projekt poisťovne logo generali

7 slovenských kempov, kde strávite krásnu dovolenku

29. 07. 2022

V letných horúčavách ponúka najpríjemnejšie osvieženie pobyt v prírode. Túry v horách, šantenie vo vode, večerné opekanie či stanovačka pod hviezdami – kemping má svoje čaro, ktoré môžete objaviť na rôznych miestach na Slovensku. Dovolenka v našich kempoch je skvelou, cenovo dostupnou alternatívou, z ktorej si odnesiete more zážitkov.

Tento článok vznikol v rámci mesačného špeciálu, v ktorom sa venujeme cestovaniu a letným dovolenkám. Dovolenková sezóna je v plnom prúde. Nezabudnite si na tú svoju pribaliť aj cestovné poistenie od poisťovne Generali, aby ste si užili oddych a nové dobrodružstvá bez zbytočných starostí.

Doprajte si oddych a pokoj napríklad v týchto siedmich kempoch, ktoré určite stoja za návštevu.

Camp PACHO

Veľká Čausa (okres Prievidza)

https://www.kolibapacho.sk/camp/172/SK/Camp-Pacho

Kemp sa nachádza pri obci Veľká Čausa blízko Prievidze. V tomto kempe, ktorý pripomína malú dedinku, si prídu na svoje všetci, čo túžia po pokoji a oddychu. Ubytovať sa môžete v drevených chatkách, môžete prísť karavanom alebo si zložiť stan. V kempe sa nebudú nudiť ani deti, k dispozícii majú rôzne nafukovacie atrakcie, hojdačky a trampolíny. Súčasťou komplexu je aj koliba alebo môžete opekať na krytom ohnisku.

Z kempu si môžete spraviť výlet do neďalekých Bojníc, na zámok či do kúpeľov, alebo sa môžete vybrať do Turčianskych Teplíc či Kremnických Baní. Kemp je vhodný aj pre cyklistov, v dostupnej vzdialenosti totiž vedie niekoľko cyklotrás.

Mara Camping

Liptovský Trnovec (okres Liptovský Mikuláš)

https://maracamping.sk

Ak si chcete s rodinou či priateľmi užiť nádherné prostredie našej najväčšej vodnej nádrže Liptovskej Mary, Mara Camping je dokonalou voľbou. Tento kemp láka najmä milovníkov vodných športov a dobrodruhov. Okrem paddleboardu a vodného skútra si tu môžete vyskúšať aj jachting či windsurfing alebo absolvovať vyhliadkovú plavbu loďkou, prípadne si zapožičať čln. Ak túžite po trochu netradičnejšom zážitku, na Liptovskej Mare si môžete vyskúšať aj flyboard, na ktorom sa pomocou prúdu vody „vznášate“ nad hladinou.

V Mara Campingu sa môžete ubytovať v chatkách, prísť s karavanom alebo si priniesť či zapožičať stan. V kempe nájdete sociálne zariadenia a dostupné je aj pripojenie na wi-fi. V okolí kempu nájdete množstvo stravovacích zariadení a v cene ubytovania máte vstup na pláž a zľavy na vodné atrakcie.

Camping Belá

Nižné Kamence (okres Žilina)

http://www.campingbela.eu/

Príjemný pobyt v objatí prírody zažijete aj v tomto vysoko oceňovanom kempe, ktorý nájdete medzi obcami Belá a Terchová. Ak vás láka napríklad návšteva neďalekých Jánošíkových dier, turistika po vrchoch Malej Fatry či cyklistika v okolí Terchovej, ubytovanie v tomto kempe bude pre vás ideálne.

Aj tu sa môžete ubytovať v drevených chatkách s vlastnými kúpeľňami a samozrejmosťou je aj státie pre karavany a priestor pre stany. Kemp je skvele vybavený, využiť môžete priestory na opekačku či grilovačku, zarybárčiť si v rybníku alebo si zašportovať na ihriskách. S deťmi sa môžete ísť pozrieť na zvieratká v mini zoo a vyšantiť sa môžu na preliezkach, trampolínach a hojdačkách. V lete sú v kempe pre návštevníkov dostupné potraviny aj bufet.

Goralský dvor

Haligovce (okres Stará Ľubovňa)

https://goralskydvor.sk/o-dvore/

V malebnom prostredí Pienin v obci Haligovce neďaleko od Červeného Kláštora sa nachádza kemp Goralský dvor. Ak ste milovníkom aktívneho oddychu v prírode, rozhodne si v tomto kempe prídete na svoje. V kempe si totiž môžete zapožičať bicykle, ale aj kajaky a rafty a môžete sa vybrať na splav Dunajca. V kempe začína niekoľko turistických chodníkov, ktoré vás dovedú na hrebeňové pochody cez Haligovské skaly či do Poľska. Ak túžite po kultúre, nenechajte si ujsť podujatia na Červenom Kláštore, kam vás z kempu radi odvezú.

V  kempe je pre návštevníkov dostupný bazén, požičať si môžete gril či ohnisko a deti sa zabavia aj na ihrisku či trampolíne. V dotykovej farme si môžete pohladkať domáce zvieratká a pozrieť si môžete aj skanzen historických strojov. V areáli sa nachádza aj reštaurácia a letná koliba.

Kemp Sedliacky dvor

Hliník (Brezno)

https://sk.campingslovakia.com/

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Camping Sedliacky Dvor (@sedliackydvorbrezno)

Tichý pohodový sedliacky život na farme – znie to ako to pravé orechové pre vás? V tom prípade vám určite ulahodí pobyt na Sedliackom dvore neďaleko Brezna, ktorý vybudovala rodina pochádzajúca z Holandska. Nájdete tu však tradičné slovenské prvky aj aktivity. Ubytovať sa môžete v stane či karavane, takisto však môžete zvoliť ubytovanie v sedliackej izbe, kde sa vďaka štýlovému zariadeniu vrátite v čase a nasajete pravú dedinskú atmosféru. K dispozícii je tiež ubytovanie v útulnom apartmáne či drevenej chatke.

Ráno môžete spolu s domácimi nakŕmiť hospodárske zvieratká a zapojiť sa môžete aj do výroby farmárskych a domácich produktov. Ak by ste zatúžili po výlete, bicyklom môžete prebrázdiť okolité trasy alebo sa môžete vybrať na túru po niektorých z chodníkov, ktoré vedú aj priamo z farmy.

Autocamping Podlesok

Hrabušice (okres Spišská Nová Ves)

https://www.podlesok.sk/

Ak túžite zažiť krásy prírody Slovenského raja, jeho rokliny, tiesňavy, vodopády, jaskyne a ďalšie prírodné úkazy, Podlesok vás určite nesklame. Je totiž východiskovým bodom viacerých turistických trás, ktoré vám umožnia prebádať okolie či už peši alebo na bicykloch.

Okrem stanovania či ubytovania v karavane môžete využiť aj chatky. Po dni strávenom v prírode vám určite dobre padne opekačka v areáli alebo návšteva reštaurácie a bufetu, ktoré sa nachádzajú v blízkom okolí. Ak sa chcete vybrať napríklad na ferratu Kyseľ, na recepcii si môžete zapožičať ferratový set.

ForRest Glamping

Banská Štiavnica

https://forrestglamp.sk/

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ForRest (@forrestglamping)

Počuli ste už o „glampingu“? Stále hovoríme o kempingu, no trochu inak. Tento výraz vznikol spojením anglických slov „glamorous“ a „camping“, ide teda o kemping v spojení s luxusom a pohodlím. Vychutnajte si pobyt v stanovej chatke, ktorá je zariadená ako hotelová izba. Je to ideálne riešenie pre tých, ktorí túžia po pobyte v prírode a zároveň si chcú dopriať si pohodlný a príjemný oddych.

Takýto glamping nájdete v Banskej Štiavnici v blízkosti Počúvadlianskeho jazera. Okrem nezabudnuteľného zážitku z netradičnej dovolenky si tu môžete užiť aj relax vo vírivke či saune, a keď dostanete chuť zašportovať si, môžete si tu požičať bicykel či paddleboard.

Slovenské hory ponúkajú množstvo dobrodružstiev a nádherných prírodných úkazov, ktoré ulahodia každému milovníkovi prírody a skvele si ich vychutnáte práve pri kempingu. Ostrieľaní turisti však vedia, že dôkladnú prípravu pred túrou neradno podceniť. Nezabudnite si do mobilu nainštalovať aplikáciu Horská záchranná služba, pomocou ktorej si v prípade núdze jediným tlačidlom privoláte pomoc. Zabezpečte sa tiež poistením do hôr od poisťovne Generali, ktoré pokryje prípadný zásah Horskej záchrannej služby. Uzavriete si ho už od 1,6 € na deň.

Sme aj na Instagrame

#zdravie #zdraverecepty #zdravoachutne #pohyb #fitness #vitalita #cestovanie
Ak sú toto aj vaše srdcové instatémy, sledujte nás:

Novinky a výber toho najlepšieho z Generali Balans raz mesačne priamo do vašej e-mailovej schránky.