projekt poisťovne logo generali

Potraviny, ktoré vám pomôžu k lepšej pleti

16. 04. 2021

Nie nadarmo sa hovorí, že sme tým, čo jeme. To, ako žijeme, sa odzrkadľuje nielen na našom zdravotnom stave, ale aj na našom výzore. Koža ako taká reaguje na množstvo vnútorných a vonkajších faktorov, reaguje na to, ako sa staráme o svoje telo a o svoje duševné zdravie. Môžeme ju považovať za zrkadlo nášho života. Nie všetky veci vieme, samozrejme, ovplyvniť, ale do veľkej miery môžeme práve správnym stravovaním zlepšiť fungovanie nášho organizmu.

Tento článok vznikol v rámci mesačného špeciálu venovaného ženám a ženskému zdraviu pri príležitosti spustenia jedinečného životného poistenia od poisťovne Generali, ktoré je určené špeciálne pre ženy a ich potreby a chráni pred rizikami spojenými so ženskými chorobami, s tehotenstvom a materstvom.

Ak si chcete zlepšiť vitalitu svojej pleti, máme pre vás zopár tipov, ktoré vám môžu pomôcť.

MSM

Počuli ste už o MSM? Táto látka obsahujúca organickú síru sa nachádza napríklad v rastlinách, živočíchoch, čerstvých potravinách a je tretím najčastejšie sa vyskytujúcim prvkom v ľudskom tele. Bez určitej hladiny MSM si naše telo nedokáže vytvárať nové a zdravé bunky a práve preto je jeho dostatok v organizme veľmi dôležitý. Ak chcete mať krajšiu, zdravšiu a rozžiarenejšiu pleť bez vrások, vyskúšajte MSM. Je vhodná aj pre tých, ktorí majú problematickú pleť s pretrvávajúcim akné a pôsobí dokonca aj ako účinné antihistaminikum, a to bez vedľajších nežiaducich účinkov.

čerstvé potraviny_MSM.jpg

Zelená zelenina

Vzpružiť vašu pleť dokáže aj zinok. Nedostatok zinku v tele niekedy naozaj dokáže spôsobiť zhoršenie stavu vašej pokožky a dokonca aj oslabenie imunitného systému. Ak sa chcete vyhnúť napríklad užívaniu výživových doplnkov, zaraďte do svojho jedálneho lístka zelenú zeleninu. Pravidelnou konzumáciou brokolice a kelu si dokážete veľmi jednoducho doplniť chýbajúci zinok a posilniť tak okrem pokožky aj svoje vlasy a nechty.

zelená zelenina.jpg

Tekvicový olej

Siahnite po tekvicovom oleji a uzdravte svoju pleť. Obsahuje veľké množstvo vitamínov, ktoré pomáhajú udržiavať našu pokožku v dobrej forme. Našu pleť hydratuje, udržuje ju pevnú a je veľmi vhodný aj na pigmentové škvrny. Pomôže aj spálenej letnej pokožke a je výborným pomocníkom pre ľudí so suchou pleťou. Za studena lisovaný tekvicový olej môžete užívať aj pitím, môžete si ho natierať na pokožku alebo ho využiť v studenej kuchyni, napríklad do polievky, na cestoviny, pizzu alebo šaláty.

tekvicový olej.jpg

Nechtík lekársky

Pre vitálnu pleť a celkovo zdravú pokožku na celom našom tele je veľmi dôležitý pravidelný pitný režim, hlavne zdravý pitný režim. Nechtík lekársky je považovaný za zázračnú rastlinu, ktorá pomáha v starostlivosti o našu pokožku už odpradávna. Vymeňte sladené nápoje za čaj z nechtíka lekárskeho a vaša pokožka sa vám za to určite odvďačí.

nechtík lekársky.jpg

Bylinkové nápoje a extrakty

Pre zdravú pleť je dôležité zdravé trávenie. Množstvo kožných problémov je spôsobených práve zanesením tenkého a hrubého čreva, čo je často spôsobené nevhodným životným štýlom. Zmena stravovacích návykov, zdravý pohyb a pravidelný pitný režim dokážu vyriešiť kopu nepríjemností s našou pleťou. Ak máte problémy s pleťou, skúste nakopnúť vaše trávenie bylinkovým nápojom či extraktom.

bylinkový nápoj_colonbene.jpg

Sme aj na Instagrame

#zdravie #zdraverecepty #zdravoachutne #pohyb #fitness #vitalita #cestovanie
Ak sú toto aj vaše srdcové instatémy, sledujte nás:

Novinky a výber toho najlepšieho z Generali Balans raz mesačne priamo do vašej e-mailovej schránky.