projekt poisťovne logo generali

Poistenie majetku vám pomôže aj so zabuchnutými dvermi, zabezpečí inštalatéra či náhradné ubytovanie

25. 09. 2020

Na vaše poistenie majetku sa môžete spoľahnúť nielen v prípade poistnej udalosti, ale pomôže vám aj v prípade neočakávaných situácií, ako je napríklad zabuchnutie dverí, či pomoc pri odstránení havarijného stavu. Širokú ponuku asistenčných služieb máte k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni aj v rámci poistenia majetku od Generali.

Tento článok vznikol v rámci mesačného špeciálu, v ktorom sa spolu s odborníkmi venujeme rôznym domácim témam, aby naše domovy boli spokojné, zdravé a bezpečné. Rovnakú úlohu má aj balíčkové poistenie DOMino Trio od Generali, v ktorom máte všetko potrebné, aby bol váš majetok komplexne chránený.


Poisťovňa Generali ponúka v rámci poistenia majetku krytie najširšieho rozsahu poistných rizík od živlov cez krádež, vandalizmus až po výbuch či náraz dopravného prostriedku. Každý klient naviac k poisteniu majetku získava automaticky a úplne zadarmo aj asistenčné služby, ktoré zabezpečia nepretržitú pomoc v prípade neočakávaných a nepredvídateľných situácií spojených s užívaním rodinného domu, bytu alebo domácnosti.

Klienti môžu už v rámci základného balíka asistenčných služieb využiť pomoc technickej asistencie pri odstránení príčin a následkov havarijného stavu ich domácnosti. Ide napríklad o situácie, keď v domácnosti dôjde k prasknutiu vodovodného potrubia, poruche elektrických rozvodov či k rozbitiu okien následkom tlakovej vlny pri výbuchu. „V takýchto situáciách asistenčné služby podľa potreby zabezpečia a preplatia napríklad prácu inštalatéra, sklenára, elektrikára, kúrenára či plynára. Rovnako poistenie pomôže aj v prípade, ak je domácnosť z dôvodu havarijného stavu dočasne neobývateľná. Kryje totiž krátkodobé náhradné ubytovanie pre klientov do 48 hodín či ochranu nezabezpečenej domácnosti na 72 hodín,“ vysvetľuje Péter Lukács, riaditeľ Odboru poistenia personálneho majetku poisťovne Generali.

V rámci základného balíka vám asistenčné služby pomôžu v týchto situáciách:

 • Zabuchnutie dverí alebo zalomenie kľúča
 • Určite sa aj vám stala situácia, keď prievan zabuchol vchodové dvere do bytu a vy ste zostali stáť na chodbe bez kľúčov alebo ste kľúč pri otváraní dverí zlomili. Aj v tejto situácii vám pomôže vaša poisťovňa. Stačí sa obrátiť na asistenčné služby, ktoré vám nielen zabezpečia zámočníka, ale aj uhradia odomknutie dverí, prípadne výmenu zámku.

 • Práca inštalatéra, kúrenára alebo plynára

Tečúci záchod, presakujúce potrubie, nefunkčný radiátor či unikajúci plyn. Situácie, ktoré sa môžu vyskytnúť v každej domácnosti a na ktoré sa oplatí zavolať odborníka. Asistenčné služby od Generali vám v takýchto prípadoch zorganizujú a uhradia prácu inštalatéra, kúrenára či plynára. V prípade potreby vedia zabezpečiť aj elektrikára, sklenára či pokrývača, ktorí vám pomôžu s odstránením následkov poruchy či havarijného stavu vašej domácnosti.

 • Náhradné ubytovanie pre celú rodinu

Asistenčná služba vám pomôže, aj keď je vaša domácnosť z dôvodu poistnej udalosti neobývateľná. Ak vo vašom dome alebo byte došlo k požiaru, vytopeniu alebo inej poistnej udalosti, asistenčné služby zabezpečia a uhradia náhradné ubytovanie do 48 hodín pre celú rodinu. Zároveň zabezpečia ochranu vašej domácnosti po dobu 72 hodín, ak napríklad následkom výbuchu alebo požiaru došlo k poškodeniu dverí alebo okien, cez ktoré by mohla do vášho domu alebo bytu vniknúť nepovolaná osoba.

 • Prevoz osôb a zariadenia

Ak je vaša domácnosť dlhodobo neobývateľná, asistenčné služby vám zabezpečia a uhradia prevoz a uskladnenie jej zariadenia. Rovnako zabezpečia a uhradia prepravu poisteného k určenej osobe, teda napríklad vášho dieťaťa k jeho starým rodičom.

shutterstock_1173366955.jpg

 • Pomoc s uprataním domácnosti

Ak v dôsledku havarijného stavu bude vaša domácnosť neobývateľná, asistenčné služby vám zabezpečia pomoc pri uprataní vašej domácnosti, ako je napríklad vysávanie a umývanie podláh a kobercov, umytie okien a zrkadiel, dezinfekcia WC, kúpeľne alebo kuchyne a mnohé iné.


V prípade, že máte záujem ešte o širší rozsah asistenčných služieb, je možné si k poisteniu majetku dojednať aj ďalšie dva varianty prémiových asistenčných služieb, ktoré vám poskytnú odborné poradenstvo architekta alebo záhradníka, asistenciu lekára a IT technika, či právne poradenstvo a služby znalca. „Prémiové asistenčné služby stoja len pár eur ročne a klienti vďaka nim získajú istotu, že v prípade neočakávaných situácií im bude nepretržite poskytnutá potrebná pomoc,“ vysvetľuje Péter Lukács z poisťovne Generali.

Prémiové asistenčné služby vám pomôžu v týchto situáciách:

 • Lekár na telefóne

Ak ste prišli od vášho lekára a nie je vám všetko jasné, alebo vám až doma napadli otázky, ktoré by ste s lekárom radi skonzultovali, či nerozumiete, čo sa píše vo vašej lekárskej správe alebo laboratórnych výsledkoch, môžete využiť službu lekárskych konzultácií. V rámci prémiových asistenčných služieb vám je denne od 8.00 do 20.00 hod. na telefóne k dispozícii lekár, ale aj iný odborne vyškolený pracovník, ktorý vám poskytne potrebné informácie o liekoch a ich účinkoch, či pomôže vyhľadať najbližšiu lekáreň alebo lekársku pohotovostnú službu.

 • Preprava z nemocnice a opatrovníctvo

Pri hospitalizácii vás alebo iného dospelého člena domácnosti v nemocnici na dobu dlhšiu ako 48 hodín vám asistenčné služby zabezpečia a uhradia dopravu z nemocnice domov. Rovnako sa postarajú aj o dopravu osôb, ktorých poveríte opatrovaním vašich detí či seniorov. V prípade potreby vedia asistenčné služby zadovážiť aj opatrovanie detí, seniorov alebo nevládnych členov domácnosti.

 • IT asistencia a obnovenie dát

Vypisuje vám váš počítač technické oznámenie, ktorému nerozumiete, alebo zamrzol či jednoducho prestal fungovať? Aj v týchto situáciách sa môžete obrátiť na prémiové asistenčné služby. Kvalifikovaný technik vám telefonicky alebo cez internet poradí, ako daný problém vyriešiť. Využiť túto službu pritom môžete zadarmo až 5-krát ročne. Taktiež je možné využiť aj službu na obnovenie dát z vášho poškodeného zariadenia, vďaka ktorej sa dostanete späť k fotkám a dokumentom, ktoré ste na danom zariadení mali.

 • Predĺžená záruka spotrebičov

Pravdepodobne sa aj vám stalo, že sa váš spotrebič pokazil len pár dní po tom, ako mu uplynula dvojročná záručná lehota. S prémiovými asistenčnými službami od Generali však pre to nemusíte mať hlavu v smútku. Na domáce spotrebiče (chladnička, mraznička, práčka, sušička a pod.), ktorým už uplynula dvojročná záručná lehota, no nie sú staršie ako päť rokov, vám bude poskytnutá predĺžená záruka.

 • Poradenstvo architekta a záhradníka

Ak plánujete rekonštrukciu vašej domácnosti, alebo len túžite po malej zmene v interiéri alebo exteriéri, asistenčná služba vám zaistí architekta, ktorý vám pomôže so zariadením vašej domácnosti. Rovnako sa môžete poradiť aj so záhradníkom, ktorý vám prostredníctvom videokonferencie vysvetlí základné informácie a postupy z oblasti záhradníctva. Asistenčné služby vám vedia zaistiť aj príslušné práce záhradníka podľa vášho želania.

 • Právne poradenstvo a služby znalca

Asistenčné služby Právne poradenstvo poskytnú klientom nielen poradenstvo v otázke všeobecných právnych informácií, postupov a kontaktov, ale aj pomoc pri komunikácii s jednotlivými úradmi, pri vyplnení formulárov, sťažností a podaní či informácií o nutných dokladoch a o potvrdeniach.

Klienti ocenia najmä právne konzultácie v rámci prevencie sporov vzťahujúce sa na poistenie nehnuteľnosti, domácnosti a zodpovednosti za spôsobenú škodu. Napríklad, ak vás zažaluje sused za škodu, ktorú ste mu spôsobili vytopením alebo požiarom vo vašom byte alebo mesto, ak následkom výbuchu vo vašom byte dôjde k poškodeniu mestského majetku.

Naopak, ak niekto spôsobí škodu vám a vy nebudete súhlasiť s navrhovaným odškodnením, asistenčné služby vám zabezpečia znalecký posudok, ktorý posúdi spornú výšku škody, ktorá bola spôsobená treťou osobou vo vašom dome, byte alebo domácnosti.

Pri výbere kvalitného poistenia majetku by ste tak mali okrem rozsahu poistného krytia pozerať aj na ponuku asistenčných služieb. V poisťovni Generali si môžete uzavrieť kvalitné poistenie majetku už od 5 eur mesačne, v ktorom máte všetko, čo potrebujete, aby bol váš majetok komplexne chránený. Naviac získavate zadarmo aj základný rozsah asistenčných služieb, ktoré sú vám nonstop k dispozícii.

Sme aj na Instagrame

#zdravie #zdraverecepty #zdravoachutne #pohyb #fitness #vitalita #cestovanie
Ak sú toto aj vaše srdcové instatémy, sledujte nás:

Novinky a výber toho najlepšieho z Generali Balans raz mesačne priamo do vašej e-mailovej schránky.