projekt poisťovne logo generali

Menej známe destinácie na dokonalú rodinnú dovolenku

11. 07. 2022

Určite to poznáte: vyberiete si dovolenku v destinácii, ktorú vám niekto odporučil, a až na mieste zistíte, že podobný nápad malo množstvo ďalších ľudí. Prečo tento rok nevymeniť dlhé rady v múzeách a preľudnené pláže za menej známe miesta, ktoré sú ako stvorené na rodinnú dovolenku?

Tento článok vznikol v rámci mesačného špeciálu, v ktorom sa venujeme cestovaniu a letným dovolenkám. Dovolenková sezóna je v plnom prúde. Nezabudnite si na tú svoju pribaliť aj cestovné poistenie od poisťovne Generali, aby ste si užili oddych a nové dobrodružstvá bez zbytočných starostí.

Vyhnite sa masám v známych turistických destináciách, akými je Rím alebo Paríž, a pozrite si nemenej krásne miesta plné zaujímavostí, jedinečných múzeí, prírodných úkazov či malebných pláží.

Dovolenka v meste

V Poľsku sú veľmi obľúbenými turistickými destináciami Varšava či Krakov, za návštevu však stojí aj štvrté najväčšie poľské mesto, Vroclav. Mesto dýcha históriou a nájdete tu zaujímavú architektúru z rôznych období. Nenechajte si ujsť hlavné námestie, kde vás očaria fotogenické domčeky, mestskú radnicu, Tumský ostrov či štvrť Štyroch náboženstiev.

shutterstock_1692319948.jpg

Čo tak navštíviť Petru, starobylé „mesto ruží“ v Jordánsku? Starobylé mesto vyniká svojou jedinečnou skalnou architektúrou. V Petre určite stojí za návštevu slávna majestátna pokladnica Al-Chaznech, kláštor al-Deir, či Kráľovské hrobky.

shutterstock_1403691857.jpg

Pri Severnej Amerike vás ako prvé zrejme napadne New York, no prečo si nevybrať napríklad Montreal v Kanade, ktorý je plný života a je frankofónnou kultúrnou metropolou s množstvom divadiel a umeleckých podujatí? Ak navštívite Montreal, nemali by ste, okrem iného, vynechať nádhernú baziliku Notre-Dame, katedrálu Queen Mary of the World, no taktiež moderný Olympijský park a Montreal Tower.

shutterstock_1839500569.jpg

Ak sa túžite trochu schladiť, ideálnou mestskou destináciou pre vás je švédske Malmö. V treťom najväčšom meste Švédska sú s ľahkosťou prepojené historické prvky s modernými. Pri potulkách mestom natrafíte na rôzne skvosty, mesto si preto skvele vychutnáte na bicykli, či dokonca pri výlete loďou. Prehliadku môžete začať na Hlavnom námestí, Stortorget, s historickou radnicou. Rušný mestský život si vychutnáte na Malom námestí, Lilla Torg, kde nájdete mnoho kaviarní, barov či reštaurácií. Prejdite sa po niektorom z krásnych parkov a choďte sa pozrieť na nekonvenčný mrakodrap Turning Torso.

shutterstock_709324879.jpg

Slnko, more a pláž

Kým väčšina turistov mieri do Karibiku či Austrálie, rozhľadení cestovatelia vedia, ktoré miesta sú ako stvorené pre rodiny hľadajúce slnko, piesok a dostatok miesta na rôzne aktivity. Skvelou voľbou je napríklad Madagaskar, ktorý ponúka nádhernú krajinu, tiché pláže a strhujúcu prírodu.

shutterstock_233850808.jpg

Ak preferujete cestovanie v Európe, dovolenka na Malte bude to pravé pre milovníkov lahodných miestnych špecialít, nádherných historických miest či piesočných pláží.

shutterstock_1987621631.jpg

Skúsili by ste namiesto tradičnej dovolenky v Chorvátsku či Grécku menej známu, no rovnako krásnu destináciu, Albánsku riviéru? Nájdete tu krásne čisté pláže a priezračné more. Odporúčame navštíviť napríklad mestečko Himara.

shutterstock_1443267587.jpg

Hľadáte ešte nezvyčajnejšiu dovolenku? Na malebných ostrovoch Kerama v Japonsku sa nachádzajú jedny z najčistejších pláží na svete, vďaka čomu sú ideálne na potápanie a šnorchlovanie.

shutterstock_1328163194.jpg

Pre milovníkov prírody

Ak vás láka návšteva škótskeho vidieka, krásnu dovolenku strávite v Caithness, kde si môžu vychutnať krásne pobrežia, čarovné rybárske dediny, geopark aj najdivokejšie miesta v Británii. A ak budete mať šťastie, zahliadnuť môžete aj polárnu žiaru.

shutterstock_673773235.jpg

Ak vás však láka skalnatý terén a dychberúce výhľady, návšteva Bardenas Reales v Španielsku bude pre vás nezabudnuteľným zážitkom. Jedna z mála púští v Európe, ktorá kontrastuje s okolitou zeleňou Pyrenejí, ponúka krásne geologické úkazy.

shutterstock_1798053898.jpg

Milovníci prírody si prídu na svoje aj na Azorských ostrovoch, ktoré sú autonómnou oblasťou Portugalska. Súostrovie je sopečného pôvodu a je domovom rôznych rastlín či živočíchov, ktoré inde nenájdete. Viac o Azorských ostrovoch sa dozviete aj v našom podcaste so Sorizzom a Schopinskim.

shutterstock_1995992573.jpg

Či ste milovníkom mestských dobrodružstiev, plážového relaxu, alebo potuliek prírodou, pribaľte si na svoje cesty kvalitné cestovné poistenie, na ktoré sa môžete spoľahnúť, ak by sa vám prihodil neželaný zážitok.

Sme aj na Instagrame

#zdravie #zdraverecepty #zdravoachutne #pohyb #fitness #vitalita #cestovanie
Ak sú toto aj vaše srdcové instatémy, sledujte nás:

Novinky a výber toho najlepšieho z Generali Balans raz mesačne priamo do vašej e-mailovej schránky.