projekt poisťovne logo generali

Ako pripraviť svoj domov na príchod dieťaťa

04. 03. 2022

Bábätká sú malí zvedaví človiečikovia, ktorí nepretržite skúmajú svoje okolie, a domov môže byť pre ne plný skrytých nástrah. V tomto článku vám predstavíme to najdôležitejšie, na čo treba myslieť, aby ste pre vašich najmenších vytvorili bezpečné prostredie. Vaše dieťatko čoskoro začne liezť, a preto je dobré začať sa pripravovať čo najskôr.

Tento mesiac sa v spolupráci s odborníkmi venujeme téme narodenia dieťaťa. Aby ste si užili radostné chvíle naplno, nezabudnite svoju rodinu chrániť komplexným poistením. Obchodníci poisťovne Generali vám radi pomôžu nájsť tie najlepšie riešenia šité na mieru. Navštívte svoju najbližšiu pobočku.

Kuchyňa

Kuchyňa je často srdcom domácnosti a pre túlavé deti môže byť obzvlášť nebezpečným miestom. Nenechávajte potraviny či nápoje na okraji stola a linky, rúčky hrncov nechajte otočené do bočných strán varnej dosky, a ak je to možné, varte hlavne na zadných platniach, ktoré sú ťažšie prístupné. Visiace obrusy, závesy a iné látky sú lákavé a deti sa za nimi rady naťahujú, preto si na ne dávajte pozor a pripevnite ich tak, aby ich nemohli z ničoho nič strhnúť.

Čo sa týka zásuviek a dvierok, deti ich rady otvárajú a môžu sa nimi ľahko udrieť alebo z nich vytiahnuť nebezpečné predmety. Zabezpečte ich jednoduchými detskými poistkami. Nezabudnite ani na rúru, ktorú by dieťa mohlo otvoriť a popáliť sa – pomôže vám uzáver dvierok rúry. Pri spotrebičoch sa uistite, že ich po použití odpojíte zo zásuvky.

Nezabudnite zaistiť zámkom aj balkónové dvere, a ak dieťa trávi v lete čas na balkóne, myslite na bezpečnostnú zábranu alebo sieťku, ktorá zabráni vypadnutiu.

Obývačka

Ako deti rastú, rastie aj ich zvedavosť. Najmä v obývacej izbe začnú skúmať každý kútik. Nezabúdajte, že všetky káble a šnúry by mali byť mimo dosahu dieťaťa, najlepšie skryté za skrinkami. Pre deti sú mimoriadne zaujímavé elektrické zásuvky. Tie, ktoré práve nepoužívate, preto radšej zaistite záslepkou alebo krytom.

shutterstock_10224131022.jpg

Okrem toho nezabúdajte na chrániče zástrčiek a pántov a bezpečnostné západky na zásuvky. Uistite sa, že nábytok je pevne pripevnený k stenám. V prípade, že niektorá časť nábytku je ľahko prevrátiteľná, odstráňte z nej všetky krehké predmety. Ďalším nebezpečenstvom sú ostré rohy stolíkov a skriniek, o ktoré by si mohlo dieťa udrieť hlavu. Kde je to možné, požite na rohy zábrany alebo penovú pásku.

Keď váš drobec začne chodiť, zaujímať ho bude všetko. Ak však práve nechcete, aby sa dostal k vašej sklenenej váze, ku krbu so zapáleným ohňom, alebo k televízoru, môžete rozmiestniť priestorové zábrany, ktoré vášho zvedavca udržia v bezpečnom priestore. Myslite aj na vaše steny a priestory za dverami, ktoré môžu utrpieť prudkým otváraním dverí. Jednoduchým riešením sú zarážky, ktoré zabránia nárazu dverí.

Spálňa a kúpeľňa

Tmavé a tiché spálne sú ideálne na dobrý odpočinok bábätiek, no vo dverách je vhodné použiť zátarasu, ktorá im znemožní túlať sa po chodbe či nebodaj dolu schodmi. Ak už dieťa spí v posteli, ale máte obavy, aby sa v noci neskotúľalo, môžete mu k nej pripevniť zábranu.

V kúpeľni majte všetky ostré predmety, lieky, pleťové vody a krémy dobre schované a vo vani alebo v umývadle nikdy nenechávajte vodu. Dbajte na to, aby bol záchodový poklop vždy zatvorený a ideálne aj zabezpečený detskou poistkou.

Dieťa obliekajte do jednoduchého oblečenia bez šnúrok, ktoré by sa mohli zachytiť o predmety. Zvážte tiež kúpu detskej videopestúnky. Je ťažké dávať na dieťa nepretržite pozor. Tento monitor vám pomôže sledovať, čo robí, aj bez toho, aby ste museli stále odbiehať od činnosti, ktorú práve robíte. Existuje množstvo moderných monitorov, ktoré ovládate cez telefón.

Svoje deti chce každý rodič chrániť za každú cenu. A pri ochrane svojej nehnuteľnosti a majetku sa môžete spoľahnúť na poistenie majetku DOMino od poisťovne Generali. Pri narodení dieťaťa často prispôsobujeme náš domov jeho potrebám – rodina investuje aj do nákupu vecí do domácnosti, ktoré dieťa potrebuje. Na tieto veci je potrebné myslieť aj pri nastavovaní nového alebo aktualizácii súčasného poistenia nehnuteľnosti a domácnosti.

Sme aj na Instagrame

#zdravie #zdraverecepty #zdravoachutne #pohyb #fitness #vitalita #cestovanie
Ak sú toto aj vaše srdcové instatémy, sledujte nás:

Novinky a výber toho najlepšieho z Generali Balans raz mesačne priamo do vašej e-mailovej schránky.