projekt poisťovne logo generali

Tipy, ako aj v malej domácnosti vytvoriť dostatok priestoru

01. 09. 2020

Výhody malej domácnosti sú nesporné: nemusíte kupovať veľa nábytku, máte menej priestoru, ktorý treba upratovať, a účty nie sú také vysoké ako pri väčších domoch či bytoch. No ak chcete z malého priestoru vyťažiť čo najviac, je potrebné sa trochu zamyslieť. Pozrite si naše najlepšie tipy pre malé domácnosti!

Tento článok vznikol v rámci mesačného špeciálu, v ktorom sa spolu s odborníkmi venujeme rôznym domácim témam, aby naše domovy boli spokojné, zdravé a bezpečné. Rovnakú úlohu má aj balíčkové poistenie DOMino Trio od Generali, v ktorom máte všetko potrebné, aby bol váš majetok komplexne chránený.

1. Vyskúšajte rozkladací nábytok

Ak sa niečo práve nepoužíva, zvyčajne to zavadzia. Či už  máte malý balkón alebo zvažujete kúpu postele, jedálenského stola alebo pracovného stola, rozkladací nábytok je skvelým riešením, ako využiť dostupný priestor.

2. Multifunkčný nábytok? Prečo nie!

Čím viac funkcií bude každý kus nábytku mať, tým menej nábytku budete potrebovať. Skvelým príkladom je nočný stolík, ktorý dobre poslúži aj ako bežný stôl, alebo úložné škatule, vďaka ktorým využijete voľný priestor pod posteľou, namiesto toho, aby ste museli kupovať novú komodu.

3. Využite priestor mimo podlahy

Nábytok, ktorý nezaberá miesto na podlahe, je vždy vítaný! Skvelým doplnkom sú napríklad lampy, ktoré môžete vďaka štipcu pripevniť na policu.

4. Namiesto skrine vešiaková tyč

Zmestiť dvojdverovú šatníkovú skriňu do malej spálne môže byť výzva. Rovnaký úložný priestor však získate, ak si zaobstaráte voľne stojacu vešiakovú tyč, s ktorou ušetríte miesto. Dokonca existujú aj také, ktoré majú v spodnej časti policu na odkladanie topánok. Je však dôležité, aby ste miestnosť často vetrali, aby na vaše oblečenie nesadal prach. Alebo môžete svoje najdrahšie či slávnostné kúsky vložiť do ochranných obalov.

5. Skrytý potenciál drezu

Kombinácia dosky na drez s odkvapkávačom je skvelým riešením, ako rozšíriť pracovný priestor v malej kuchyni.

oversink drainer.jpg

6. Investujte do vákuových vriec

Sezónne oblečenie môže zaberať pomerne veľa miesta. No vďaka vákuovým úložným vreciam, z ktorých pomocou vysávača vysajete vzduch, ho šikovne zmenšíte.

7. Posuvné priečky vytvoria nový priestor

Posuvné priečky sa vám zídu, ak chcete dočasne vytvoriť nový priestor, napríklad miestnosť pre hosťa.

8. Vytvorte si doma loft

Ak máte vysoké stropy, bola by škoda ich nevyužiť. Môžete si tu vytvoriť úložný priestor, ale aj pohodlné miesto na spánok či oddych.

9. Skúste to digitálne

Knihy, disky CD či DVD zaberajú viac miesta, než by ste očakávali. Ak sa rozhodnete využívať elektronické knihy či online vysielanie, uvoľníte tým drahocenné miesto vo svojej domácnosti.

10. Vyraďte to, čo nepotrebujete

Najlepším spôsobom, ako mať vo veciach poriadok, je zbaviť sa tých, ktoré už nepotrebujete.

Sme aj na Instagrame

#zdravie #zdraverecepty #zdravoachutne #pohyb #fitness #vitalita #cestovanie
Ak sú toto aj vaše srdcové instatémy, sledujte nás:

Novinky a výber toho najlepšieho z Generali Balans raz mesačne priamo do vašej e-mailovej schránky.