projekt poisťovne logo generali

10 najinovatívnejších bezpečnostných doplnkov pre bicykel

06. 05. 2021

Prilba, svetlá, reflexná vesta. Niekedy sa zdá, že keď ide o bezpečnostné vybavenie pre bicykle, možnosti sú obmedzené. Ale vďaka novým technológiám a šikovným dizajnérom sa ponuka bezpečnostných doplnkov významne rozšírila. Predstavíme vám našich 10 najobľúbenejších kúskov.

Tento článok vznikol v rámci mesačného špeciálu, v ktorom sa venujeme cyklistike, aby sme si užili bezstarostnú a bezpečnú jazdu na dvoch kolesách. Vás a váš bicykel pomôže ochrániť aj poistenie bicyklov od poisťovne Generali, ktoré vás kryje pri krádeži a môžete sa naň spoľahnúť aj v prípade nehody.

Bezdrôtové zadné bicyklové svetlo Meilan X5, USB nabíjateľné

Premýšľali ste už nad tým, ako upozorniť vodičov, že budete odbáčať bez toho, aby ste museli zložiť ruku z riadidiel? S týmto doplnkom môžete jednoducho signalizovať, do ktorej strany budete odbáčať, priamo z riadidiel. Vďaka ľahko použiteľnému bezdrôtovému diaľkovému ovládaniu a inštalácii pomocou klipu budete môcť toto svetlo používať okamžite.

Cykloklaksón Hornit LITE

Keď sa na vás rúti auto, malý zvonček vám veľmi nepomôže. Dajte o sebe vedieť s týmto hlasným klaksónom so zabudovaným svetlom.

Bezpečnostné svetielko na topánky

Keď sa snažíte, aby vás bolo vidieť, stavte na kombináciu svetla a pohybu. Pripojte na vaše topánky tieto LED svetielka a šliapnite do pedálov. Budete tým najpútavejším objektom na ceste.

Airbag pre cyklistov Hövding

Vysloboďte si hlavu pomocou tohto vynálezu, ktorý je až 8-krát bezpečnejší ako tradičná prilba. Keď systém detekcie kolízie zaznamená náraz, aktivuje sa airbag a ochráni vašu hlavu za 0,1 sekundy. Musíte to vidieť, aby ste tomu uverili.

Senzor nárazu ICEdot

Ak toto malé zariadenie namontované na prilbe zaznamená náraz, odošle upozornenie s vašimi súradnicami vašim núdzovým kontaktom. Ak máte radi sólovú cyklistiku na tichých trasách, tento doplnok vám môže v prípade nehody zachrániť život.

Skladacia prilba Overade

Normálna cyklistická prilba je veľká ako vaša hlava, a jej veľkosť môže byť oštarou, keď z bicykla zosadnete a musíte ju nosiť v rukách. Vďaka šikovnému dizajnu skladacej prilby Overade už nemusíte kvôli bezpečnosti obetovať pohodlie.

Výstražný trojuholník

Najlepšie nápady sú niekedy tie najjednoduchšie. Toto svetlo má tvar výstražného trojuholníka, ktorý je univerzálny a rozumie mu každý vodič.

Cyklistické svetlo See Sense

Toto inteligentné svetlo na bicykel akoby zázrakom zistí, že sa nachádzate v rizikovejšej situácii, ako sú napríklad kruhové objazdy, križovatky alebo blížiace sa autá v noci. Svetlo automaticky upraví jas a frekvenciu záblesku pre optimálnu viditeľnosť.

Navigácia na bicykel Hammerhead

Podrobné pokyny sú oslobodzujúce, ale pri bicyklovaní určite nechcete pozerať na obrazovku viac, ako je nutné. Toto zariadenie sa pripojí k vášmu telefónu a jednoduchými pohybujúcimi sa bodmi vám naznačí, kedy máte odbočiť. Týmto spôsobom sa budete môcť sústrediť na situáciu na ceste.

Zámok s alarmom ABUS

Ak investujete do bicykla, určite by ste oň nechceli prísť. Vedeli ste, že existuje už aj zámok na bicykle s alarmom? Ak sa niekto bude snažiť bicykel ukradnúť a bude opakovane manipulovať so zámkom, ten spustí hlasný alarm, ktorý vás na to upozorní. Okrem alarmu je zámok vybavený aj senzorom, ktorý zaznamenáva polohu bicykla. V prípade, že vám bicykel odcudzia sa však môžete spoľahnúť na poistenie bicyklov od poisťovne Generali.

Sme aj na Instagrame

#zdravie #zdraverecepty #zdravoachutne #pohyb #fitness #vitalita #cestovanie
Ak sú toto aj vaše srdcové instatémy, sledujte nás:

Novinky a výber toho najlepšieho z Generali Balans raz mesačne priamo do vašej e-mailovej schránky.