Používaním tohto webu súhlasíte s využívaním súborov cookies, ktoré nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Ich používanie môžete odmietnuť nastavením svojho internetového prehliadača. Viac informácii
projekt poisťovne logo generali

10 najinovatívnejších bezpečnostných doplnkov pre bicykel

06. 05. 2021

Prilba, svetlá, reflexná vesta. Niekedy sa zdá, že keď ide o bezpečnostné vybavenie pre bicykle, možnosti sú obmedzené. Ale vďaka novým technológiám a šikovným dizajnérom sa ponuka bezpečnostných doplnkov významne rozšírila. Predstavíme vám našich 10 najobľúbenejších kúskov.

Tento článok vznikol v rámci mesačného špeciálu, v ktorom sa venujeme cyklistike, aby sme si užili bezstarostnú a bezpečnú jazdu na dvoch kolesách. Vás a váš bicykel pomôže ochrániť aj poistenie bicyklov od poisťovne Generali, ktoré vás kryje pri krádeži a môžete sa naň spoľahnúť aj v prípade nehody.

Bezdrôtové zadné bicyklové svetlo Meilan X5, USB nabíjateľné

Premýšľali ste už nad tým, ako upozorniť vodičov, že budete odbáčať bez toho, aby ste museli zložiť ruku z riadidiel? S týmto doplnkom môžete jednoducho signalizovať, do ktorej strany budete odbáčať, priamo z riadidiel. Vďaka ľahko použiteľnému bezdrôtovému diaľkovému ovládaniu a inštalácii pomocou klipu budete môcť toto svetlo používať okamžite.

Cykloklaksón Hornit LITE

Keď sa na vás rúti auto, malý zvonček vám veľmi nepomôže. Dajte o sebe vedieť s týmto hlasným klaksónom so zabudovaným svetlom.

Bezpečnostné svetielko na topánky

Keď sa snažíte, aby vás bolo vidieť, stavte na kombináciu svetla a pohybu. Pripojte na vaše topánky tieto LED svetielka a šliapnite do pedálov. Budete tým najpútavejším objektom na ceste.

Airbag pre cyklistov Hövding

Vysloboďte si hlavu pomocou tohto vynálezu, ktorý je až 8-krát bezpečnejší ako tradičná prilba. Keď systém detekcie kolízie zaznamená náraz, aktivuje sa airbag a ochráni vašu hlavu za 0,1 sekundy. Musíte to vidieť, aby ste tomu uverili.

Senzor nárazu ICEdot

Ak toto malé zariadenie namontované na prilbe zaznamená náraz, odošle upozornenie s vašimi súradnicami vašim núdzovým kontaktom. Ak máte radi sólovú cyklistiku na tichých trasách, tento doplnok vám môže v prípade nehody zachrániť život.

Skladacia prilba Overade

Normálna cyklistická prilba je veľká ako vaša hlava, a jej veľkosť môže byť oštarou, keď z bicykla zosadnete a musíte ju nosiť v rukách. Vďaka šikovnému dizajnu skladacej prilby Overade už nemusíte kvôli bezpečnosti obetovať pohodlie.

Výstražný trojuholník

Najlepšie nápady sú niekedy tie najjednoduchšie. Toto svetlo má tvar výstražného trojuholníka, ktorý je univerzálny a rozumie mu každý vodič.

Cyklistické svetlo See Sense

Toto inteligentné svetlo na bicykel akoby zázrakom zistí, že sa nachádzate v rizikovejšej situácii, ako sú napríklad kruhové objazdy, križovatky alebo blížiace sa autá v noci. Svetlo automaticky upraví jas a frekvenciu záblesku pre optimálnu viditeľnosť.

Navigácia na bicykel Hammerhead

Podrobné pokyny sú oslobodzujúce, ale pri bicyklovaní určite nechcete pozerať na obrazovku viac, ako je nutné. Toto zariadenie sa pripojí k vášmu telefónu a jednoduchými pohybujúcimi sa bodmi vám naznačí, kedy máte odbočiť. Týmto spôsobom sa budete môcť sústrediť na situáciu na ceste.

Zámok s alarmom ABUS

Ak investujete do bicykla, určite by ste oň nechceli prísť. Vedeli ste, že existuje už aj zámok na bicykle s alarmom? Ak sa niekto bude snažiť bicykel ukradnúť a bude opakovane manipulovať so zámkom, ten spustí hlasný alarm, ktorý vás na to upozorní. Okrem alarmu je zámok vybavený aj senzorom, ktorý zaznamenáva polohu bicykla. V prípade, že vám bicykel odcudzia sa však môžete spoľahnúť na poistenie bicyklov od poisťovne Generali.

Sme aj na Instagrame

#zdravie #zdraverecepty #zdravoachutne #pohyb #fitness #vitalita #cestovanie
Ak sú toto aj vaše srdcové instatémy, sledujte nás:

Novinky a výber toho najlepšieho z Generali Balans raz mesačne priamo do vašej e-mailovej schránky.