projekt poisťovne logo generali

Online kurzy, ktoré vám pomôžu rozšíriť znalosti a získať nové zručnosti z pohodlia domova

16. 02. 2022

Ak by ste si chceli doplniť poznatky alebo získať nové, no nemáte čas chodiť na prezenčné kurzy, máme pre vás tipy na niekoľko kurzov, ktoré viete absolvovať aj z pohodlia vášho domova a pritom vás to nemusí nič stáť. Poradíme vám, kde takéto kurzy a videonávody nájdete v anglickom alebo v slovenskom jazyku.

Tento článok vznikol v rámci mesačného špeciálu venovanému témam vzdelávania. Poisťovňa Generali v spolupráci s Úniou materských centier zastrešuje jedinečný program Učenie pre život, ktorý je určený znevýhodneným a sociálne slabým rodinám s deťmi vo veku 0 – 6 rokov. Aj vy môžete projekt podporiť a pomôcť v tom, aby sny týchto detí neostali snami.

edX

Chceli by ste sa stať študentom na niektorých z najprestížnejších univerzít sveta? Môžete si to vyskúšať vďaka online kurzom cez projekt edX. Cieľom projektu, ktorý odštartovali Harvardská univerzita a Massachusettský inštitút technológií (MIT), je sprístupniť kvalitné vzdelanie všetkým. Nájdete tu viac ako 2 800 kurzov od univerzít z celého sveta. Medzi najpopulárnejšie kurzy na platforme patria programátorské kurzy, prípravné kurzy na jazykové skúšky, právne kurzy a kurzy cudzích jazykov.

Coursera

Kurzy od prestížnych inštitúcií nájdete aj na stránke Coursera. Prispievateľmi sú napríklad univerzity Yale, Stanford , Duke či Wesleyan. Aj na tomto portáli je dostupných množstvo kurzov zadarmo, no Coursera ponúka tiež možnosť získať vysokoškolský titul v online priestore po zaplatení školného. Medzi najobľúbenejšie kurzy za rok 2021 na stránke patrili kurzy zamerané na umelú inteligenciu, well-being, sociálnu psychológiu, argumentáciu či účtovníctvo.

Google digitálna garáž

Niekoľko online kurzov ponúka aj Google v rámci projektu Digitálna garáž. Kurzy sú zamerané na digitálny marketing, kariérny rozvoj a dáta. Dostupné sú zadarmo a nájdete ich aj v slovenskom jazyku. V ponuke je kurz základov digitálneho marketingu, po ukončení ktorého môžete získať medzinárodne uznávaný certifikát.

Online kurzy v slovenskom jazyku

Ak hľadáte kurzy v slovenčine, dostupných je ich niekoľko. Poobzerať sa môžete napríklad na stránke seduo.sk. Nájdete tu kurzy obchodu, komunikácie či práva, ale aj jazykové kurzy alebo kurzy kancelárskych softvérov. Niekoľko kurzov je dostupných zdarma, ostatné sa vám sprístupnia po zaplatení menšieho poplatku.

Ak sa chystáte podnikať a neviete, ako začať, alebo ak už podnikáte, ale chcete si rozšíriť znalosti, môžete sa prihlásiť na kurzy organizované Slovak Business Agency (SBA). SBA ponúka napríklad kurzy podnikateľských zručností, tipy pre nábor zamestnancov a kurzy grafických programov. Užitočné videonávody pre živnostníkov, eseročky a občianske združenia ponúka Firmáreň.sk. Poradia vám, ako si založiť živnosť a ako a kde vybaviť potrebné veci pre vaše podnikanie.

Upozornenie: Generali Poisťovňa, pobočka poisťovne z iného členského štátu (prostredníctvom ktorej v SR podniká Generali Česká pojišťovna a.s.) nezodpovedá za obsah na uvedených webových stránkach. Všetky odkazy na uvedené webové stránky sú z verejne dostupných zdrojov.

Sme aj na Instagrame

#zdravie #zdraverecepty #zdravoachutne #pohyb #fitness #vitalita #cestovanie
Ak sú toto aj vaše srdcové instatémy, sledujte nás:

Novinky a výber toho najlepšieho z Generali Balans raz mesačne priamo do vašej e-mailovej schránky.