projekt poisťovne logo generali

Ako správne poskytnúť masáž srdca

14. 09. 2022

Vedeli ste, že práve ochorenia srdca sú zodpovedné za väčšinu úmrtí mužov i žien vo svete? Každú minútu podľahne infarktu jeden človek. Preto vedieť, čo máte v danej chvíli robiť, môže mať veľký význam. Mimoriadne dôležitých je najmä prvých desať minút, kedy môžete pomôcť odvrátiť poškodenie mozgu. 

Tento článok vznikol v rámci mesačného špeciálu venovanému zdraviu nášho srdca a ciev. Srdcovo-cievne ochorenia sú najčastejšou príčinou úmrtí Slovákov, nepodceňujte preto ich prevenciu. Pre prípad závažného ochorenia sa chráňte životným poistením La Vita  od poisťovne Generali, ktoré vám v náročných chvíľach podá pomocnú ruku.

Ak viete, ako poskytnúť jednoduchú masáž srdca (tzv. kardiopulmonálnu resuscitáciu) na udržanie prúdenia krvi po tele, môžete postihnutej osobe zachrániť život, kým čakáte na lekársku pomoc. Tu sa pozrieme na to, kedy a ako vykonať masáž srdca, ale aj ako dlho je potrebné v nej pokračovať a koľko stlačení je potrebných za minútu. Vďaka týmto tipom môžete svojim blízkym zvýšiť šancu na zotavenie.

Sme aj na Instagrame

#zdravie #zdraverecepty #zdravoachutne #pohyb #fitness #vitalita #cestovanie
Ak sú toto aj vaše srdcové instatémy, sledujte nás:

Novinky a výber toho najlepšieho z Generali Balans raz mesačne priamo do vašej e-mailovej schránky.