projekt poisťovne logo generali

Tipy na výnimočné darčeky, ktoré potešia vašich blízkych a podporia lokálnych výrobcov

09. 12. 2022

Vianoce sa blížia a vy stále nemáte nakúpené darčeky? Máme pre vás tipy, z ktorých si určite vyberiete, či už chcete podarovať drobnosť, alebo investovať do kvalitného darčeka. V náročných časoch je dôležité myslieť aj na podporu lokálnych výrobcov a umelcov, vybrali sme pre vás teda nápady, ktorými potešíte dvojnásobne.

Tento článok vznikol v rámci mesačného špeciálu venovanému bezpečným sviatkom. Želáme vám, aby boli aj tie vaše šťastné a veselé. A ak by sa však nejaká nepríjemnosť vyskytla, poisťovňa Generali a jej asistenčné služby sú vám vždy nablízku.

Oblečenie a doplnky

Ak chcete niekomu darovať niečo osobné, dobrou voľbou môže byť oblečenie alebo nejaký zaujímavý doplnok. Máme pre vás niekoľko nápadov pre dámy aj pre pánov.

shutterstock_1868221315.jpg

⭐TIP od Sashe: ak chcete darček skutočne na telo, môžete svojich blízkych obdarovať personalizovaným darčekom či personalizovanou retiazkou s medailónikom.

Doplnky do domova

Osobným a tiež praktickým darčekom sú doplnky do domova. Takýmto darčekom nič nepokazíte a svojim blízkym darujete niečo, vďaka čomu si na vás vždy spomenú.

⭐TIP od Sashe: pozrite si drevené doplnky od značky Petrichora s moderným dizajnom.

shutterstock_2079909430.jpg

Kozmetika

Ak si netrúfate na príliš osobný darček, akými sú oblečenie a doplnky, vhodnou voľbou je spotrebný darček, ako je kozmetika. Aj pri kozmetike však môžete myslieť na to, aby bola lokálna a neobsahovala potenciálne škodlivé chemikálie či zbytočné plastové obaly.

Knižky

Určite aj vy máte vo svojom okolí knihomoľa, ktorého najviac poteší nový príbeh a nové informácie. Aj v tomto prípade môžete potešiť knižkou, ktorá vznikla rukou lokálnych autorov. Máme skvelé tipy pre milovníkov beletrie aj náučnej literatúry.

shutterstock_795241429.jpg

Okrem knižiek od slovenských autorov môžete svojich blízkych potešiť aj takou, ktorú si budú tvoriť sami. Zdatných kuchárov môžete obdarovať personalizovaným receptárom a pre zachovanie spomienok je skvelým darčekom krásny fotoalbum. Prípadne ak poznáte ašpirujúceho autora, svoju vlastnú knižku si môže začať tvoriť v novom štýlovom zápisníku 🙂 .

Pre najmenších

Tí, čo najviac očakávajú, čo si nájdu pod stromčekom, sú určite deti, a preto pri našich tipoch nemôžeme vynechať ani ich.

  • Edukačné hračky – deti sa najjednoduchšie a najrýchlejšie učia hravou formou, najmä keď sa pri tom aj zabávajú. Na Vianoce ich teda môžete obdarovať edukačnou hračkou, vďaka čomu budú trénovať svoju motoriku či získavať nové informácie.
  • Na rozvíjanie fantázie – k tomu, aby sa naučili používať svoju predstavivosť, detičkám pomôžu bábiky či postavičky, ku ktorým môžete kúpiť aj nádherný drevený domček, ktorý vo vašej rodine určite zostane po niekoľko generácií. Okrem toho môžete deti viesť k čítaniu knižiek už odmalička a darovať im peknú detskú knižku.
  • Na objavovanie a do izbičky – deti rady objavujú svet a začínajú s tým už doma a vo svojej izbičke. Môžu tak robiť zo svojej novej učiacej veže, v teepee stane a svoje poklady si môže skryť do maľovanej truhlice.
  • Odkaz do budúcna – tento darček je síce určený pre dieťa, ktoré už dospelo, no začať treba v jeho prvom roku. Darujte svojmu dieťaťu lásku a myšlienky v sade 19 listov, ktoré mu budete každý rok písať a ukladať do dekoratívnej krabičky. Vznikne z toho dojemný darček, ktorý vášmu dieťaťu zostane navždy.

shutterstock_750943903.jpg

Veríme, že sa inšpirujte našimi tipmi a príprava na sviatky bude bez stresu. Ak by ste predsa len mali pocit, že je toho na vás priveľa, vypočujte si náš podcast, v ktorom vám psychologička Romana Mrázová poradí, ako prežiť sviatky v pohode.

PODCAST so psychologičkou Romanou Mrázovou o tom, ako zvládať sviatočný stres

Sme aj na Instagrame

#zdravie #zdraverecepty #zdravoachutne #pohyb #fitness #vitalita #cestovanie
Ak sú toto aj vaše srdcové instatémy, sledujte nás:

Novinky a výber toho najlepšieho z Generali Balans raz mesačne priamo do vašej e-mailovej schránky.