projekt poisťovne logo generali

Toto sú ľudia, ktorí vám poradia, ako výhodne cestovať

05. 08. 2018

Chystáte sa na letnú dovolenku či výlet? Potrebujete tipy na lacné letenky, užitočné cestovateľské rady alebo len hľadáte last minute inšpiráciu? Potom si nenechajte ujsť náš výber ôsmich cestovateľských blogov s množstvom užitočných rád. Tie vám zaručene pomôžu v honbe za zážitkami, dobrodružstvom, ale aj relaxom či aktívnym oddychom.

Janka Travelhacker | Instagram, Facebook, YouTube

Chcete cestovať šikovne a lacno, no neviete, ako začať? Je to hlavné motto, ale zároveň aj tip na blog Janky Schweighoferovej, ktorý vám v tom ochotne pomôže.

Šikovná cestovateľka sa delí o svoje know-how a cestovateľské rady. Poskytuje tipy na výhodné letenky, ale aj mnohé praktické návody, ako „travelhackovať“, čiže ušetriť náklady či získať zľavy na rôznych cestovateľských portáloch. Janka vám dokáže, že cestovať do exotiky sa dá aj bez tisícov na účte.

Cestujeme spolu | Instagram, Facebook, YouTube

Cestovateľský blog manželov Hanky a Jožka Orgonášovcov, ktorí popri svojich civilných zamestnaniach stíhajú pocestovať aj kus sveta.

Hľadáte tipy na oddychové či netradičné pobyty? Klasika či exotika? Tak to ste u nich na správnej adrese. Naučia vás zároveň, ako skĺbiť pracovný život s vášňou pre cestovanie. Ich tipy sú na nezaplatenie. Jožkove a Hankine cestovateľské rady, formou blogov aj videí, nájdete pravidelne aj na našom portáli.

Travelistan | Facebook, YouTube

Cestovateľský blog, ktorý má pod palcom Martin Navrátil. Dobrodruh a svetobežník, ktorý už navštívil 167 krajín sveta.

Ak hľadáte užitočné insiderské tipy, ako naplánovať expedíciu či výpravu do exotiky, toto je to správne miesto, kde začať. Nepál, Antarktída, Kambodža, Filipíny, Rusko, Nový Zéland – to je len zlomok destinácií, ktoré nájdete na tomto portáli. Blog ponúka aj vynikajúcich elektronických sprievodcov a osobné konzultácie. Teraz už len zbaliť kufre a vyraziť.

Milan bez mapy | Instagram, Facebook

Výborný blog z dielne Milana Bardúna obsahuje veľa tipov na výlety po Slovensku aj v zahraničí.

Okrem pekných miest sa venuje aj praktickým radám. Ako si vybrať správne cestovné poistenie? Ako sa orientovať na letisku? Ponúka mnohé prehľadné návody na riešenie problémov, s ktorými  sa môžete pri cestovaní v blízkych aj vzdialenejších destináciách stretnúť, bez mapy alebo s ňou.

Tour De Svet

Tentokrát nejde o blog, ale o verejnú facebookovú skupinu, ktorú založil Martin Hanzel.

Ako už napovedá podtitul stránky „Lacné cestovanie“, ide o „travelhackerský“ projekt. Snaží sa ľuďom poradiť, ako cestovať čo najšetrnejšie. Londýn za 29 €, Malorka za 19 €. Aj vám sa to zdá neuveriteľne lacné? Je to tak, s touto skupinou naozaj precestujete krásny kusisko sveta a ušetríte.

Nie je túra bez Štúra | Instagram, Facebook

Pre všetkých, ktorí plánujú stráviť dovolenku na Slovensku, je tu blog z dielne Radoslava Hoppeja.

Ten vám ukáže, že krásnych miest bohatých na zážitky, ktoré majú čo ponúknuť, je aj na Slovensku požehnane. Rado poskytne nápady na zaujímavé výlety, ale aj užitočné rady, keď cestujete sólo. Cestovaním po domovine to však nekončí, nájdete tu aj tipy na dobré kaviarne či reštaurácie.

Life Is Better In Bikinis | Instagram, Facebook

Ak plánujete dovolenku v Ázii, blog patriaci Juliane Antožyovej sa vám bude hodiť.

Nájdete tu články plné podrobných informácií o destináciách ako Bali, Thajsko, Kambodža, Indonézia alebo Srí Lanka. Okrem praktických rád v ňom nájdete aj tipy na gastronómiu a zaujímavé reštaurácie. Dozviete sa aj, ako prekonať zdravotné problémy, ktoré vás môžu nečakane zastihnúť na dovolenke.

Labky na cestách | Instagram, Facebook

Ak sa nechcete vzdať svojho psíka ani vtedy, keď idete na dovolenku, potom vám určite odporúčame sledovať cestovateľsko-psičkársky blog Veroniky Mandúchovej.

Tá sa venuje možnostiam ubytovania so psami nielen na Slovensku. Okrem toho tu nájdete aj praktické rady pre cesty so psíkom,
na čo všetko treba myslieť, keď sa rozhodnete na cesty zobrať aj svojho domáceho miláčika.

Šťastné a bezpečné cesty!

 

 

Sme aj na Instagrame

#zdravie #zdraverecepty #zdravoachutne #pohyb #fitness #vitalita #cestovanie
Ak sú toto aj vaše srdcové instatémy, sledujte nás:

Novinky a výber toho najlepšieho z Generali Balans raz mesačne priamo do vašej e-mailovej schránky.