projekt poisťovne logo generali

Technológie do domácnosti, ktorých ovládanie hravo zvládnete

22. 06. 2022

V dnešnej dobe existuje také množstvo vynachádzavých a praktických nových technológií, že už len pri ich výbere sa človeku zatočí hlava. Prinášame vám tipy na niekoľko skvelých domácich zariadení, ktoré rýchlo a jednoducho nastavíte a môžete hneď začať používať.

Tento mesiac sa venujeme bývaniu a nehnuteľnostiam. Aby bolo o vaše vysnívané bývanie dobre postarané, chráňte svoj majetok a takisto aj seba, vhodným poistením. V poisťovni Generali vám radi pomôžu nájsť tie najlepšie riešenia šité na mieru. Navštívte svoju najbližšiu pobočku.

V dnešnej dobe existuje také množstvo vynachádzavých a praktických nových technológií, že už len pri ich výbere sa človeku zatočí hlava. Prinášame vám tipy na niekoľko skvelých domácich zariadení, ktoré rýchlo a jednoducho nastavíte a môžete hneď začať používať.

Inteligentné kúrenie a osvetlenie

Predstavte si, že by ste mohli teplotu jednotlivých miestností vo svojej domácnosti ovládať kdekoľvek a kedykoľvek. S inteligentnými termostatmi (napríklad značky Nest alebo Hive) je to hračka. Vďaka nim môžete monitorovať a prispôsobovať teplotu svojej domácnosti priamo zo svojho telefónu.

Skvelou voľbou sú aj inteligentné žiarovky, ktoré sú kompatibilné so systémami ako Amazon Alexa či Apple HomeKit. Svetlá môžete ovládať priamo zo svojho telefónu, napríklad keď ste na dovolenke, aby ste odradili zlodejov. Navyše už po odchode z domu nemusíte zostať v neistote, či ste doma nechali rozsvietené svetlo.

shutterstock_1582547836.jpg

Robotické vysávače

Kto povedal, že upratovanie musí byť namáhavé? Upratovanie zrejme nepatrí medzi vaše koníčky, tak prečo neinvestovať do robotického pomocníka, ktorý vám uľahčí život? Stačí ho nabiť a nechať ho, nech si robí svoju prácu. V ponuke sú drahšie, aj cenovo prijateľnejšie možnosti, na svoje si preto príde každý. Môžete si zvoliť dokonca aj pomocníka, ktorý vám nie len povysáva, ale aj umyje podlahu. Stačí ho len správne naprogramovať, alebo investovať do inteligentného robota, ktorý rozozná, po akej ploche sa pohybuje.

Bezstarostná zábava

Vďaka inteligentným systémom reproduktorov (ako je napríklad Amazon Echo) je počúvanie obľúbených melódií mimoriadnym potešením. Stačí prepojiť Echo s asistentom Amazon Alexa a môžete prehrávať rôzne skladby v rôznych izbách len hlasovým pokynom. A to nie je všetko! Asistenta sa môžete spýtať napríklad na predpoveď počasia a v reproduktoroch zaznie jeho odpoveď. Inteligentné reproduktory môžete prepojiť aj s ďalšími systémami, ako s osvetlením a môžete poprosiť asistenta, aby vám zapol, alebo vypol svetlá.

shutterstock_1638881254.jpg

Niečo pre domácich miláčikov

Ak máte doma štvornohého miláčika, ktorého potrebujete pravidelne kŕmiť, pravidelný prísun krmiva mu môžete zabezpečiť pomocou automatického dávkovača. Dávkovač si naprogramujete podľa potreby a aj keď ste celý deň v práci, budete mať istotu, že vaše domáce zvieratko nezostane hladné. Kúpiť si môžete aj dávkovač, ktorý ovládate smartfónom, či dokonca taký, ktorý má zabudovanú kameru a audiosystém, pomocou ktorého môžete vášho miláčika nielen vidieť, ale aj s ním komunikovať na diaľku. Ak chcete, aby malo vaše zvieratko celý deň prísun čerstvej, filtrovanej vody, môžete preň zabezpečiť fontánku na vodu.

shutterstock_1351817738.jpg

Inteligentné systémy uzamykania

Klasické zámky možno ľahko poškodiť, preto sú v dnešnej dobe stále populárnejšie ich inteligentné verzie. V ponuke je mnoho rôznych typov inteligentných zámkov vrátane biometrických zámkov, ktoré sa aktivujú pomocou odtlačkov prstov, zámkov na digitálny kľúč či videozvončekov, prostredníctvom ktorých uvidíte, kto sa nachádza pri dverách, a môžete vďaka nim i komunikovať.

Existuje mnoho ďalších technológií, ktoré uľahčujú každodenný život v domácnosti, a robia ho oveľa pohodlnejším. Patria sem napríklad postele s hlasovým ovládaním, osvetlenie, ktoré možno ovládať z telefónu, či dokonca chladničky, ktoré vám povedia, čo sa v nich nachádza. Tak ak chcete ušetriť čas alebo potrebujete doma šikovného pomocníka, určite nájdete to, čo vám bude vyhovovať.

Sme aj na Instagrame

#zdravie #zdraverecepty #zdravoachutne #pohyb #fitness #vitalita #cestovanie
Ak sú toto aj vaše srdcové instatémy, sledujte nás:

Novinky a výber toho najlepšieho z Generali Balans raz mesačne priamo do vašej e-mailovej schránky.