projekt poisťovne logo generali

Dokázali by hackeri prelomiť vaše heslo už do minúty? Vytvorte si silnejšie s týmito tipmi

11. 08. 2021

Ak máte v online priestore množstvo účtov, môže byť lákavé používať všade stále to isté jednoduché heslo. Je však vaše heslo dostatočne silné na to, aby vás ochránilo pred stále vynachádzavejšími hackermi? Napriek tomu, že väčšina webových stránok používa šifrovanie, vygenerovaný kód (tzv. hash) možno ľahšie uhádnuť, ak heslo pozostáva zo slova, ktoré môžete bežne nájsť v slovníku.

Poisťovňa Generali je najdigitálnejšou poisťovňou na poistnom trhu – poistenie môžete uzatvoriť aj online bez potreby osobného kontaktu a ponúkame množstvo ďalších služieb bezpečne, jednoducho a rýchlo v digitálnej podobe. Aj v tejto oblasti reagujeme na potreby trhu a neustále prinášame inovatívne online riešenia, ktoré našim klientom zabezpečia maximálny komfort a prvotriedny servis.

Na najpoužívanejšie heslá sa pozrel nedávny prieskum – nachádza sa na zozname aj to vaše?

Jedným z hlavných spôsobov, ako sa hackeri dostanú do vašich účtov, sú práve tieto jednoducho uhádnuteľné heslá. Keďže v dnešnej dobe sa mnoho dôležitých údajov nachádza práve v online priestore, je mimoriadne dôležité vytvoriť si ku každému účtu silné heslo. Zistite, za aký dlhý čas by dokázali hackeri prelomiť vaše heslo. Zvládli by to už do minúty? Môžete si takisto skontrolovať, či sa vaša emailová adresa nenachádza na zozname uniknutých údajov.

Pripravili sme pre vás zoznam krokov, ako si vytvoriť bezpečné heslo, ktoré spoľahlivo ochráni vaše údaje.

generali-password-slovakia (1) (1).gif

Ak máte možnosť, používajte na identifikáciu okrem hesla aj biometrické údaje, ako je napríklad odtlačok prsta alebo rozpoznanie tváre. Prelomiť toto zabezpečenie je omnoho zložitejšie.

 

Sme aj na Instagrame

#zdravie #zdraverecepty #zdravoachutne #pohyb #fitness #vitalita #cestovanie
Ak sú toto aj vaše srdcové instatémy, sledujte nás:

Novinky a výber toho najlepšieho z Generali Balans raz mesačne priamo do vašej e-mailovej schránky.