projekt poisťovne logo generali

Kam v Starom Smokovci

21. 02. 2019

Pri potulkách tatranským územím nevynechajte toto administratívne centrum Tatier. Kam sa vybrať v Starom Smokovci - lokalite, ktorá má čo ponúknuť nielen lyžiarom a milovníkov bryndzákov, ale aj rodinám s deťmi či gastronómom, sa dočítate v našom článku. Toto sú naše tradičné aj menej tradičné inšpirácie na aktivity v najstaršom tatranskom mestečku.

…za históriou

Kostol Nepoškvrneného počatia Panny Márie

Tento neologický kostol v typickom vysokohorskom alpskom štýle tu stojí už od roku 1888 a je stále funkčný. Organizujú sa v ňom sezónne bohoslužby, takže odporúčame si dopredu zistiť, či sa bohoslužba chystá. Kostol dal postaviť spišský biskup Juraj Császka a jeho drevená konštrukcia s vyrezávanými štítmi stojí za obzretie aj zvonka.

…za výhľadom

Téryho chata

Pre tých lepšie trénovaných určite stojí za to výšlap na Téryho chatu, čo je najvyššie položená chata s celoročnou prevádzkou. Chata sa nachádza vo výške 2015 m. n m. v Malej Studenej doline. Najlepšia cesta, približne 4-hodinová, na ňu vedie práve zo Starého Smokovca cez Hrebienok, Obrovský vodopád a Zamkovského chatu a už po ceste sa vám odhalia krásne obrazy. Na chate je možné sa ubytovať aj najesť, to všetko s krásnym výhľadom a dobrým pocitom po riadnej turistike.

Kam v Starom Smokovci

…za atmosférou

Cukráreň u Elišky na Hrebienku

Malá tradičná cukráreň v komplexe Hrebienok Resort vás najprv očarí svojím rozkošným farebným interiérom. A potom vás dostane svojimi domácimi koláčikmi a sladkosťami. V ponuke majú aj úplne klasiky ako veterník, horúce kakao so šľahačkou alebo domáci puding, ale aj modernosti ako cupcakes, cake pops alebo tarty. Vezmite sem aj svoje ratolesti – zabavia sa v detskom kútiku. A ak máte chuť na trochu hudobnej produkcie, zvyknú robievať aj džezové večery s živou hudbou. Ich mottom je totiž: „Milujeme sladké a džezovú hudbu.“ Skvelá kombinácia, no nie?

Mottom Cukrárne u Elišky na Hrebienku: Milujeme sladké a džezovú hudbu.

Kam v Starom Smokovci

…za gastronómiou

Reštaurácia a penzión Raimund v Dolnom Smokovci

V Tatrách nájdete klasické koliby a reštaurácie s tradičnou kuchyňou hádam na každom kroku. Ak však už budete mať dosť bryndzových halušiek z drevených lopárikov a vaše chuťové poháriky zatúžia po niečom výnimočnejšom, zájdite minútku od Starého Smokovca – do Dolného Smokovca. V reštaurácii a penzióne Raimund nájdete tradičné suroviny pre tento región, akými sú bryndza, ovčí syr alebo guláš, no v chutnejšom šate. Nie nadarmo nazývajú svoj jedálny lístok ako Poctivé menu.

Ak už budete mať dosť bryndzových halušiek z drevených lopárikov a vaše chuťové poháriky zatúžia po niečom výnimočnejšom, zájdite do Dolného Smokovca do reštaurácie a penziónu Raimund.

Kam v Starom Smokovci

…za zážitkom

Sánkarská dráha z Hrebienka do Starého Smokovca

Kedy naposledy ste sa sánkovali? Že si už ani nepamätáte? Najvyšší čas to zmeniť! A nepotrebujete ani vlastné sánky. Vyskúšajte sánkarskú dráhu dlhú 2,5-kilometra vedúcu z Hrebienka do Starého Smokovca. Sánkovanie predsa nie je len pre deti. Navyše na tejto dráhe sa môžete sánkovať dokonca aj v noci a aj to má svoje čaro. Lístky a požičovňu sánok hľadajte pri stanici pozemnej lanovky v Starom Smokovci a zážitok budete mať tak dvojnásobný – cestu hore si užijete pozemnou lanovkou a dole sa dosánkujete.

Cestu hore si užijete pozemnou lanovkou a dole sa dosánkujete.

Kam v Starom Smokovci

…za zábavou

Tricklandia

Nebudete veriť vlastným očiam! V tejto galérii optických ilúzii sa zabavia deti aj dospelí. Na 500 m2 nájdete v Tricklandii 24 atrakcií, ktoré čerpajú zo slovenských ľudových povestí, rozprávok a reálií našich obcí a zámkov. V Tricklandii uvidíte trick-artové obrazy, rozšírenú (augmented) realitu, antigravitačné miestnosti a aj najkrajšie zrkadlové bludisko v strednej Európe. Očividne to bude jedna z najzábavnejších zastávok v Tatrách – avšak nezabudnite na rezerváciu vopred.

Kam v Starom Smokovci

Do videnia v Starom Smokovci!

Sme aj na Instagrame

#zdravie #zdraverecepty #zdravoachutne #pohyb #fitness #vitalita #cestovanie
Ak sú toto aj vaše srdcové instatémy, sledujte nás:

Novinky a výber toho najlepšieho z Generali Balans raz mesačne priamo do vašej e-mailovej schránky.