projekt poisťovne logo generali

Zažite Prahu trochu inak

27. 01. 2020

Návšteva Prahy je vždy čarovná a to v každom ročnom období. Prechádzka Staromestským námestím, čakanie na odbíjanie hodín na Orloji či tradičná prechádzka po Karlovom moste… Toto hlavné mesto však ponúka omnoho viac rôznych zaujímavých, niekedy až divných miest, ktoré nie každý turista pozná. Navštívili ste už tieto miesta?

Obchodný dom Bíla labuť

Budova, okolo ktorej ste pri návšteve Prahy určite niekoľkokrát prechádzali. Obchodný dom Bílá labuť. Vedeli ste, že v dobe, keď sa tento obchodný dom otváral, bol vyhlásený za najmodernejší obchodný dom v strednej a východnej Európe? Aj napriek tomu, že už prešiel viacerými rekonštrukciami, stále je z tejto budovy cítiť zvláštnu atmosféru, ktorú podčiarkuje najmä jej retro nápis.

Café Archa Barista

Pohľad na obchodný dom si môžete vychutnať pri dobrej káve či chutných raňajkách, ktoré vám pripravia v kaviarni oproti v Café Archa Barista. Príjemné kubistické prostredie vás prinúti sa do tejto kaviarničky vrátiť a ak budete mať šťastie, obslúži vás milý slovenský personál. 🙂

Farebná stena Johna Lennona

Zažite Prahu trochu inak

Kúsok za Karlovým mostom si môžete urobiť fotku pri farebnej stene Johna Lennona, ktorá je venovaná tejto legendárnej hviezde skupiny The Beatles. V minulosti sa táto stena nazývala aj stena nárekov. Mladí ľudia prostredníctvom nápisov a malieb na stenu vyjadrovali svoje názory a protesty proti vtedajšiemu komunistickému režimu alebo si sem písali milostné básne. Stena bola v tej dobe viackrát premaľovaná na bielo. Po smrti speváka tu vznikol jeho fiktívny hrob a pribúdali sem rôzne texty a nákresy venované práve The Beatles. V dnešnej dobe stena symbolizuje mier a lásku. Ak toto miesto navštívite, určite sa nehanbite a zanechajte tu tiež svoj odkaz.

John Lennon Pub a ostrov Kampa

Zažite Prahu trochu inak

Kúsok od Lennonovej steny zavítajte do John Lennon Pubu alebo preskúmajte zvyšok pražského ostrova Kampa, kde nájdete okrem Lennonovej steny, útulných podnikov a reštaurácií napríklad aj sochy batoliat a mnoho ďalšieho.

Múzeum komunizmu a Múzeum alchymistov

Zažite Prahu trochu inak

V Prahe nájdete veľké množstvo rôznych múzeí. Medzi tie najzaujímavejšie by sme určite zaradili Múzeum komunizmu, ktoré je zamerané na éru tohto obdobia v rámci Československa a to v rôznych pohľadoch. Múzeum nájdete na Námestí republiky.

Zažite Prahu trochu inak

Ďalším zaujímavým múzeom je Múzeum alchymistov, ktoré vás prevedie tajomnými miestnosťami plnými mágie. Na konci prehliadky si budete môcť dať drink v alchymistickej „hospúdke”, ktorý vám bude načapovaný z potrubia.

Terasa u princa

Zažite Prahu trochu inak

Ak hľadáte miesto, kde si vychutnáte obľúbenú kávu, navštívte Terasu u princa a budete mať celé Staromestské námestie priamo na dlani. Kaviareň je umiestnená na streche rodinného hotela U princa a je otvorená celoročne.

Krčma Brabant

Zažite Prahu trochu inak

Netradičné jedlo skúste v stredovekej krčme Brabant, ktorú v minulosti navštevovali hradní páni tajnou chodbou z hradu. Návštevou tejto reštaurácie sa behom chvíľky prenesiete do minulosti, ochutnáte stredoveké jedlá pri sviečke či si vychutnáte stredoveký program.

Zámocké schody a Zámocká parfuméria

Zažite Prahu trochu inak

Po dobrom jedle je fajn sa prejsť. Priamo z krčmy sa dostanete na Zámocké schody, na ktorých stretnete veľa pouličných umelcov a ak sa vám zažiada nový parfum, môžete si ho namiešať sami podľa vlastnej preferencie v Zámockej parfumérii.

Sochy

Zažite Prahu trochu inakSocha Sigmunda Freuda

Ak chcete vidieť niečo moderné alebo možno nezvyčajné, je to bezpodmienečne socha Sigmunda Freuda, ktorá visí na Husovej ulici. Taktiež pohybujúca sa socha Franza Kafku má niečo do seba. Na túto sochu natrafíte pri obchodnom komplexe Quadrio.

Zažite Prahu trochu inakSocha Hlava Franza Kafku

Tancujúci dom

Zažite Prahu trochu inak

Praha sa pýši aj tým, že práve tu sa nachádza jedna z najdivnejších stavieb sveta. Je to konkrétne Tancujúci dom, ktorý znázorňuje tancujúci pár, ktorý tvorí mužská a ženská postava. V tomto dome sa môžete dokonca aj ubytovať.

Židovská štvrť

V Prahe okrem typických českých historických stavieb či pamiatok nájdete aj veľké množstvo židovských, s úplne odlišnou architektúrou a prostredím. Môžete sa za nimi vybrať do tzv. židovskej štvrte, ktorú nájdete, ak zamierite od Staromestského námestia ku Vltave. Táto štvrť je akoby mesto v meste. Ak sem prídete, ihneď pocítite, akoby ste sa ocitli zrazu v úplne inom samostatnom meste. Táto časť Prahy patrí dokonca medzi najzachovalejšie židovské miesta v Európe. Preskúmať tu môžete napríklad židovské synagógy, múzeum či celé okolie tejto štvrte.

Vltava s tučniakmi

Žltí tučniaci v Prahe? Prečo nie! Neskorá poobedná prechádzka popri Vltave s 34 rozsvietenými tučniakmi nie je zlý nápad.
Veríme, že sme vám dali zopár zaujímavých a neokukaných tipov.

Sme aj na Instagrame

#zdravie #zdraverecepty #zdravoachutne #pohyb #fitness #vitalita #cestovanie
Ak sú toto aj vaše srdcové instatémy, sledujte nás:

Novinky a výber toho najlepšieho z Generali Balans raz mesačne priamo do vašej e-mailovej schránky.