projekt poisťovne logo generali

Čo robiť s deťmi v Tatrách, keď prší?

Cestuj s deťmi 10. 09. 2019

Asi najväčšou nočnou morou všetkých rodín, ktoré cestujú na vytúženú dovolenku alebo predĺžený víkend, je dážď a pokazené počasie. Pri dovolenkovaní v Tatrách to platí dvojnásobne, pretože máme na pláne hlavne turistiku, ktorá pri pokazenom počasí bude obmedzená, prípadne nebude vôbec možná. Práve toto sa nám stalo a rozhodne sme s deťmi nemienili sedieť celé dni v apartmáne a hrať karty. Zozbierali sme niekoľko tipov a prešli úžasné miesta, o ktoré sa s vami podelíme a vy si budete môcť pobyt v Tatrách užiť naplno aj pri pokazenom počasí.

Hrebienok

Pozemnou lanovkou sa na Hrebienok môžete vyviezť pokojne aj počas dažďa. Na Hrebienku nájdete hneď niekoľko zaujímavých miest. V hoteli je novootvorené múzeum svetla – Kvantárium, ktoré je otvorené po celý rok. Nájdete tu nielen hologramy a laserovú šou, ale tiež optické ilúzie, hru so svetlom a virtuálnu realitu. Fantastické a náučné miesto vhodné pre chlapcov aj dievčatá.

V Kvantanáriu nájdete nielen hologramy a laserovú šou, ale tiež optické ilúzie, hru so svetlom a virtuálnu realitu.

Počas zimnej a jarnej turistiky na Hrebienku navštívte ľadový Tatranský dóm a Tatranskú galériu ľadových majstrov. Sú to také veľké guľaté biele stany, v ktorých sú vytesané z ľadu úžasné ľadové výtvory.

Starý Smokovec

Galéria optických ilúzií Tricklandia je na Slovensku azda najzábavnejšou detskou galériou. Nájdete ju v Starom Smokovci a z nášho pohľadu je vhodná aj pre malé detičky.

Čo robiť s deťmi v Tatrách, keď prší?

Ide o úžasné 3D maľby, ktoré pri správnom uhle pohľadu tvoria rôzne optické ilúzie, takzvaný trick-art, z čoho je odvodený aj samotný názov galérie Tricklandia. Ilúzie sú postavené na zobrazovaní predmetov akoby naozaj existovali, no pritom ide len o dvojrozmerné kresby. Ide o hru medzi umelcom a návštevníkom.

Ilúzie sú postavené na zobrazovaní predmetov akoby naozaj existovali, no pritom ide len o dvojrozmerné kresby. Ide o hru medzi umelcom a návštevníkom.

Čo robiť s deťmi v Tatrách, keď prší?

Tatranská Polianka

V Polianke odporúčame Poliankovo. Táto digitálna galéria je unikátom strednej Európy. Stvorená je pre všetkých milovníkov digitálneho sveta. My sme galériu navštívili počas jej prvej výstavy „Dialóg s planétou”, na ktorej spolupracoval úžasný slovenský cestovateľ Pavol Barabáš.

Čo robiť s deťmi v Tatrách, keď prší?

Vďaka galérii spoznáte miesta, ktoré by ste v bežnom živote zrejme nikdy nevideli. Môžete sa prejsť cez Severný pól, splaviť neznámu rieku a pomocou virtuálnej reality sa dostanete na neprístupné miesta jaskyne Domica.

V digitálnej galérie Poliankovo sa môžete prejsť cez Severný pól, splaviť neznámu rieku a pomocou virtuálnej reality sa dostanete na neprístupné miesta jaskyne Domica.

Čo robiť s deťmi v Tatrách, keď prší?

Bonusom Poliankova je tiež galéria obrazov, ktoré ožívajú po stiahnutí aplikácie do vašich telefónov. V galérii vám radi požičajú tablet.

Tatranská Lomnica

V Lomnici je zaujímavých miest vhodných na návštevu v nepriaznivom počasí ešte viac. Určite stojí za to aj Múzeum Tatranského národného parku. Deti tu môžu vliezť do medvedej nory a porovnať odtlačok laby so svojou rukou. Uvidíte tu spolu všetky druhy zvierat, ktoré žijú v našich horách a spoznáte tiež tradície našich predkov.

Hneď oproti múzeu nájdete Galériu Dobrá hračka, ktorá je miestom splnených povolaní. Ak sa chce vaše dieťa stať policajtom, hasičom, kozmonautom, lekárom, módnou návrhárkou, speváčkou či archeológom, určite toto miesto nevynechajte. Každé povolanie si tu deti vyskúšajú na vlastnej koži a hravou formou môžu plniť rôzne zábavné úlohy.

Hneď oproti Múzeu TANAP-u nájdete Galériu Dobrá hračka, ktorú s deťmi určite nevynechajte. Táto galéria je miestom splnených povolaní.

Ak by na pár minút prestalo pršať, do tretice v tejto lokalite vyhľadajte bobovú dráhu Tatrabob. Je na pešo od múzea aj galérie a určite sa tu všetci dosýta vybláznite.

Poprad

Priamo v Tatrách budete hľadať akvapark márne, preto odporúčame hotel s vnútorným bazénom alebo wellness, prípadne vybehnúť hneď vedľa do Popradu.

Aquacity Poprad je výborným miestom na odreagovanie sa s deťmi v zlom počasí. Rovnako môžete navštíviť akvaparky Bešeňová a Tatralandia, ktoré nie sú síce veľmi blízko Tatier, no ak cestujete autom, do Liptovského Mikuláša to nie je dlhá cesta.

Čo robiť s deťmi v Tatrách, keď prší?

Ale späť k Popradu. Ak máte doma malých milovníkov adrenalínu, určite rovnako ako my využijete športový klub WoodRock s najvyššou lezeckou stenou v strednej Európe. Miesto je vhodné pre vášnivých lezcov, ale aj pre začiatočníkov a menšie deti.

Ak aj vy máte doma adrenalínových nadšencov, určite nepremeškajte šancu vziať ich na najvyššiu lezeckú stenu v strednej Európe.

Hniezdne

Asi 30 minút od Tatier sa máte možnosť dostať do pravej výrobne čokolády, do galérie – čokolatérie. V čokolatérii Nestville ochutnáte to najlepšie z čokolády a určite si tu s deťmi užijete príjemné chvíle.

V čokolatérii Nestville ochutnáte to najlepšie z čokolády a určite si tu s deťmi užijete príjemné chvíle.

Nakoľko sa Hniezdne nachádza pri Starej Ľubovni, môžete navštíviť aj Ľubovniansky hrad, v ktorom sídli zaujímavé vlastivedné múzeum alebo Ľubovniansky skanzen.

Spišská Nová Ves

Do 30 minút jazdy od Tatier, avšak na opačný smer ako Hniezdne, nájdete mesto Spišská Nová Ves. Nachádza sa tu jediná experimentálna galéria na Slovensku – LaborARTórium, kde vás napríklad zmenšia v akváriu so škrečkom.

Do 30 minút jazdy od Tatier v Spišskej Novej Vsi nájdete jedinú experimentálnu galériu na Slovensku – LaborARTtórium, kde vás napríklad zmenšia v akváriu so škrečkom.

Čo robiť s deťmi v Tatrách, keď prší?

Ba ešte viac! Môžete si zajazdiť aj na mravcovi. Ak máte väčšie deti, okrem LaborARTória si v Spišskej nenechajte ujsť ani bowling v Bowling centre Laguna.

Ak ste teda v Tatrách a prší, nezúfajte, ale objavujte, je čo!

Sme aj na Instagrame

#zdravie #zdraverecepty #zdravoachutne #pohyb #fitness #vitalita #cestovanie
Ak sú toto aj vaše srdcové instatémy, sledujte nás:

Novinky a výber toho najlepšieho z Generali Balans raz mesačne priamo do vašej e-mailovej schránky.