projekt poisťovne logo generali

Top miesta Slovenska podľa Blogerov roka CESTUJSDETMI.SK

Cestuj s deťmi 16. 01. 2020

Blogerská rodinka Cestuj s deťmi sa s nami podelila o ich tipy na top miesta, kde sa u nás oplatí s deťmi stráviť voľný, víkendový či dovolenkový čas.

Opálové bane v Červenici

Top miesta Slovenska podľa Blogerov roka CESTUJSDETMI.SK

Vedeli ste, že máme na Slovensku najstaršie opálové bane sveta? Nájdete ich na východnom Slovensku v pohorí Slanské vrchy, nad obcou Červenica. Hlavné banské chodby majú dĺžku až 30 kilometrov. Bane sú pre turistov otvorené celoročne a je v nich stála teplota 4 – 6 °C.

www.opalovebane.eu

Muráň – syslia lúka

Počuli ste o zázračnej lúke, na ktorej sa s deťmi ocitnete medzi sysľami, ktoré nakŕmite priamo z dlane? Tieto roztomilé hlodavce (sysle pasienkové) nájdete približne 2 kilometre od obce Muráň, v lokalite Biele vody v Muránskej planine. Je ich tu viac ako tisíc a ročne túto lúku navštívi približne 5000 turistov.

Kamenný vodopád – Šomoška

Top miesta Slovenska podľa Blogerov roka CESTUJSDETMI.SK
Nie každý Slovák vie, aký poklad naše Slovensko ukrýva. Vedeli ste, že máme na Slovensku vodopád starý 4 milióny rokov? Je to sopečný unikát a nájdete ho neďaleko Fiľakova. Čadičovo-kamenný vodopád je približne deväť metrov vysoký útvar, ktorý vytvorila stekajúca láva. Vodopád odporúčame skombinovať aj s návštevou hradu Šomoška.

Malkia Park

Orechová Potôň a jedinečný projekt Slovenska, ktorý sa venuje záchrane mačkovitých šeliem a ohrozených druhov zvierat. Malkia park vznikol v roku 2016 a zvieratá, ktoré tu našli útočisko, sa väčšinou v zajatí už narodili, preto by vo voľnej prírode neprežili. Aj keď sa im, žiaľ, nedá poskytnúť skutočná sloboda, v Orechovej Potôni sa o ne starajú s láskou tak, že sa tu cítia naozaj kráľovsky. Návšteva vhodná s kočíkom aj pre najmenšie deti.

www.malkiapark.sk

Chodník korunami stromov v Bachledovej doline

Top miesta Slovenska podľa Blogerov roka CESTUJSDETMI.SK
V Bachledovej doline dokážete objaviť Tatry z unikátnej polohy. Chodník korunami stromov sa nachádza v srdci Bachledovej doliny. Na vlastné oči uvidíte, v čom je príroda Spišskej Magury jedinečná a stanete sa súčasťou lesného života. Spoznať môžete mnoho živočíchov a rastlín, ktoré nájdete len málokde. Pre naozaj odvážnych je k dispozícii aj tobogan, ktorým sa môžete spustiť dole. Výhodou je pohodlná cesta priamo až ku chodníku kabínkovou lanovkou. Chodník je prístupný celoročne aj s kočíkom a najmenšími deťmi.

www.chodnikkorunamistromov.sk

Nová vyhliadková veža v Bojniciach

Ak by ste chceli dovidieť na Bojnický zámok alebo ZOO z výšky, ale bojíte sa lietania, vybehnite na bojnickú rozhľadňu. Vyhliadka je s prevýšením 30 metrov a je vhodná aj pre rodiny s malými deťmi.

Futura/veda očami detí

Top miesta Slovenska podľa Blogerov roka CESTUJSDETMI.SK
Najväčšie – rodinné – vedecko-zábavné centrum Maďarska sa nachádza v meste Mosonmagyaróvár a je ako stvorené pre rodiny s deťmi všetkých vekových kategórií.

Ako BONUS – iba 30 minút od Bratislavy! Pripravte sa na to, že v tomto 4-poschodovom centre strávite s deťmi minimálne 4 hodiny. Štyri úrovne budovy sú špeciálne navrhnuté pre deti všetkých vekových kategórií.

Prevažná väčšina zariadení je prístupná a hmatateľná a môže ju na vlastnej koži otestovať každý, kto sa odváži. FUTURA je bezbariérové centrum prístupné s kočíkmi, ale tiež vhodné pre vozíčkarov, nakoľko má panoramatický výťah. Viac sa dočítate na našom blogu.

www.futuramoson.hu/english/

Najlepšie ArtGalérie Slovenska

Top miesta Slovenska podľa Blogerov roka CESTUJSDETMI.SK
Ak vám na výletoch nevychádza počasie podľa plánov, nemusíte zúfať. Na Slovensku máme niekoľko galérií, ktoré môžete navštíviť počas daždivých dní.

Tu sú naše najobľúbenejšie, ktoré odporúčame navštíviť všetkým rodinám:

  • Galéria dobrá hračka,
  • Tricklandia,
  • Kvantárium,
  • Poliankovo,
  • LaborARTórium.

Mrknite si všetky galérie do detailov na našom blogu.

Múzeum TANAPu

Podľa nás je najkrajším múzeom Slovenska Múzeum Tatranského národného parku. Nájdete ho v Tatranskej Lomnici. Je rozdelené na dve samostatné expozície a deti nepochybne zaujme tiež premietanie pútavých prírodovedných filmov, ktoré sa koná v kinosále múzea s kapacitou 64 miest.

Sme aj na Instagrame

#zdravie #zdraverecepty #zdravoachutne #pohyb #fitness #vitalita #cestovanie
Ak sú toto aj vaše srdcové instatémy, sledujte nás:

Novinky a výber toho najlepšieho z Generali Balans raz mesačne priamo do vašej e-mailovej schránky.