projekt poisťovne logo generali

Najkrajšie klziská na Slovensku a našich susedov

18. 01. 2020

Romantická hmla nad jazerom či kulisa tajomného zámku. Obujte si korčule a objavte magickú atmosféru tých najkrajších klzísk doma aj v okolitých mestách. Zimné zážitky na ľade budú kombináciou oslnivých výhľadov, omamných vôní, rozprávkových nákupov a sviatočnej zimnej zábavy.

Zamrznutý Prešporok

V našom hlavnom meste je každú zimu veľa možností, kam sa ísť korčuľovať. Pod holým nebom, na štadiónoch, jazerách a klziská každý rok otvoria aj niektoré obchodné centrá. Najkrajšie sú však tie v Starom Meste. Korčuľovanie uprostred Hviezdoslavovho námestia patrí k obľúbeným zimným zážitkom Bratislavčanov aj návštevníkov.

Najkrajšie klziská na Slovensku a u našich susedovZdroj: staremesto.sk

Klzisko obklopujú historické budovy a novorenesančné Slovenské národné divadlo. Námestie, ako aj celé centrum, je každý rok prekrásne osvietené a vyzdobené. Spolu s vôňou zo stánkov vyčarí atmosféru Vianoc starého Prešporku.

Bratislavské zimy nebývajú také mrazivé ako kedysi, ale ak prituhne, pekné vodné plochy sú na Kuchajde, Štrkoveckom jazere alebo na Železnej studničke. Vstup na ľad je však na vlastné riziko a treba byť opatrný. Viaceré slovenské klziská sú každý rok zdarma. Okrem jazier sa môžete bezplatne korčuľovať v obchodných centrách a aj niektoré mestské klziská (napríklad Nitra, Trenčín alebo Prievidza) majú vyhradené hodiny na korčuľovanie zdarma.

Najkrajšie klziská na Slovensku a u našich susedovZdroj: trip.slovakia.travel

Bystrická zimná rozprávka

Na krásnom mieste pod Tatrami, zasnežených Donovaloch, sa môžete každý rok kĺzať s očarujúcim výhľadom. Oblasť je obľúbenou zimnou destináciou pre zimné športy od výmyslu sveta a korčuľovanie medzi tatranskými štítmi nesmie chýbať. Z klziska si užijete dychberúci výhľad počas dňa aj večernú romantiku vďaka peknému osvetleniu.

Štiavnické tajchy pre dobrodruhov

Romantickú Banskú Štiavnicu navštívte, ak hľadáte naozaj netradičné miesto, kam si obuť korčule. Štiavnické tajchy, kde sa v lete môžete vykúpať, sa vďaka tuhým zimám menia na originálne klziská. Najobľúbenejšie zamrznuté vodné nádrže sú na Veľkej Vodárenskej a Červenej studni.

Obyvatelia Štiavnice sú známi aj netradičnými podujatiami, ktoré organizujú. Možno akurát zažijete korčuľovanie s lampášmi či „žehling“, veselú obdobu curlingu so starými žehličkami.

Najkrajšie klziská na Slovensku a u našich susedovZdroj: ephoto.sk, autor: Leopold

Rozprávková Viedeň

Toto mesto len na skok od Bratislavy v zime pripomína ľadový sen. Najkrajšie klzisko nájdete pred vysvietenou historickou budovou radnice. Korčuľovať sa budete medzi rozžiarenými stromami a výkladmi na námestí, z ktorého vedú romantické krivolaké uličky.

Najkrajšie klziská na Slovensku a u našich susedov

Radnica a zimné čaro Rathausplatz pripomína kulisy z Luskáčika a Rakúšania krásu mesta podčiarkujú skvelými službami. Výborný punč, tradičná štrúdľa či iné lokálne špeciality vám dodajú energiu po zimných radovánkach. Vo Viedni sa korčuľuje vo veľkom štýle, avšak v tomto meste budete musieť siahnuť hlbšie do vrecka.

Tajomná Budapešť

V tomto majestátnom meste nájdete jedno z najstarších a najväčších klzísk v Európe. City Park Ice Rink je v čarovnom mestskom parku a prví korčuliari sa na ňom kĺzali už v roku 1870. Piruety na ľade budú mať magickú atmosféru vďaka výhľadu na hrad Vajdahunyad. Na unikátnom klzisku sa konajú aj rôzne kultúrne udalosti a bolo tiež dejiskom Majstrovstiev sveta aj Európy v krasokorčuľovaní.

Najkrajšie klziská na Slovensku a u našich susedov

Je obľúbenou atrakciou aj v lete, kedy sa mení na umelé jazierko, po ktorom sa môžete člnkovať. Budapešť je známa aj svojimi horúcimi prameňmi, po šantení na ľade sa môžete ísť zrelaxovať do termálnych kúpeľov alebo objavovať mnohé historické krásy mesta.

Český korčuliarsky unikát

V Lipne nájdete najdlhšiu prírodnú korčuliarsku dráhu na svete. Ľadová magistrála prepája tri české mestečká Lipno nad Vltavou, Frymburk a Přední Výtoň. Dráha má takmer 10 kilometrov a prekorčuľovať sa jej celou dĺžkou je nezabudnuteľným zážitkom.

Najkrajšie klziská na Slovensku a u našich susedovZdroj: lipno.info

O toto nezvyčajné klzisko sa každoročne starajú dobrovoľníci z okolia, ktorí upravujú ľad. Ľadová magistrála sa otvára pre verejnosť v prípade, že ľad má minimálnu hrúbku 18 cm. Na jazere budete stretávať deti, mamičky s kočíkmi, domácich hokejistov aj krasokorčuliarov.

Príjemné a bezpečné korčuľovanie všetkým!

Sme aj na Instagrame

#zdravie #zdraverecepty #zdravoachutne #pohyb #fitness #vitalita #cestovanie
Ak sú toto aj vaše srdcové instatémy, sledujte nás:

Novinky a výber toho najlepšieho z Generali Balans raz mesačne priamo do vašej e-mailovej schránky.