projekt poisťovne logo generali

Na lyžovačke si dávajte pozor nielen na zdravie, ale aj na svoj majetok

12. 02. 2020

Zasnežené zimné svahy lákajú už nejaký ten týždeň aktívnejších aj pasívnejších lyžiarov. Z lyžovačky sa však môžete vrátiť nielen plný zážitkov, ale aj s hlavou v smútku. Aby sa tak nestalo, prinášame vám zopár praktických rád.

Lyže nenechávajte mimo dohľad

S lyžami alebo snowboardom na nohách počas celého dňa zrejme nevydrží ani ten najaktívnejší športovec. Váš oddych pri čaji či na obede v miestnom bufete však môže padnúť vhod zlodejom. Váš športový výstroj tak nikdy nenechávajte mimo dohľad.

Kam s lyžami cez noc?

Ak máte v rámci cestovného poistenia pripoistenú aj batožinu, do limitu plnenia máte kryté napríklad aj ukradnuté lyže. Musia však byť odcudzené z uzamknutého priestoru, napríklad z uzamknutej hotelovej izby. Ak ste si lyže cez noc nechali v spoločnej úschovni lyží, do ktorej má prístup hocikto a lyže vám počas noci niekto odcudzil, z poistenia batožiny nebudete mať nárok na náhradu škody.

Strešný box nie je bezpečný

Lyžiarsky výstroj alebo snowboard si v žiadnom prípade nenechávajte ani v strešnom boxe vozidla, ak ste už ubytovaní napríklad v hoteli. V takom prípade vám taktiež nevznikne nárok na poistné plnenie, keďže ste už ubytovaní a napriek tomu ste ponechali veci v aute.

Na lyžovačke si dávajte pozor nielen na zdravie, ale aj na svoj majetok

Iným prípadom, samozrejme, je, ak vám ukradnú lyže z uzamknutého strešného boxu auta počas cesty na lyžovačku, napríklad počas zastávky na benzínovej pumpe. V tomto prípade vám škodu poisťovňa preplatí. V rámci cestovného poistenia v pripoistení batožiny je kryté aj odcudzenie lyžiarskeho výstroja následkom vlámania, opäť však musí byť jasné, že lyže boli uložené v uzamknutom priestore a pri vlámaní došlo k prekonaniu prekážky.

Sme aj na Instagrame

#zdravie #zdraverecepty #zdravoachutne #pohyb #fitness #vitalita #cestovanie
Ak sú toto aj vaše srdcové instatémy, sledujte nás:

Novinky a výber toho najlepšieho z Generali Balans raz mesačne priamo do vašej e-mailovej schránky.