projekt poisťovne logo generali

Rýchle energy guľky na zimné túry

Lucia Wagnerová 21. 12. 2023

Čaká Vás zimná túra či dlhá prechádzka a chceli by ste si na ňu pribaliť chutný a výživný snack, ktorý dodá telu potrebnú energiu? Vyskúšajte tieto energy guľky s príchuťou Vianoc, ktoré v tomto období posilnia telo, aj potešia chuťové poháriky.

Tento článok vznikol v rámci špeciálu, v ktorom sa spolu s odborníkmi venujeme bezpečnosti na horách a zdraviu v zimných mesiacoch. Poisťovňa Generali je hrdým partnerom mobilnej aplikácie Horská záchranná služba, ktorou si v prípade núdze privoláte pomoc jedným tlačidlom. A keď vás vaše zimné aktivity privedú na slovenské kopce, nezabudnite si pribaliť poistenie do hôr.

Doprajte si rýchlu a kvalitnú energiu za pochodu. Hotové ich budete mať len za 10 minút a suroviny si viete jednoducho prispôsobiť podľa toho, čo máte práve doma v zásobe. Základ tvoria ovsené vločky a zmes superfoods – orieškov a semienok. Proteín môžete v prípade potreby vynechať, no odporúčam ho použiť – guľkám dodá potrebnú dávku bielkovín pre svaly, aj zaujímavú chuť. Jedna guľôčka obsahuj menej ako 60 kcal, pričom telo obohatí o 3 g bielkovín, 1 g vlákniny a 4 g kvalitných
sacharidov.Počet kusov
20


Príprava
10 minút

Ingrediencie

 • 100 g ovsených vločiek
 • 40 g orechov (vlašské, mandle alebo kešu)
 • 20 g orechového masla (mandľové, kešu alebo arašidové)
 • 40 g proteínu (vanilka alebo iná príchuť)
 • 10 g konopných semienok (alebo iných)
 • 20 g strúhaného kokosu (na obalenie)
 • 1 ČL perníkového korenia
 • 1 – 2 PL vody

Postup

 1. Všetky suroviny (okrem vody a kokosu) dáme do sekáčika a rozmixujeme ich čo najviac dohladka. V prípade potreby pridáme po lyžiciach vodu tak, aby sme dostali hladké, jemne lepivé cesto.
 2. Z cesta tvarujeme guľky, ktoré obalíme v kokose.
 3. Odporúčam skladovať ich v chladničke a spotrebovať do 5 dní. Na túry si ich môžete zabaliť napríklad do uzatvárateľného sáčka.

Nutričné hodnoty na 1 ks:

kcal – 58
bielkoviny – 3 g
sacharidy – 4 g
vláknina – 1 g
tuk – 3 g

Sme aj na Instagrame

#zdravie #zdraverecepty #zdravoachutne #pohyb #fitness #vitalita #cestovanie
Ak sú toto aj vaše srdcové instatémy, sledujte nás:

Novinky a výber toho najlepšieho z Generali Balans raz mesačne priamo do vašej e-mailovej schránky.