projekt poisťovne logo generali

Bezpečnostné prvky, ktoré ochránia váš domov

17. 06. 2022

Zveľaďovanie a dekorovanie svojho vysnívaného domova sú príjemnými povinnosťami. Aby ste ho však chránili pred neželanými návštevníkmi, treba myslieť aj na jeho zabezpečenie. V dnešnej dobe je na trhu dostupných veľa možností a technológií, ktoré vám pomôžu ochrániť váš majetok.

Tento mesiac sa venujeme bývaniu a nehnuteľnostiam. Aby bolo o vaše vysnívané bývanie dobre postarané, chráňte svoj majetok a takisto aj seba, vhodným poistením. V poisťovni Generali vám radi pomôžu nájsť tie najlepšie riešenia šité na mieru. Navštívte svoju najbližšiu pobočku.

Bezpečnostný zámok, dvere a okná

Prvým krokom je dostatočne zabezpečiť vstupy do domu – dvere a okná. Bezpečnostné dvere môžu byť veľkou investíciou, budú vám však slúžiť dlhé roky a chrániť vás a vaše cennosti. Okrem toho, že vás bezpečnostné dvere ochránia pred vlámaním, špeciálne protipožiarne dvere vás pomôžu ochrániť aj v prípade, ak vypukne požiar. Ak máte rodinný dom alebo byt na prízemí, zvážte aj inštaláciu zámkov na okná, prípadne ozdobných mreží, aby boli aj tieto vstupy do vašej nehnuteľnosti dostatočne chránené.

Elektronické zámky

Dnes sa už nemusíte spoliehať len na mechanické uzamykanie kľúčom a premýšľať nad tým, či ste náhodou nenechali dvere odomknuté. Elektronické zámky vám umožnia vstup do nehnuteľnosti pomocou čipu, karty či dokonca len vaším smartfónom. Pri elektronických zámkoch si sami jednoducho spravujete prístupy a monitorujete pohyby von či dnu. Ak náhodou stratíte čip alebo kartu, nemusíte meniť zámok, ale stratený čip postačí deaktivovať. S elektronickými zámkami sa najčastejšie stretávame v spoločných priestoroch, akými sú kancelárie alebo vstupy do panelákov, čoraz populárnejšie sú však aj pri rodinných domoch či bytoch.

shutterstock_275366840.png

Bezpečnostné fólie

Pomerne lacnou, a predsa efektívnou voľbou sú bezpečnostné fólie na sklo, ktorými môžete zabezpečiť okná či presklenú terasu. Okrem toho, že ochránia váš dom pred vlámaním, nemusíte sa obávať ani následkov vandalizmu alebo nehôd. Fólia zabráni rozbitiu skla do miestnosti, a preto sa nemusíte obávať, že sa pri neúmyselnom rozbití zraní napríklad vaše dieťa. Môžete si takisto zvoliť fólie, ktoré vás ochránia aj pred škodlivým UV žiarením alebo sklo tepelne zaizolujú.

Kamerový systém

Aby ste mali svoju nehnuteľnosť vždy pod dohľadom, zvážte kúpu bezpečnostných kamier. Kamery je možné napojiť na aplikáciu vo vašom mobilnom telefóne, aby ste sa mohli kedykoľvek pozrieť, čo sa u vás doma deje. Okrem toho, že vám umožňujú monitorovať situáciu, môžu kamery potenciálnych lupičov aj odradiť. Moderné kamery sú vybavené senzorom pohybu. Ak ste napríklad na dovolenke a kamera zaznamená nejaký pohyb, dostanete notifikáciu do vášho mobilu, aby ste skontrolovali, či náhodou nejde o vlámanie.

shutterstock_1038714985.jpg

Alarm

Domové alarmy sú zvyčajne zložené z viacerých komponentov – k riadiacej jednotke sa pripájajú detektory pohybu či otvorenia dverí, napojiť si môžete aj kamerový systém, sirénu, hlásiče požiaru alebo úniku plynu. Na trhu je dostupných množstvo rôznych modelov, ten správny pre vašu nehnuteľnosť si môžete vybrať podľa svojich potrieb, preferencií a rozpočtu. Zakúpiť si môžete drôtový alebo bezdrôtový alarm. Pri bezdrôtových systémoch musíte pravidelne kontrolovať a vymieňať batériu, sú preto vhodné do obývaných bytov či domov. Ak by ste chceli alarmom zabezpečiť nehnuteľnosť, ktorú navštevujete menej, ako napríklad chatu či garáž, zvážte inštaláciu drôtového alarmu, pri ktorom budete mať istotu, že sa batéria nevybije a vaša nehnuteľnosť je stále chránená.

Pozor aj na záhradné domčeky či garáže

Mnohokrát sa zamýšľame nad cennosťami, ktoré máme v dome či byte, ale zabudneme pri tom na zabezpečenie tých, ktoré sa nachádzajú vo vedľajších priestoroch, napríklad v pivniciach, záhradných domčekoch alebo garážach. Môžete tam mať uskladnené napríklad bicykle či nástroje pre domácich majstrov, o ktoré by ste určite nechceli prísť. Zabezpečte ich preto vhodným zámkom. Na záhradný domček si môžete zakúpiť zámok na číselný kód, alebo bezpečnostnú petlicu – ideálne typ, ktorý má skryté skrutky, ktoré vám zlodeji nebudú môcť jednoducho odskrutkovať.

shutterstock_114272317.jpg

Ak by však aj napriek bezpečnostným opatreniam došlo k vlámaniu do vašej nehnuteľnosti, je dobré mať svoju domácnosť správne poistenú. Spoľahnúť sa môžete na poistenie majetku DOMino od poisťovne Generali. Pred uzavretím poistenia môžete využiť jedinečnú aplikáciu, ktorá vám pomôže správne určiť hodnotu vašej domácnosti.

Sme aj na Instagrame

#zdravie #zdraverecepty #zdravoachutne #pohyb #fitness #vitalita #cestovanie
Ak sú toto aj vaše srdcové instatémy, sledujte nás:

Novinky a výber toho najlepšieho z Generali Balans raz mesačne priamo do vašej e-mailovej schránky.