2020

Auto - moto

Opatrnosti na cestách nikdy nie je dosť. Najmä keď sú dni kratšie, cesty šmykľavé a každým dňom môže napadnúť prvý sneh. V mesiaci november sa preto zameriame na bezpečnosť za volantom. Posvietime si na základy zodpovednej jazdy, najnovšie bezpečnostné technológie a spolu s odborníkmi zistíme, ako môže zdravotný stav ovplyvniť našu schopnosť viesť motorové vozidlo.
Október 2021

Bezpečne na cestách

Štatistiky nehodovosti na slovenských cestách nie sú lichotivé. Každoročne zaznamenávame viac ako 10 000 dopravných nehôd. V októbri sa preto bližšie pozrieme na bezpečnosť na cestách. Spolu s odborníkmi si vysvetlíme, aký vplyv má časté šoférovanie na naše zdravie, posvietime si na najčastejšie priestupky a povieme si, ako prekonať strach zo šoférovania. Poradíme vám, na čo si dať pozor pri kúpe jazdeného auta a naučíme sa jazdiť ekologickejšie.
Október 2020

Aktívni seniori

Slovensko patrí medzi najrýchlejšie starnúce populácie v Európe. Odborníci predpovedajú, že v roku 2060 budú obyvatelia Slovenska vo veku 65+ tvoriť až jednu tretinu celkového obyvateľstva. Spolu s viacerými odborníkmi sme sa preto tento mesiac pozreli na to, ako zostať fit a aktívny aj vo vyššom veku.
September 2020

Spokojný domov

Domov, sladký domov. Je naším útočiskom, trávime v ňom čas so svojimi najbližšími, investujeme do jeho zariaďovania, máme v ňom svoje obľúbené miestočká, zveľaďujeme ho, aby sme sa tam vždy radi vracali. Vraví sa, že domov je najmä o ľuďoch, s ktorými v ňom bývame – o to viac nám záleží na bezpečí a ochrane domova aj blízkych, aby nám túto pohodu nič nepokazilo. V septembri sa preto na Generali Balans venujeme témam, ktoré urobia naše príbytky spokojným, zdravým a bezpečným domovom.
August 2020

Bezpečne v horách

Slováci sú národom turistov. Tohtoročnú letnú dovolenku plánuje v horách stráviť viac ako 40 % z nás. V spolupráci s Horskou záchrannou službou a odborníkmi z BMC SAV rozoberieme v najbližších týždňoch zaujímavé témy, ktoré spravia váš pobyt na horách nielen krásnym a ozdravujúcim, ale aj bezpečným.
Júl 2020

Zdravé črevá

Naše črevá sú pre celkové zdravie dôležitejšie, ako by sa mohlo zdať. Nehovorí sa nadarmo, že naše brucho je naším druhým mozgom a že základ imunity je práve tu. Vedeli ste, že má vplyv dokonca aj na naše nálady a mentálne zdravie? Tento mesiac si spolu s odborníkmi posvietime na vesmír ukrytý v našom bruchu v podobe črevného mikrobiómu a na zdravé trávenie.
Jún 2020

Zdravie a práca

Popri zanietenej práci kvôli prioritám idú naše zdravé zvyky často bokom – či už pracujeme z domu alebo chodíme do kancelárie. A sú povolania, ktoré dávajú nášmu zdraviu riadne zabrať. V júni sme sa preto pozreli na to, ako udržať svoje telo a myseľ šťastné a zdravé aj v práci a zároveň mať splnené všetky povinnosti.

Novinky a výber toho najlepšieho z Generali Balans raz mesačne priamo do vašej e-mailovej schránky.

Sme aj na Instagrame

#zdravie #zdraverecepty #zdravoachutne #pohyb #fitness #vitalita #cestovanie
Ak sú toto aj vaše srdcové instatémy, sledujte nás: