projekt poisťovne logo generali

Top 5 bezplatných atrakcií a aktivít v Paríži, Ríme a Berlíne

29. 06. 2021

Aj toto leto sa mnohí vyberú spoznávať kultúru do európskych veľkomiest. Cestovanie po metropolách sa však môže často predražiť. Ak si chcete užiť atmosféru mesta, zažiť pri tom niečo výnimočné a neutratiť celý majetok, máme pre vás niekoľko tipov na bezplatné atrakcie a aktivity v Paríži, Ríme či Berlíne.

Tento článok vznikol v rámci mesačného špeciálu, v ktorom sa venujeme bezpečnému cestovaniu. O to, aby ste si dovolenku v zahraničí aj v slovenských horách užili bez zbytočných starostí, sa postarajú cestovné poisteniepoistenie do hôr od poisťovne Generali, ktoré vám poskytnú potrebnú ochranu a bezpečie.

Paríž

Krásny a romantický Paríž s bohatou históriou je jednou z najobľúbenejších cestovateľských destinácií na svete. Výlet do mesta svetla sa však môže rýchlo predražiť, a to najmä pre luxusné značkové obchody a reštaurácie s lahodným jedlom. Našťastie vďaka tým správnym tipom je možné v Paríži robiť množstvo skvelých vecí zadarmo.

Výhľad na mesto zo Sacré-Coeur

Prečo platiť za výstup na Eiffelovu vežu, keď z Montmartru máte panoramatický pohľad na mesto zadarmo? Či už zdoláte schody alebo sa vyveziete zubačkou, z námestia pri Chráme najsvätejšieho Ježišovho srdca (Sacré-Coeur) sa vám naskytne nádherný výhľad na celé mesto.

Navštívte blší trh Marché aux Puces de Saint-Ouen

Tento slávny trh so starožitnosťami na okraji mesta je rajom pre lovcov výhodných nákupov, ktorí hľadajú inšpiráciu pre svoju domácnosť. Je plný neuveriteľných skvostov, od pozláteného nábytku vhodného do paláca až po retro čajníky zo 70. rokov.

Urobte si piknik pri kanáli Saint Martin

Stromami lemovaný a trendový kanál Saint Martin v 10. obvode je obľúbeným miestom na pikniky počas letných mesiacov. Prineste si syr a nejaké dobré vínko a užívajte si západ slnka na brehu kanála. Nie je nič lepšie, ako tento skutočný parížsky zážitok.

Preskúmajte Le Marais

Táto štvrť je známa svojimi rôznorodými butikmi, útulnými kaviarňami a úzkymi stredovekými uličkami. Je to ideálne miesto na celodenné túlanie sa. Nachádza sa tu aj pôsobivé múzeum Carnavalet, kde sa dozviete všetko o histórii Paríža.

Pozrite si bezplatné podujatie

Paríž má počas celého roka bohatý program bezplatných podujatí, od premietania filmov pod holým nebom až po festivaly ako Fête de la Musique. Pri plánovaní výletu si tento program určite pozrite.

paríž.png

Rím

Pri plánovaní cesty do Ríma ste na svoj zoznam určite pridali niektoré hlavné turistické atrakcie, ako je Koloseum, Bazilika Sv. Petra či pravá talianska pizza. No pri vysokých cenách sa nejeden cestovateľ chytí za hlavu. Poradíme vám preto aj 5 najlepších atrakcií v Ríme, ktoré sú úplne zadarmo.

1. Využite bezplatnú pešiu prehliadku Ríma

Najlepší spôsob, ako spoznať tie najznámejšie pamiatky v meste, sú pešie prehliadky. Prehliadky organizované agentúrou New Rome Free Tour vyhrali 9 rokov po sebe certifikát excelentnosti TripAdvisor. Prehliadky trvajú dve hodiny a konajú sa dvakrát denne každý deň, ale je potrebné rezervovať si ich vopred. Na konci prehliadky môžete podľa vašich možností odmeniť sprievodcu malým prepitným.

2. Objavte baziliku svätej Praxedy z 9. storočia

Ten najzaujímavejší rímsky kostol, o ktorom ste určite nepočuli, je zasvätený svätej Praxede, ktorá chránila kresťanov pred prenasledovaním a tých, ktorých nemohla zachrániť, pochovávala v kostolnej studni. Uvidíte tu aj množstvo nádherných mozaík a vraj aj kus stĺpa, ku ktorému bol pred ukrižovaním priviazaný Ježiš Kristus.

3. Odhaľte moderné dejiny v múzeu Museo Storico della Liberazione

Bývalá SS základňa z čias nacistickej okupácie Ríma ponúka návštevníkom mrazivý a zároveň dojemný zážitok. Expozícia múzea obsahuje artefakty, ktoré dokumentujú taliansky odboj, prenasledovanie židov a masaker v Ardeatinských jaskyniach, zatiaľ čo v celách, kde boli členovia odboja väznení, sú stále viditeľné grafity.

4. Prebádajte štvrť Quartiere Coppedè

Táto rozmanitá štvrť, ktorú navrhol florentský architekt Gino Coppedè, je jedným z najlepšie strážených tajomstiev Ríma. Fantastická zmes sôch, toskánskych vežičiek, chrličov, fresiek a záhrad ponúka na každom rohu zaujímavý pohľad.

5. Prechádzka v záhradách Villa Borghese

Určite si nenechajte ujsť ten najkrajší park v Ríme. Tento park ponúka na svojich 80 hektároch múzeá, upravené záhrady a jazierka. Je to ideálne miesto na piknik, pri ktorom budete môcť nasávať jedinečnú atmosféru talianskej metropoly.

Top 5 bezplatných atrakcií v Ríme

Berlín

Berlín je mesto s bohatou históriou, vďaka čomu si môžete užiť neuveriteľné chvíle bez toho, aby ste minuli veľa peňazí! Nenechajte si ujsť týchto 5 miest, ktoré vás nebudú stáť vôbec nič.

Vyskúšajte pešiu prehliadku s auto-sprievodcom

Ponorte sa do mesta a znovu sa nájdite vďaka pešej prehliadke s auto-sprievodcom. Stiahnite si aplikáciu Berlin Map and Walks, ktorá vám pomôže zorientovať sa v meste a zároveň sa počas prechádzky dozviete viac o svojom okolí. Uistite sa, aby vaše prechádzky zahrnuli historické miesta, ako je Branderburská brána, Reichstag, Pamätník holokaustu a Checkpoint Charlie. Ak bažíte po nákupoch, vyberte sa na námestie Alexanderplatz.

Prechádzka po East Side Gallery

Galéria East Side Gallery bola kedysi súčasťou Berlínskeho múru. V súčasnosti je najdlhšou galériou pod holým nebom na svete s dĺžkou 1,3 kilometra. Múr je pokrytý množstvom nástenných malieb, ktoré zobrazujú dramatické politické zmeny v Európe a Nemecku po druhej svetovej vojne.

Využite bezplatnú návštevu múzea

V Berlíne musíte navštíviť Múzejný ostrov, kde sa na jednom mieste nachádzať hneď päť múzeí. Vstup do niektorých múzeí je bezplatný, zatiaľ čo iné ponúkajú voľný vstup raz týždenne alebo raz mesačne. Pozrite si časy a vstupy na portáli múzeí mesta.

Objavte zákutia v parku Tiergarten

Prejdite sa po krásnom parku Tiergarten, ktorý je druhým najväčším mestským parkom v Nemecku. Tiergarten predstavuje pre Berlínčanov to isté, čo Central Park pre Newyorčanov! Park s rozlohou takmer 519 hektárov bol kedysi kráľovským loveckým revírom a dnes je to miesto pre bežcov, korčuliarov a cyklistov, ako aj pre tých, ktorí si chcú jednoducho oddýchnuť na slnku pri pikniku.

Niekedy sú tie najlepšie veci v živote zadarmo a v takom historicky bohatom meste, ako je Berlín, sa môžete ľahko ponoriť do jeho kultúry bez toho, aby ste minuli čo i len cent!

Berlín.png

Sme aj na Instagrame

#zdravie #zdraverecepty #zdravoachutne #pohyb #fitness #vitalita #cestovanie
Ak sú toto aj vaše srdcové instatémy, sledujte nás:

Novinky a výber toho najlepšieho z Generali Balans raz mesačne priamo do vašej e-mailovej schránky.