projekt poisťovne logo generali

6 netradičných miest, kde osláviť Silvestra a stráviť Nový rok

Jožo a Hanka Orgonášovci 28. 10. 2019

Už máte plné zuby tradičných Silvestrov a hľadáte miesto, kde oslávite príchod Nového roka jednoducho inak? Obujte si cestovateľské topánky a vydajte sa na koniec roka na jedno z týchto miest! Neoľutuje – zažijete jeden z najlepších Silvestrov vôbec. Milujete teplo? Neprekáža vám treskúca zima? Alebo máte chuť na poriadnu párty? Pre každého z vás máme výborný tip!

#1: Island – neskutočný ohňostroj

Najdlhší ohňostroj vôbec môžete zažiť práve na Islande. Má to dokonca veľmi pekný dôvod – pyrotechniku pred Silvestrom predávajú islandskí dobrovoľní hasiči, ktorí si tak zbierajú prostriedky na svoju činnosť na celý nadchádzajúci rok. Domáci tak vnímajú nákup ohňostroja práve ako podporu hasičov a neraz sa stane, že minú na túto zábavku aj celú jednu výplatu (!).

Už 30 minút pred polnocou začína obloha blikať pestrými farbami a hlavný ohňostroj trvá často aj do jednej ráno. Mnoho ľudí trávi Silvester na Islande v hlavnom meste – v Reykjavíku. My však máme pre vás autentickejší tip – vydajte sa na úplný sever do mestečka Akureyri, odkiaľ máte z kostola ponad mesto na ohňostroj 360° výhľad.

A nebojte sa, Island je v zime omnoho cenovo dostupnejší, ako si možno myslíte. Zároveň ide na prelome decembra a januára o ideálne miesto na pozorovanie polárnej žiary!

#2: New York – zima s nádhernou atmosférou

Začiatok januára je najchladnejším obdobím v New Yorku, výhodou sú však lacné letenky a cenovo dostupnejšie ubytovanie aj bližšie centru mesta.

Či už sa rozhodnete stráviť príchod Nového roka na legendárnom námestí Times Square (treba si však dať pozor a prísť už v skorých poobedných hodinách, inak sa sem ani nemusíte dostať), alebo si niečo zaželáte pod vianočným stromčekom v Rockefellerovom centre ako Kevin zo Sám doma, už nechávame na vás.

Áno, bude tu treskúca zima (často aj menej ako -10 °C), ale zaspievať si legendárnu pesničku New York, New York hneď prvé minúty 1. januára 2020 práve v New Yorku – to je proste wow

#3: Londýn – oslava s mnohými národmi

V Európe azda nie je multikultúrnejšie mesto ako práve Londýn. Na Silvestra treba zabudnúť na všetko zlé (napríklad aj na Brexit), zobrať do ruky horúci nápoj a prechádzkou pri Temži osláviť so všetkými národnosťami sveta príchod Nového roka či už s výhľadom na Big Ben alebo Tower Bridge.

Letenky zoženiete v cene hlboko pod 100 eur, hostelov je v Londýne „na mraky“ a ohňostroj patrí už dlhé roky k jedným z najkrajších na svete, veď posúďte sami…

#4: Poriadne zasnežená horská chata

Nedávno sme objavili stránku www.tuivillas.com, ktorá sa špecializuje na prenájom domčekov a horských chát. Ceny vás prekvapia! Odporúčame vám zadať ako krajinu Rakúsko a v týždňovom termíne od soboty 28. decembra 2019 do soboty 4. januára 2020 máte na výber z viac ako 500 voľných chatiek v cenách, ktoré budú príjemným prekvapením (od 15 eur na osobu a noc!).

Vydajte sa ako partia kamošov a oslávte Silvester na súkromnej a poriadne zasneženej horskej chatke – veď čo môže byť lepšie, ako si dať na Nový rok perfektnú lyžovačku?

6 netradičných miest, kde osláviť Silvestra a stráviť Nový rok

#5: Egypt – netradičný all inclusive

Čože? Do Egypta na Nový rok? Jasné! Všetky tie obrovské rezorty a hotely, ktoré sú v hlavnej sezóne plné, bojujú v našej zime o zákazníkov. More má priemerne 23 °C, po okolí sa prechádzate v krátkom tričku a 4-hviezdičkové (aj rodinné) hotely začínajú s cenami aj pri all inclusive od 230 eur vrátane letenky aj miestneho transferu (ak neveríte, kliknite sem)!

Mrknite špecializované stránky, ktoré sa sústredia na výpredaje takýchto balíčkov ako napríklad nemecký web www.5vorflug.de alebo rakúsky portál www.restplatzboerse.at, ktorý sa orientuje na výpredaj posledných miest. Čím bližšie k termínu odletu, tým atraktívnejšie ceny.

6 netradičných miest, kde osláviť Silvestra a stráviť Nový rok

#6: Berlín – párty mesto, ako sa patrí

Máte chuť zažiť na Silvestra poriadnu párty? Tak potom jednoznačne Berlín! Tzv. party mile (párty míľa) sa ťahá od Brandenburskej brány a ide o jednu z najväčších pouličných párty na svete, na ktorej sa zúčastňuje pravidelne cez milión ľudí.

Po polnočnom ohňostroji začínajú tie najdivokejšie párty v najväčších berlínskych kluboch. Ak sa rozhodnete pre hlavné mesto Nemecka, bookujte vstupenky na párty čím skôr!

Náš tip na záver: Ak ste viac dobrodružný tip a pôjdete kamkoľvek, kde budú lacné letenky, môžete sledovať našu stránku, kde sú každých 15 minút automaticky aktualizované všetky akciové letenky z viac ako tucta zdrojov!

Sme aj na Instagrame

#zdravie #zdraverecepty #zdravoachutne #pohyb #fitness #vitalita #cestovanie
Ak sú toto aj vaše srdcové instatémy, sledujte nás:

Novinky a výber toho najlepšieho z Generali Balans raz mesačne priamo do vašej e-mailovej schránky.