projekt poisťovne logo generali

Radíme: Viete, ako postupovať v prípade poistnej udalosti?

20. 11. 2019

Výkyvy počasia každoročne spôsobujú rozsiahle škody na majetku ľudí. Poisťovniam boli aj tento rok hlásené početné poistné udalosti - najskôr v januári po bohatej snehovej nádielke, na konci júna zasa Košice a okolie potrápil ľadovec a začiatok októbra priniesol silný vietor, ktorý miestami dosahoval až rýchlosť víchrice.

Je potrebné ohlásiť škodu poisťovni ihneď? Môžem začať s odstraňovaním škôd alebo mám čakať až do obhliadky poisťovne? Čo všetko mám poisťovni zdokladovať? Práve s týmito otázkami sa po živelných udalostiach poisťovne stretávajú najčastejšie. Prinášame vám preto prehľadný návod, ako je v takýchto chvíľach potrebné postupovať.

Čo urobiť ako prvé?

Ak je to možné, je potrebné zabrániť ďalšiemu rozšíreniu alebo zväčšeniu spôsobenej škody. S odstraňovaním následkov alebo opravou je však nutné počkať do obhliadky poisťovne. Samozrejme, ak je z hygienických alebo bezpečnostných dôvodov nevyhnutné začať s odstraňovaním škôd skôr, môžete tak urobiť. V takom prípade je však dôležité škodu dôkladne fotograficky zdokumentovať. Poisťovne odporúčajú nafotiť aj každú zmenu, ktorú ste museli vykonať, aby ste zabránili rozšíreniu škody.

Ako nahlásiť škodu?

Akonáhle zistíte, že na vašom majetku došlo k škode, je potrebné túto škodu bezodkladne nahlásiť poisťovni. Klienti poisťovne Generali tak môžu urobiť prostredníctvom aplikácie na obhliadku škôd vo svojom smartfóne alebo online formulára na webovej stránke poisťovne (https://www.generali.sk/poistna-udalost/), taktiež telefonicky, mailom alebo osobne na pobočke.

Aké dokumenty potrebuje poisťovňa?

Pri dokladovaní poistnej udalosti potrebuje poisťovňa od klienta číslo poistnej zmluvy, krátky a výstižný opis škody a telefónne číslo, na ktorom ho môže v prípade potreby kontaktovať. Škodu je zároveň potrebné podrobne nafotiť. Dnes už majú aj mobilné telefóny pomerne dobré fotoaparáty, poisťovni tak postačia aj fotky odfotené telefónom.

Veríme, že tento návod nebudete nikdy potrebovať. Ale vždy je lepšia prevencia a dostatok informácií vopred.

Sme aj na Instagrame

#zdravie #zdraverecepty #zdravoachutne #pohyb #fitness #vitalita #cestovanie
Ak sú toto aj vaše srdcové instatémy, sledujte nás:

Novinky a výber toho najlepšieho z Generali Balans raz mesačne priamo do vašej e-mailovej schránky.