projekt poisťovne logo generali

Knižky, ktoré vás namotivujú v novom roku

12. 01. 2023

Do nového roka mnohí vstupujú s očakávaniami a predsavzatiami, čo by chceli dosiahnuť. Ak patríte medzi nich a rozhodli ste sa pracovať sami na sebe, pustiť sa do niečoho nového či budovať svoju kariéru, máme pre vás tipy na knihy, ktoré vám v tom pomôžu.

Tento článok vznikol v rámci mesačnej témy venovanej osobnému rozvoju. Nalaďte sa v novom roku na úspech a využite naplno svoj potenciál. Špecifickým rizikám vyplývajúcim z vášho povolania je prispôsobené aj jedinečné životne poistenie od poisťovne Generali.

Myslenie rýchle a pomalé – Daniel Kahneman 

Kniha držiteľa Nobelovej ceny za ekonomiku vám objasní dva systémy, ktoré riadia naše myslenie a ovplyvňujú naše rozhodnutia. Prvý systém je intuitívny a rýchly a ten druhý rozvážny a logický. Zistíte, ako tieto dva systémy medzi sebou „bojujú“ o celkovú kontrolu nad naším správaním a k akým chybám v úsudku, pamäti a rozhodnutiach to môže viesť.

Ženský algoritmus – Lenka Hlinková 

Chcete sa ako žena presadiť v prevažne mužskom svete IT? V tom prípade je táto kniha presne pre vás. Búra mýty o ženách v spojení s technológiami, poskytne vám praktické rady, ako preraziť v tomto odbore a napredovať v kariére.

shutterstock_1708628419.jpg

Hovor ako TED (9 tajomstiev verejnej prezentácie od najlepších rečníkov z TEDx konferencií) Carmine Gallo 

Mnohým profesionálom sa stáva, že majú skvelé prelomové nápady, no vďaka zlým rečníckym schopnostiam ich nie sú schopní odovzdať. Vďaka tejto knihe sa môžete stať pútavejším a presvedčivejším rečníkom a získate tipy, ako svoje myšlienky lepšie prezentovať. Inšpirujte sa technikami najlepších rečníkov známych TED Talks prednášok, v rámci ktorých sa odborníci delia o svoje poznatky a skúsenosti v zaujímavej a zrozumiteľnej forme.

Úspešný introvert (Sila introvertov vo svete, ktorý nikdy neprestáva hovoriť) – Susan Cain 

Naša spoločnosť má tendenciu preceňovať prejavy extroverzie: zhovorčivosť, suverénnosť a hlučnosť. Introvertom je pritom každý tretí človek. V knižke od Susan Cain sa dozviete, v čom spočíva sila introvertov, čím náš svet obohacujú a prečítate si množstvo inšpiratívnych príkladov aj zo života slávnych osobností, o ktorých ste možno ani netušili, že sú introvertmi.

shutterstock_2230176259.jpg

Reštart (Ako čo najjednoduchšie vybudovať, viesť a zveľaďovať vlastný biznis) – Jason Fried a David Hansson

Uvažujete nad tým, že začnete podnikať či pracovať na voľnej nohe? Kniha Reštart vám prinesie množstvo dobrých rád, ako začať a uspieť. Donúti vás zamyslieť sa nad tým, čo ste považovali za samozrejmosť, a to, či je pre prekvitajúci biznis potrebné dôkladné plánovanie, monitorovanie konkurencie či dlhé hodiny strávené v práci.

Ako si vybudovať úspešnú kariéru (Rady a vedomosti overené v praxi, ktoré ti pomôžu získať úspech a uznanie v práci a osobnom živote) – Lukáš Čech 

Načerpajte inšpiráciu zo skúseností Lukáša Čecha a jeho úspešnej kariéry počas siedmich rokov v Amazone a ďalších úspešných Slovákov. V tejto krátkej knižke zistíte, ako sa vo svojej vysnívanej kariére posunúť vpred a dosiahnuť úspech.

Zlé peniaze (Sprievodca krízou) – Juraj Karpiš 

Či sa nám to páči alebo nie, peniaze potrebujeme k životu všetci, a preto by sme mali vedieť, ako fungujú. V jednej z najlepších slovenských kníh o ekonómii sa dozviete, ako žiť dobrý život aj napriek zlým peniazom.

shutterstock_488706160.jpg

Bohatý otec, chudobný otec – Robert T. Kiyosaki 

Prieskumy nám ukazujú, že Slováci sú na tom s finančnou gramotnosťou podpriemerne. Musíme sa preto naučiť nielen to, ako pracovať pre peniaze, ale aj to, ako by mali naše peniaze pracovať pre nás. Kniha vám priblíži spôsob zmýšľania, ktorý by ste si mali osvojiť pri investovaní. Pri peniazoch nie sú totiž dôležité iba čísla, ale aj to, čo reprezentujú.

Z dobrého skvelé (Prečo niektoré spoločnosti urobia veľký skok vpred… a iné nie) – Jim Collins

Kniha Jima Collinsa, ktorá sa v mnohých krajinách stala bestsellerom, je zhrnutím 5-ročného výskumného projektu o tom, čo robí niektoré firmy skvelými. Na základe reálnych príkladov a štatistík vám ponúkne nielen návod, ako budovať úspešnú firmu, ale aj ako byť výnimočným manažérom.

Sme aj na Instagrame

#zdravie #zdraverecepty #zdravoachutne #pohyb #fitness #vitalita #cestovanie
Ak sú toto aj vaše srdcové instatémy, sledujte nás:

Novinky a výber toho najlepšieho z Generali Balans raz mesačne priamo do vašej e-mailovej schránky.