projekt poisťovne logo generali

Tipy, ako si uľahčiť cestovanie lietadlom s malými deťmi

03. 08. 2018

Vedeli ste, že niektorí rodičia s malými deťmi zvyknú rozdávať svojim spolucestujúcim v lietadle „balíčky na ospravedlnenie“? Cestovanie s malými deťmi môže byť niekedy skutočne stresujúce a v tomto prípade aj drahé. Ale čo ak by ste dokázali, aby boli počas letu spokojné vaše ratolesti aj spolucestujúci? Prinášame zopár tipov, ako je možné si cestovanie lietadlom s malými deťmi uľahčiť.

Prvé pravidlo: Buďte pripravení

Ešte pred samotným letom sa oplatí si stiahnuť do mobilu či tabletu hry vhodné pre vekovú kategóriu dieťatka. Nezabudnite ani na deku, vankúšik či hračky. V prípade hračiek sa radšej vyhnite súprave na kreslenie či maľovanie. Určite nechcete po lietadle naháňať kotúľajúce sa farbičky. Pribaľte radšej aj rozprávkové knižky, bábky na prsty či sady s magnetickými hračkami.

Druhé pravidlo: Zdravé občerstvenie

Zdravé občerstvenie je ideálne na to, aby sa predišlo zmenám nálad či dokonca kriku spôsobenému zvýšeným príjmom cukru. Vhodné je ovocie či zelenina – napr. mrkva, prípadne celozrnné keksíky. Pre bábätká si vhodné jedlo, samozrejme, pripravte vopred.

Tretie pravidlo: Buďte pripravení na nehody pri papaní

Pre prípad nejakej menšej katastrofy pri kŕmení nešetrite v batožine na vlhčených utierkach či jednorazových podbradníčkoch. Pribaľte si pre seba aj pre dieťa oblečenie navyše. Príručná taška musí byť ako taška Hermiony – kamošky Harryho Pottera – skladná, ale schopná odniesť veľa.

Štvrté pravidlo: Zvládnite vzlietanie a pristávanie

Pri vzlietaní a pristávaní je najlepšie bábätká kojiť alebo kŕmiť z fľašky, keďže prehĺtanie pomáha zvládnuť zvýšený tlak vzduchu. Trošku väčším deťom je vhodné dať niečo na pitie alebo na žuvanie.

Piate pravidlo: Pokojný let s deťmi nemusí byť len fantáziou

Samozrejme, najlepší spôsob zvládnutia celého letu, je deti uspať. Informujte sa, či má vaša letecká spoločnosť k dispozícii postieľky, prípadne lepšie miesta v lietadle pre rodiny s deťmi. Ak je to už možné, skúste sa s deťmi prechádzať v uličke tam a naspäť. Môže ich to upokojiť a nájde sa aj veľa pasažierov, ktorých pohľad na dieťatko poteší.

Napokon, každý rodič vie najlepšie, ako upokojiť a potešiť svoje dieťa, pokojne si spolu spievajte alebo sa hrajte hry.

Veríme, že naše tipy pomôžu a vy, vaše deti aj spolucestujúci si užijete príjemný let.

Sme aj na Instagrame

#zdravie #zdraverecepty #zdravoachutne #pohyb #fitness #vitalita #cestovanie
Ak sú toto aj vaše srdcové instatémy, sledujte nás:

Novinky a výber toho najlepšieho z Generali Balans raz mesačne priamo do vašej e-mailovej schránky.