projekt poisťovne logo generali

PODCAST s Petrom Závodským: Všetko, čo potrebujete vedieť o dôchodkovom sporení

11. 03. 2022

Začať so sporením na svoj dôchodok treba čím skôr. Viete však, aký je rozdiel medzi prvým, druhým a tretím pilierom, aké sú výhody sporenia v druhom pilieri, či ako si zvoliť investičnú stratégiu? V špeciálnej epizóde nášho podcastu nám tieto a mnoho ďalších otázok zodpovedal Peter Závodský z dôchodkovej správcovskej spoločnosti VÚB Generali.

Na dôchodkové sporenie je potrebné myslieť už ideálne pri nástupe do prvého zamestnania. V tejto epizóde nášho podcastu vám prezradíme, prečo je to tak. Dozviete sa, aké sú poplatky a riziká pri šetrení v druhom dôchodkovom pilieri, či je výhodné posielať si dobrovoľné príspevky a prinesieme vám aj stručný prehľad dostupných investičných stratégií.

Podcast si môžete vypočuť aj na Apple Podcasts, Spotify či YouTube, ale aj cez RSS alebo stiahnuť ako MP3.

Všetky povinne zverejňované informácie nájdete na https://www.vubgenerali.sk/online-zmluva/porovnanie-fondov/.

S uzatvorením zmluvy o starobnom dôchodkovom sporení s dôchodkovou správcovskou spoločnosťou je spojené aj riziko a doterajší alebo propagovaný výnos portfólia dôchodkového fondu v jej správe nie je zárukou budúceho výnosu portfólia dôchodkového fondu. Činnosť dôchodkovej správcovskej spoločnosti je pod dohľadom Národnej banky Slovenska.

Všetky doplňujúce informácie, napríklad o dôchodkových fondoch v ponuke VÚB Generali, nájdete na www.vubgenerali.sk.

Zmluvu o starobnom dôchodkovom sporení vo VÚB Generali si dokážete vytvoriť veľmi jednoducho online do niekoľkých minút cez https://www.vubgenerali.sk/online-zmluva/.

Sme aj na Instagrame

#zdravie #zdraverecepty #zdravoachutne #pohyb #fitness #vitalita #cestovanie
Ak sú toto aj vaše srdcové instatémy, sledujte nás:

Novinky a výber toho najlepšieho z Generali Balans raz mesačne priamo do vašej e-mailovej schránky.