projekt poisťovne logo generali

Povodeň a záplava nie je to isté – máte poistený váš domov správne?

17. 09. 2019

Výčiny živlov nie sú na našom území ničím novým. V posledných rokoch však postihujú Slovensko čoraz častejšie. Víchrice, krupobitia, záplavy či povodne spôsobujú ročne stovky škôd. Mnoho ľudí preto nič nenecháva na náhodu a svoj domov má poistený. Máte ho však poistený skutočne správne?

Niektorým škodám na majetku je možné predísť, živelným udalostiam však väčšinou nie. Mnohokrát prichádzajú náhle a spôsobia veľké škody. Len tento rok registruje poisťovňa Generali škody za približne 320-tisíc eur, ktoré na majetku občanov spôsobili práve živelné udalosti. Jedinou skutočnou pomocou môže byť v týchto prípadoch poistenie majetku. Je však potrebné mať ho správne nastavené.

Niektoré poisťovne ponúkajú pre svojich klientov poistné produkty, v ktorých sú už poistné riziká navolené podľa ich najčastejšieho výskytu, iné zasa ponúkajú klientom možnosť variabilne si zvoliť také krytia, ktoré považujú za potrebné. Tak či onak, v oboch prípadoch je vhodné skontrolovať si poistenie rizík povodeň a záplava, pričom je dôležité mať poistené obe tieto riziká. Aj keď ich totiž v bežnej reči používame ako synonymá, v poistnom slovníku ide o dve rozdielne veci.

Aj keď ich totiž v bežnej reči používame ako synonymá, v poistnom slovníku ide o dve rozdielne veci.

Povodeň a záplava nie je to isté - máte poistený váš domov správne?

Povodeň vzniká v dôsledku zvýšenia hladiny toku rieky, potoka alebo vodnej nádrže nad úroveň brehu alebo pretrhnutím hrádze a následným vyliatím vody, ktorá poškodí majetok. V prípade záplavy ide zase o súvislú vodnú plochu, ktorá môže vzniknúť aj z dôvodu povodne, ale aj z dôvodu vytrvalých zrážok alebo topenia snehu.

Vo väčšine poisťovní, rovnako aj v prípade poisťovne Generali, sa však obe tieto riziká poisťujú spoločne. Je však vhodné, aby ste si túto skutočnosť overili a nič nenechali na náhodu. Správne nastavené poistenie majetku vás pred živelnou udalosťou neochráni, no finančne pomôže pri odstraňovaní jej následkov a navrátení vášho domova do pôvodného stavu.

Povodeň a záplava nie je to isté - máte poistený váš domov správne?

Navyše každá poistná zmluva obsahuje všetky všeobecné poistné podmienky, všetky zmluvné dojednania, ako aj rozsah krytia rizík, ktoré by si mal každý nechať jasne vysvetliť a pomenovať. Nájsť vhodné poistenie, poradiť a vysvetliť, čo všetko dané poistenie obsahuje, je hlavnou úlohou finančného agenta. Tak sa ho nebojte na všetko do detailov opýtať. Ide predsa o váš domov!

Sme aj na Instagrame

#zdravie #zdraverecepty #zdravoachutne #pohyb #fitness #vitalita #cestovanie
Ak sú toto aj vaše srdcové instatémy, sledujte nás:

Novinky a výber toho najlepšieho z Generali Balans raz mesačne priamo do vašej e-mailovej schránky.