projekt poisťovne logo generali

Bicyklujte nielen pre svoje zdravie, ale aj pre budúcnosť detí

31. 05. 2021

Máte radi výzvy a na bicykli trávite každú voľnú chvíľu? Zapojte sa do Globálnej výzvy 2021, stanovte si svoj cyklistický cieľ a pomôžte zmeniť budúcnosť detí zo znevýhodnených rodín.

Tento článok vznikol v rámci mesačného špeciálu, v ktorom sa venujeme cyklistike, aby sme si užili bezstarostnú a bezpečnú jazdu na dvoch kolesách. Vás a váš bicykel pomôže ochrániť aj poistenie bicyklov od poisťovne Generali, ktoré vás kryje pri krádeži a môžete sa naň spoľahnúť aj v prípade nehody.

Pripravte svoj bicykel a zapojte sa do Globálnej výzvy 2021. Ide o finančnú zbierku iniciatívy The Human Safety Net, ktorá sa koná od 28. mája do 13. júna 2021 súčasne v 23 krajinách sveta vrátane Slovenska. Jej cieľom je prostredníctvom športových výziev vyzbierať financie na podporu projektov na pomoc zraniteľným komunitám v jednotlivých krajinách. Na Slovensku pomôžu získané financie práve rodinám z programu Učenie pre život, ktorý funguje pod záštitou Únie materských centier a s podporou poisťovne Generali.

Učenie pre život

Učenie pre život je bezplatný program, ktorý sa venuje znevýhodneným rodinám s deťmi vo veku 0 – 6 rokov. Rodiny sa raz do týždňa stretávajú v materskom centre na workshopoch pod vedením certifikovanej lektorky, počas ktorých sa rodičia pomocou Montessori metódy učia hravou formou postupne rozvíjať zručnosti, schopnosti a vedomosti svojich detí. Prieskumy dokazujú, že až 49 % detí zo sociálne slabých rodín uviazne v znevýhodnenej komunite bez možnosti ďalšieho rozvoja kvôli nedostatku interakcií v ranom období života. Programu Učenie pre život sa to však už tretí rok darí úspešne meniť. Podporiť ho teraz môžete prostredníctvom Globálnej výzvy 2021 aj vy.

Nevedko (17 of 120).jpg

Vyjazdite leto pre deti

Pridajte sa k cyklistickému tímu dobrovoľníkov z Generali, v ktorom sa bude počas dvoch týždňov jazdiť symbolických 600 kilometrov. V takejto vzdialenosti sa od seba nachádza 8 Materských centier, v ktorých prebieha bezplatný vzdelávací program pre znevýhodnené rodiny Učenie pre život. „Deťom zo znevýhodnených rodín sme pred dvomi rokmi zorganizovali letný tábor v Kľačne. Tento rok by sme chceli pre ďalšie deti počas leta pripraviť denné výlety. Čím viac peňazí vyzbierame, tým viac detí sa bude môcť zúčastniť. Pre rodiny to bude jedinečný zážitok, kde ich čaká návšteva ZOO, táborenie, divadielka a množstvo iných aktivít, ktoré tieto rodiny bežne nemajú šancu zažiť,“ vysvetľuje Monika Majerčíková, ambasádorka a koordinátorka programu Učenie pre život.

Chcete sa zapojiť?

Pomôžte aj vy vašim zapojením pripraviť deťom krajšie leto plné zážitkov. Vytvorte si v cyklistickej skupine vlastný profil a sami si zvoľte, koľko kilometrov (max. 600 km) chcete v priebehu 28. mája až 13. júna najazdiť. S touto výzvou následne oslovte svoje okolie, aby vás motivovalo k splneniu výzvy peňažným príspevkom, z ktorého budú financované denné výlety.

Prispieť na program Učenie pre život však môžete aj bez priameho zapojenia sa do výzvy. Stačí, ak pôjdete na stránku nášho cyklotímu https://act.thehumansafetynet.org/projects/pre-najmensich-okolo-slovenska a prispejete ľubovoľnou čiastkou. Informujte o výzve a možnosti prispieť a pomôcť tak deťom z programu Učenie pre život aj svojich priateľov a známych.

dpnkboard – kópia.png

Zbierka pomôže rozšíriť program

Všetky financie vyzbierané v rámci Globálnej výzvy 2021 na Slovensku pomôžu rodinám z programu Učenie pre život, ktorý sa venuje deťom zo znevýhodneného prostredia. 30 % finančných prostriedkov bude použitých na prípravu denného tábora alebo denných výletov počas leta pre deti, ktoré navštevujú program Učenie pre život. 70 % vyzbieraných darov bude použitých na realizáciu programu v roku 2022 a na rozšírenie programu do ďalších miest. Aktuálne pomáha program Učenie pre život v rámci ôsmich materských centier na celom Slovensku. „Každý jeden príspevok nám pomôže urobiť pre deti zo znevýhodnených rodín viac a zároveň do programu zapojiť ďalšie rodiny, ktoré to potrebujú,“ uzatvára Monika Majerčíková.

Sme aj na Instagrame

#zdravie #zdraverecepty #zdravoachutne #pohyb #fitness #vitalita #cestovanie
Ak sú toto aj vaše srdcové instatémy, sledujte nás:

Novinky a výber toho najlepšieho z Generali Balans raz mesačne priamo do vašej e-mailovej schránky.