projekt poisťovne logo generali

Wellness miesta, ktoré zohrejú telo a zotavia dušu

14. 02. 2019

Mráz, sneh, vietor, mínusové teploty. Zima ešte ani zďaleka nepovedala svoje posledné slovo a do jari je ešte ďaleko. Ak už máte tohto ročného obdobia po krk a na dovolenku v exotickej destinácii to u vás nevyzerá, tak práve táto sezóna je ako stvorená pre wellness pobyty. Tie zohrejú telo, zotavia dušu a spríjemnia čakanie na slnečnejšie dni. Tiež vás dokonale zregenerujú po poriadnej lyžovačke či náročnom pracovnom období. Prinášame vám malú inšpiráciu na pre nás výnimočné a často netradičné wellness miesta na Slovensku aj u našich susedov, ktoré vám pomôžu prinavrátiť zdravú rovnováhu mysle, tela a ducha – veď to je pravý význam slova wellness. Pri domácich pobytoch viete navyše využiť aj rekreačné poukazy.

Slovensko

Zochova chata

Naša prvá zastávka v tomto článku je na skok od Bratislavy, v Modre. Obklopenú lesmi Malých Karpát tu objavíte Zochovu chatu, ktorá je súhrou s prírodou okolo. Ako hovorí aj slogan tohto hotela – je to komfort v srdci prírody. Ukrýva v sebe veľmi príjemné Wellness & Spa centrum s presklenými stenami, takže saunovanie, lebedenie vo vírivke, plávanie v bazéne alebo leňošenie na ležadlách umocňuje naozaj upokojujúci výhľad na zelený alebo zasnežený les, podľa toho, kedy sa sem vydáte. Stromy hojdajúce sa vo vetre sú skvelým relaxom pre oči unavené digitálnym svetom, vyskúšajte to, nedáme na to dopustiť. A ak máte radi súkromie, môžete si rezervovať len pre seba privátny vstup do vonkajšej sauny a vírivky. Wellness & Spa môžete navštíviť aj bez ubytovania sa v hoteli – Zochova chata umožňuje vstup za poplatok aj neubytovaným hosťom, dokonca aj nočné wellnessovanie do polnoci.

Wellness miesta, ktoré zohrejú telo a zotavia dušu

Sliezsky dom

Toto miesto je našou srdcovkou. Nie nadarmo si Sliezsky dom píše pri názve – je len jedno také miesto. Tento najvyššie položený horský hotel na Slovensku sedí priamo pod Gerlachovským štítom v nadmorskej výške 1670 m n. m. Ak to so zrelaxovaním myslíte naozaj vážne, toto je to pravé miesto – auto odstavíte ešte v Tatranskej Polianke, hore vás vyvezú a aj s mobilným signálom to tu zvykne byť premenlivé. To znamená, že sa môžete naplno venovať relaxu! Ako názov napovedá, ide o horský hotel, takže neočakávajte luxus 5-hviezdičkového hotela, no je to tu vynovené, čisté a každá izba má skvelý výhľad. Aj keď ich wellness nepatrí ani zďaleka medzi najväčšie na Slovensku, práve naopak, obsahuje všetko potrebné na zrelaxovanie a najmä – relaxačná zóna má jeden z najkrajších výhľadov na Slovensku. A bonusom je, že wellness nikdy nebude preplnené – hotel totiž funguje na princípe rezervácií vopred aj pre hotelových hostí. Súčasťou pobytového balíka je často aj privátny vstup do tohto útulného wellness na jednu hodinu. A hotelová reštaurácia stojí tiež za návštevu.

Wellness miesta, ktoré zohrejú telo a zotavia dušu

Česko

Maximus Resort

Ak chcete zavítať k susedom, kúsok od centra Brna, blízko Brnianskej priehrady ukrytú v Podkomorských lesoch nájdete oázu v podobe rezortu Maximus. Ich wellness centrum Infinit nastavuje latku poriadne vysoko. Krásny dizajn, premyslené riešenia, veľký výber a super služby – to všetko tu je pre zharmonizovanie vášho tela aj duše. Wellness areál o celkovej rozlohe 4000 m2 ukrýva bazénovú zónu s vírivkami, vnútorný aj vonkajší saunový svet, dokonca aj rodinnú saunu, privátne spa a aj výplavový bazén s celoročne vyhrievanou vodou či vírivku so slanou vodou. Relaxačný bazén vo vnútornej časti spojený so spomínaným vonkajším termálnym bazénom tak tvorí až 30 metrov dlhý pás. Zaujímavým zážitkom sú aj tematické saunové noci, počas ktorých relaxujete a užívate si saunové ceremoniály pod hviezdnou oblohou. A ak radi relaxujete aj aktívne, v hoteli nájdete bowling a tenis.

Wellness miesta, ktoré zohrejú telo a zotavia dušu

Teepee & Spa

Máte radi netuctové miesta? Pobyt v Teepee & Spa bude zážitkom ako stvoreným pre vás. Aj vy ste sa ako deti hrávali na indiánov? Pripravte sa na nostalgiu. Toto wellness miesto sa nachádza v malebnom Posázaví v osade Pyskočely asi 45 kilometrov juhovýchodne od centra Prahy medzi mestom Sázava a Stříbrná Skalice. Je umiestnené priamo v lese a tvorí s ním dokonalú symbiózu. Pri prechádzke natrafíte na až 250 rokov staré mohutné buky. Ale nemusíte sa báť, že sa budete cítiť ako na stanovačke.

Wellness miesta, ktoré zohrejú telo a zotavia dušu

Teepee & Spa je luxusne navrhnuté teepee, typický indiánsky príbytok, s vonkajšou cédrovou saunou a vírivkou, s vyhliadkou a terasou s grilom. Vďaka cédru, použitom pre tieto vonkajšie kúpele a vode čerpanej zo starého vrtu z hĺbky až 120 metrov, ktorá je ohrievaná kachlami na drevo, tak zažijete naozaj voňavé a autentické spa. Dôležité info – nemusíte sa báť tu stráviť ani mrazivé dni.

Wellness miesta, ktoré zohrejú telo a zotavia dušu

Poľsko

Heron Live Hotel

Lokalita Maľopoľska, poľská dedinka Sienna (nepomýľte si s talianskou Sienou), má svoj poklad na striebornom jazere. Priamo na vode, obkolesený lesom a horami je hotel Heron, ktorý vás aj v zime očarí rozprávkovou scenériou, exkluzívnym wellness a kvalitnými službami. Ich spa dokonca získalo ocenenie ako Najlepšie spa roka 2017. Nečudujeme sa. Ich vyhrievaný infinity bazén s vonkajšou jacuzzi má výhľad na Rożnowskie jazero a nebude sa vám chcieť od neho odtrhnúť oči. Vnútorný plavecký bazén, dizajnový saunový svet a rôzne procedúry vo forme masáží či kúpeľov sú dokonalým miestom pre váš útek od zimy a nikdy nekončiacich povinností – tu nič nemusíte, len si užívate.

Wellness miesta, ktoré zohrejú telo a zotavia dušu

Maďarsko

Cave Bath & Sauna Park

Maďarsko je známe svojimi kúpeľmi, wellness a akvaparkami. Poľahky tu nájdete luxusné aj cenovo dostupné destinácie, ktoré nesklamú. My sme sa však pozreli na wellness miesto, ktoré je iné ako väčšina ostatných a niečím špeciálne – Cave Bath & Aqua therapy v mestečku Miskolctapolca pri Miškovci (maď. Miskolc). Kúpali ste sa už v jaskyni? Tu to môžete zažiť! Jaskynné chodby sú vytvorené prírodou pred tisíckami rokov a pod ich povrchom bublú horúce termálne pramene. V jaskynných uličkách nájdete niekoľko bazénov vrátane tých termálnych alebo tých s vodopádmi či hviezdnou oblohou. Majú tu aj vonkajšie bazény, sauny a tzv. plávajúce spa. V ňom imitujú liečivé účinky Mŕtveho mora a pocitu relaxácie ešte z čias, keď ste sa nadnášali u mamy v brušku. Počas 50-minútovej floatácie sa nadnášate na povrchu veľmi slanej vody, kde sa minimalizuje účinok gravitácie a rušivých vnemov okolia, vnímate len podvodné zvuky, svetelnú terapiu a voňavú aromaterapiu. Na tomto mieste si viete vyberať aj z iných liečivých procedúr, ktoré sa zameriavajú najmä na liečbu pohybového aparátu – napríklad bahenné zábaly, masáže, šumivý kúpeľ a iné.

Wellness miesta, ktoré zohrejú telo a zotavia dušu

Rakúsko

St. Martins Therme & Lodge

Zážitok a návrat k prírode. To sľubuje St. Martins Therme & Lodge v rakúskej spolkovej krajine Burgenland – prvé lodge strednej Európy. A my môžeme potvrdiť, že to plní. Pri rakúskom Národnom parku Neusiedler see – Seewinkel neďaleko slovenských hraníc je čo objavovať a obdivovať – zvieratá, najmä vtáctvo, prírodu celkovo, ale aj dobrú gastronómia a veľký wellness a vodné vyžitie.

Wellness miesta, ktoré zohrejú telo a zotavia dušu

Vnútorné a vonkajšie bazény, relaxačné i plavecké bazény, dokonca aj tobogan a vynovený saunový svet, ktorý stojí za návštevu. Nás očarila vonkajšia relaxačná zóna s ohniskom a vyhrievanými lavičkami.

Wellness miesta, ktoré zohrejú telo a zotavia dušu

St. Martins pritom myslí na páry a aj na rodiny s deťmi. Pre každú skupinu má na mieru šité možnosti, takže deti sa môžu zabávať bez toho, aby rušili relaxujúce páry.

Wellness miesta, ktoré zohrejú telo a zotavia dušu

Príjemné wellnessovanie!

Sme aj na Instagrame

#zdravie #zdraverecepty #zdravoachutne #pohyb #fitness #vitalita #cestovanie
Ak sú toto aj vaše srdcové instatémy, sledujte nás:

Novinky a výber toho najlepšieho z Generali Balans raz mesačne priamo do vašej e-mailovej schránky.