projekt poisťovne logo generali

Nezvyčajní kuchynskí pomocníci

11. 02. 2019

Aj vaša kuchyňa sa môže stať kreatívnym miestom. Pozrite sa na toto neobyčajné kuchynské náradie, o ktorom ste možno ani netušili, že existuje. Niektoré dokáže naozaj ušetriť veľa práce v kuchyni, iné vás možno pobaví alebo aspoň poteší oko.

Zdroj foto

Silikónové formy vtipných tvarov

Rôzne druhy silikónových foriem na pečenie sú dnes bežnou výbavou už takmer každej kuchyne. Existujú v najrôznejších tvaroch. Obzvlášť milé sú však tie s vtipným či zvieratkovým motívom. Môžu obmäkčiť srdiečko nejedného náročného (nielen) detského stravníka. Či už ide o vajíčko, alebo špaldovú palacinku, vo vtipných tvaroch je chutné zdravé jedlo ešte lákavejšie.

Vykrajovač na avokádo

Ste milovníkom tohto aj u nás bežne dostupného zdravého ovocia s mnohorakým využitím v kuchyni? Vykrajovač na avokádo dokáže celé vnútro tohto výživného plodu pekne vylúpnuť zo šupky a zároveň ho naporciovať na ďalšie spracovanie.

Nezvyčajní kuchynskí pomocníci

Zdroj foto

Rukavica na šúpanie zeleniny

Doprajte vašej zelenine dokonalý peeling! Rukavica vyrobená z latexu dokáže nielen ošúpať zemiaky, ale aj mrkvu, petržlen a rôznu inú zeleninu. Vaše ruky tak zostanú bez ujmy.

Nezvyčajní kuchynskí pomocníci

Zdroj foto

Špiralizér na zeleninu

Práca s touto šikovnou hračkou bude zábava. Chcete svoje šalátové misy alebo zeleninové taniere čo najlepšie vyzdobiť na pripravovanú oslavu? Špiralizér dokáže jednoducho nakrájať zeleninu ako je mrkva, uhorka alebo zemiaky na dlhé a tvarovateľné plátky. Super nápad je použiť špiralizér na výrobu tzv. zoodles, čiže slíže z cukety či z iných druhov zelenín pripravené na spôsob klasických cestovín. O klasických aj netradičných cestovinách si prečítajte viac v tomto blogu.

Nezvyčajní kuchynskí pomocníci

Zdroj foto

Nôž na lúpanie kukurice

Ani zrniečko kukurice nazmar! Vylúpnite ich všetky vďaka tomuto špeciálnemu nožíku, ktorý nesmie chýbať v kuchyni každého milovníka kukurice.

Nezvyčajní kuchynskí pomocníci

Zdroj foto

Odmerka na špagety

Zbytočne veľa alebo, naopak, príliš málo špagiet? Koľko ich teda uvariť? S touto vychytávkou máte po tomto častom kuchynskom probléme.

Nezvyčajní kuchynskí pomocníci

Zdroj foto

Odstraňovač kôstok

Aj to najmenšie ovocie dokáže niekedy urobiť v kuchyni najväčší neporiadok. Pohodlne a rýchlo vyberte kôstku z čerešní alebo višní so šikovným odstraňovačom kôstok. Ak chcete, navyše, zamestnať zvedavé a po kuchyni sa potulujúce deti, smelo do toho. Odkôstkovanie je zábava, ktorá ich na nejaký čas bohato zamestná.

Nezvyčajní kuchynskí pomocníci

Zdroj foto

Nožnice s lopatkou na pizzu

Servírujte pizzu originálne! Nastrihajte si ju nožnicami priamo na lopatku. Áno, dá sa na to ísť aj klasicky, ale je to milá vychytávka najmä vtedy, ak máte návštevu a pizzu ste pripravili z poctivých a zdravých surovín z domácej produkcie.

Nezvyčajní kuchynskí pomocníci

Zdroj foto

Oddeľovač žĺtkov od bielkov

Nebaví vás zakaždým žonglovať s vajíčkami v rukách pri oddeľovaní žĺtka od bielka? Ak napríklad často pečiete a vajcia míňate na kartóny, tento pomocník sa vám naozaj zíde.

Nezvyčajní kuchynskí pomocníci

Zdroj foto

Branding na steaky

Príprava steaku je umenie a dobre pripravený steak je vizitkou každého správneho steak majstra. Tak prečo si svoje dokonalé kuchynské umenie aj nepodpísať, resp. vypáliť! Niektoré pečiatky na branding steakov sú robené na mieru, iné majú vymeniteľné písmenká, takže ich môžete obmieňať.

Nezvyčajní kuchynskí pomocníci

Zdroj foto

Odstraňovač semienok granátového jablka

Kto má rád toto zdravé ovocie, vie, aké ťažké býva vybrať všetky semienka bez toho, aby všade naokolo neboli malé červené fľaky. Táto pomôcka je v iných zemepisných šírkach povinnou výbavou kuchyne, u nás ju však vidieť zriedka. Granátové jablko stačí prekrojiť na polovicu, položiť na misku so sitkom, zakryť mäkkým silikónovým vrchnákom a semienka tlakom vytlačiť do nádoby. Rýchle, efektívne a najmä čisté!

Nezvyčajní kuchynskí pomocníci

Zdroj foto

Aj keď takéto nápadité príslušenstvo určite nevyužijete každý deň, na prípravu špecifických jedál sa vám bude hodiť. Mnohé vychytávky sú zároveň super nápadmi na darček pre každého vášnivého domáceho kuchára či kuchárku.

Sme aj na Instagrame

#zdravie #zdraverecepty #zdravoachutne #pohyb #fitness #vitalita #cestovanie
Ak sú toto aj vaše srdcové instatémy, sledujte nás:

Novinky a výber toho najlepšieho z Generali Balans raz mesačne priamo do vašej e-mailovej schránky.