projekt poisťovne logo generali

Sú zadarmo, no nevyužívame ich: Viete, s čím vám pomôžu asistenčky?

22. 08. 2022

Vaše poistenie PZP vám pomôže nielen s náhradou škody, ale aj vtedy, keď sa vám napríklad cestou na dovolenku pokazí auto.

Tento článok vznikol v rámci mesačného špeciálu venovanému kúpe auta. Buďte na cestách zodpovední a opatrní, aby ste vždy šťastne dorazili do cieľa. V poisťovni Generali vám radi pomôžeme nájsť to vhodné poistenie, ktoré bude vaše auto kryť v každej situácii. Navštívte svoju najbližšiu pobočku.

Určite ste sa už aj vy stretli na cestách s nepríjemnosťami, akými sú defekt, nedostatok paliva či uzamknutie kľúčov vo vozidle. Vedeli ste, že aj takéto situácie vám môže vyriešiť poisťovňa vďaka asistenčným službám, ktoré získavate v rámci poistenia PZP zadarmo? „Asistenčky vám podajú pomocnú ruku na cestách 24 hodín denne 7 dní v týždni v tých najrôznejších situáciách. Zabezpečujú napríklad odtiahnutie vozidla do servisu, poskytnutie náhradného vozidla, ubytovanie posádky v prípade nepojazdnosti vozidla, prečerpanie nesprávne natankovaného paliva, repatriáciu vozidla zo zahraničia a mnohé iné,“ vymenúva Marek Havriľák z poistenia motorových vozidiel poisťovne Generali.

Na svoju poisťovňu sa tak môžete obrátiť nielen v prípade škodovej udalosti, ale aj počas rôznych komplikácií v súvislosti s vaším vozidlom.

Uzamknutie kľúčov vo vozidle

Asistenčné služby kryjú prípady, keď majiteľ auta stratí kľúče, zabuchne si ich vo vozidle alebo kľúč zlomí či zasekne v zámku. V takýchto situáciách je najlepšie zachovať chladnú hlavu, nepokúšať sa násilím dostať do vozidla a radšej to nechať na profesionálov. Asistenčky vám zabezpečia buď otvorenie auta na mieste, alebo jeho odtiahnutie do najbližšieho servisu, kde vám auto odomknú.

Zámena či vyčerpanie paliva

Poisťovniam sú hlásené aj situácie, keď zamestnanec natankuje do služobného auta zlé palivo. Ak sa aj vám podarí natankovať do benzínového auta naftu alebo naopak, privolaná služba vám zabezpečí vyprázdnenie nádrže a prečerpanie nesprávneho paliva. „Zaznamenávame aj prípady, keď vodičom na cestách jednoducho došlo palivo. Aj s takýmito situáciami na cestách pomôžu asistenčné služby motorových vozidiel, ktoré zabezpečia dovoz potrebného paliva,“ radí Marek Havriľák.

shutterstock_1547926067.jpg

Pomoc v zahraničí

Poisťovňa Generali má v rámci asistenčných služieb k poisteniu motorových vozidiel zahrnutú aj pomoc v zahraničí, čo ocenia dovolenkári, ktorí sa za oddychom rozhodnú vybrať svojím autom. Ak ich cestou postretnú neočakávané nepríjemnosti, ako je dopravná nehoda či porucha auta, obrátiť sa môžu práve na asistenčné služby. „V prípade potreby zorganizujeme a uhradíme opravu vozidla na mieste nehody, jeho odtiahnutie do najbližšieho servisu či úschovu nepojazdného vozidla,“ hovorí.

V takomto prípade zabezpečia asistenčné služby ubytovanie pre celú posádku vozidla na dve noci, zaobstarajú náhradnú dopravu alebo poskytnú prenájom náhradného vozidla, ktoré dostane posádku do cieľa cesty.

shutterstock_231056083.jpg

Repatriácia vozidla

Ak je zrejmé, že vozidlo po nehode či poruche v zahraničí nepôjde opraviť do 7 dní, asistenčné služby zabezpečia odtiahnutie vozidla do miesta trvalého bydliska poisteného. Po dohode s asistenčnou službou môže byť vozidlo repatriované aj na iné miesto na území Slovenska v závislosti od preferencií klienta.

Zabezpečenie náhradných dielov

Ak vaše auto po nehode či poruche nebude možné opraviť z dôvodu, že na danom mieste nebude možné obstarať nevyhnutné náhradné diely, asistenčné služby zorganizujú ich nákup a doručenie do daného servisu alebo zaistia doručenie na medzinárodné letisko najbližšie k tomuto servisu. „Ak oprava vozidla v zahraničí nebude rentabilná, asistenčky zorganizujú a uhradia zošrotovanie vozidla v zahraničí do sumy 200 eur. Navyše zaistia aj všetky dokumenty potrebné na to, aby si klient mohol vozidlo po návrate na Slovensko odhlásiť z evidencie,” odporúča Marek Havriľák z poisťovne Generali.

shutterstock_1360089488.jpg

Vybitá batéria a zamrznuté palivo

Asistenčky ocenia vodiči aj v zime. Tie sú totiž nápomocné aj vtedy, ak vodičovi v nádrži zamrzne palivo alebo ak zostane majiteľ auta niekde „visieť“ po tom, ako sa mu vybije autobatéria. Asistenčná služba vodičovi pošle pomoc, ktorá  mu pomôže s dobitím batérie alebo odtiahne vozidlo do najbližšej opravovne.

Spoľahnúť sa na svoje asistenčné služby sa tak naozaj oplatí. Skontrolujte si preto svoje povinné zmluvné poistenie a zistite, na aký rozsah asistenčných služieb máte nárok. Klienti poisťovne Generali získavajú asistenčné služby automaticky a zadarmo už v rámci základného balíka poistenia PZP.

Viac informácií o poistení motorových vozidiel od Generali sa dozviete na https://www.generali.sk/pre-obcanov/poistenie-auta/.

Sme aj na Instagrame

#zdravie #zdraverecepty #zdravoachutne #pohyb #fitness #vitalita #cestovanie
Ak sú toto aj vaše srdcové instatémy, sledujte nás:

Novinky a výber toho najlepšieho z Generali Balans raz mesačne priamo do vašej e-mailovej schránky.