projekt poisťovne logo generali

Video: Dôvody, prečo počas dovolenky nemyslieť na prácu

15. 07. 2021

Nevšímať si pracovné hovory a e-maily niekoľko hodín nie je jednoduché. A čo potom niekoľko dní! Vedci sa však zhodujú na tom, že výhody, ktoré má dovolenka na naše telo i myseľ sú obrovské. Vedeli ste, že obyčajná dovolenka dokáže znížiť riziko srdcového infarktu u mužov o 30 % a u žien až o 50 %?

Tento článok vznikol v rámci mesačného špeciálu venovanému mužom a mužskému zdraviu. O vaše zdravie sa postará životné poistenie od poisťovne Generali, ktoré vás ochráni pred nástrahami rôznych životných situácii. Poisťovňa Generali ako jediná na trhu tiež ponúka životné poistenie pre vybrané povolania, ktoré kryje špecifické riziká spojené s vašou prácou.

Problém je, že približne tri štvrtiny ľudí (70 %) nedokáže počas dovolenky jednoducho „vypnúť“. Z dovolenky potom prichádzajú neproduktívni zamestnanci, ktorí si dostatočne neoddýchli. Ak svojej zaneprázdnenej mysli doprajete prestávku, budete pozitívnejší a znížite pravdepodobnosť výskytu depresie. Budete všeobecne šťastnejší a lepšie budete znášať stres.

Je jasné, že realita býva často iná, no musíte byť na seba prísni. Začnite tým, že si stanovíte hranice a kolegom a klientom oznámite, kedy budete dostupní. Vyskúšať môžete tiež rôzne aplikácie, napríklad Offtime, ktorá zariadi, že sa k vám dostanú len skutočne naliehavé hovory či správy.

Je dôležité uvedomiť si, že ak si myseľ skutočne oddýchne, bude to dobré nielen pre vás, ale zlepší sa aj váš pracovný výkon. Keď si dobijete baterky, do práce sa vrátite plní energie a motivácie. Pravidelní dovolenkári sú totiž oveľa produktívnejší než workoholici.

A aby ste sa chránili pred rizikami spojenými s vašou prácou, Poisťovňa Generali ponúka životné poistenie pre vybrané povolania ušité na mieru presne vašim potrebám.

Sme aj na Instagrame

#zdravie #zdraverecepty #zdravoachutne #pohyb #fitness #vitalita #cestovanie
Ak sú toto aj vaše srdcové instatémy, sledujte nás:

Novinky a výber toho najlepšieho z Generali Balans raz mesačne priamo do vašej e-mailovej schránky.