projekt poisťovne logo generali

Oživte svoj šatník s týmito tipmi a skúste výzvu 30×30

16. 04. 2021

Využite na maximum kúsky, ktoré už máte, a osviežte svoj štýl. V našom článku nájdete tipy, ako si vytriediť šatník a vhodne sa starať o oblečenie.

Tento článok vznikol v rámci mesačného špeciálu venovaného ženám a ženskému zdraviu pri príležitosti spustenia jedinečného životného poistenia od poisťovne Generali, ktoré je určené špeciálne pre ženy a ich potreby a chráni pred rizikami spojenými so ženskými chorobami, s tehotenstvom a materstvom.

Už ste sa niekedy sťažovali, že si nemáte čo obliecť, a pritom ste mali plnú skriňu? Buďte bez obáv! Pripravili sme pre vás jednoduchý návod, ako si oživiť šatník.

1. Opravy

Opotrebované oblečenie nevyhadzujte! Ihla a niekoľko nití rôznych farieb si ľahko poradia s vydratými či roztrhanými kúskami. Ak je diera príliš veľká na to, aby ste ju zašili, prevráťte oblečenie naruby a zaplátajte ju nažehľovačkou. Dobrým zvykom je tiež odkladať si pri kúpe nového kúska priložené gombíky. Ak počas nosenia gombík stratíte, ľahko sa postaráte o jeho náhradu.

2. Starostlivosť

Ak chcete predĺžiť životnosť svojich obľúbených kúskov, pozorne si všímajte štítky s informáciami o starostlivosti. Ak totiž oblečenie so symbolom ručného prania operiete v práčke, mohlo by sa zraziť. Hodvábne či kašmírové kúsky by sa zase mali prať pri nízkej teplote a na programe určenom na jemné tkaniny. Používajte tiež drevené vešiaky alebo vešiaky z mäkkých materiálov, aby ste sa vyhli neprimeranému natiahnutiu oblečenia. A ak máte vlnené či kašmírové pulóvre, určite sa vám bude hodiť odstraňovač žmolkov.

3. Triedenie a skladovanie

Niektoré odevy sa dajú využiť celoročne, iné vyťahujete zo skrine len sezónne. Rozdeľte si svoj šatník na letný a zimný a oblečenie, ktoré zrovna nepoužívate, odložte z dohľadu. Takisto je dobrý nápad si dopredu vybrať niekoľko outfitov na rôzne príležitosti – napríklad na romantickú večeru, pracovné stretnutie alebo na obed s priateľmi. Vyhnete sa tak zdĺhavému vyberaniu a nervozite. Veď kto by mal čas na vymýšľanie rôznych kombinácií, keď mešká na stretnutie?

4. Módna prehliadka

Stretnutie s osobným stylistom je skvelým spôsobom, ako si nájsť svoj štýl, no ak chcete ušetriť peniaze a znova objaviť kúsky, ktoré vám ležia naspodku skrine, zorganizujte svoju vlastnú módnu prehliadku. Pozvite si na online stretnutie niekoľko svojich priateľov a zistite, aký majú na jednotlivé kúsky názor.

5. Bazár

Zorganizovať môžete aj bazár oblečenia. Vyzvite svojich priateľov, aby povyberali zo svojho šatníka niekoľko vecí, ktoré už sami nenosia. Konečne tak nechcené sukne, pulóvre či kabáty dostanú druhú šancu!

6. Úprava

Buďte kreatívni! Prefarbite svoje oblečenie alebo vyskúšajte techniku batikovania. Jednoduché tričko skúste ozvláštniť flitrami, výšivkami alebo ozdobnými gombíkmi, staré džínsy premeňte na štýlové šortky či sukňu alebo zo šiat na gombíky vyčarujte ležérnu blúzku. Možností je neúrekom!

7. Recyklovanie

Ak sa so zničených kúskov už nedá nič vykúzliť a plánujete sa s nimi definitívne rozlúčiť, nezabudnite, že sa stále dajú využiť v domácnosti. Zo starého oblečenia môžete napríklad nastrihať handričky na umývanie, spraviť deťom kostýmy alebo vystlať domácim miláčikom pelech.

8. Výzva 30×30

Buďte kreatívni s oblečením, ktoré už vlastníte. Vyberte si 30 obľúbených kúskov z vášho šatníka, z ktorých počas 30 dní vytvoríte 30 rôznych outfitov. Odfoťte sa a zdieľajte svoje outfity s priateľmi. Zaručene sa vám podarí vytvoriť nové kombinácie a popri tom sa aj zabavíte. Ak sa vám 30 dní zdá priveľa, môžete to zredukovať na 15×15, alebo 8×8 – ako vám to vyhovuje. Aj keď práve mnohí pracujú z domu, psychológovia odporúčajú, aby sme sa napriek tomu obliekali ako do práce. Pomáha nám to správne sa naladiť a byť produktívnejší.

Sme aj na Instagrame

#zdravie #zdraverecepty #zdravoachutne #pohyb #fitness #vitalita #cestovanie
Ak sú toto aj vaše srdcové instatémy, sledujte nás:

Novinky a výber toho najlepšieho z Generali Balans raz mesačne priamo do vašej e-mailovej schránky.