projekt poisťovne logo generali

Tipy na vzdelávacie podcasty, ktoré sa oplatí vypočuť

16. 02. 2022

Podcasty sú skvelým spôsobom, ako sa vzdelávať v rôznych témach, získať nové informácie a vypočuť si inšpiratívne rozhovory. Výhodou je, že si ich môžete vypočuť, kedykoľvek vám to vyhovuje. Môžete si napríklad spríjemniť cestu autom, verejnou dopravou alebo dokonca beh či cvičenie.

Tento článok vznikol v rámci mesačného špeciálu venovanému témam vzdelávania. Poisťovňa Generali v spolupráci s Úniou materských centier zastrešuje jedinečný program Učenie pre život, ktorý je určený znevýhodneným a sociálne slabým rodinám s deťmi vo veku 0 – 6 rokov. Aj vy môžete projekt podporiť a pomôcť v tom, aby sny týchto detí neostali snami.

Podcasty sa aj u nás na Slovensku tešia stále väčšej obľube a zodpovedá tomu aj ich rozrastajúci sa repertoár. Na svoje si prídu milovníci gastronómie, autičkári, cestovatelia aj študenti cudzích jazykov. Máme pre vás niekoľko tipov, ak sa chcete pri počúvaní podcastov vzdelávať a dopĺňať si informácie na rôzne témy.

Podnikanie a osobný rozvoj

Ak sa chcete dozvedieť viac o úskaliach podnikania a inšpirovať sa príbehmi úspešných podnikateľov, zapnite si podcast Prečo práve oni, Na rovinu o podnikaní alebo Leadership podcast s Andreou Vadkerti. Ak chcete zapracovať sami na sebe a na svojom osobnom rozvoji, vypočujte si podcast Nevyhorení, ktorý sa venuje duševnému zdraviu a zdravému pracovnému prostrediu. Skvelé podcasty na túto tému nájdete aj v českom jazyku. Inšpiratívne myšlienky rôznych osobností, špecialistov a skúsených manažérov nájdete v podcastoch Forbes Česko MladýPodnikatel.cz.

Veda a vzdelávanie

Zaujímajú vás novinky a informácie zo sveta vedy a techniky? Takéto zaujímavosti veľmi príjemným a pútavým spôsobom podáva Vedátorský podcast alebo podcast Zoom. Informácie a nové poznatky na rôzne témy, akými sú fyzika, technika, ale aj biológia a humanitné vedy prináša podcast Veda na dosah od Centra vedecko-technických informácií SR. Nie nadarmo sa hovorí, že história je učiteľkou života. Podcast Dejepis inak vám objasní rôzne historické udalosti a ich kontext. Jeho zakladateľka Sandra Sviteková bola v jeho poslednom ročníku zaradená na zoznam Forbes 30 pod 30, 30 talentovaných Slovákov pod 30 rokov. Ak vám nerobí problém počúvať podcasty v anglickom jazyku, zapnite si napríklad podcast Science Vs, BBC Earth Podcast alebo podcast Science Weekly.

shutterstock_17097991662.jpg

Zdravie

Je dôležité dopĺňať si poznatky aj v oblasti zdravia, aby ste sa nenechali zviesť rôznymi trendmi a hoaxmi. Riaďte sa odporúčaniami odborníkov, ktorí majú vo svojej oblasti množstvo skúseností a overených poznatkov. V podcaste Zdravie nájdete informácie z rôznych oblastí zdravovedy, spracované zrozumiteľne aj pre laickú verejnosť. Rozhovory so špecialistami zo sveta medicíny vám prináša podcast Rozhovory MD, v ktorom sa dozviete zaujímavosti o medicínskych špecializáciách a zdravotníctve. Ak vás zaujíma téma gynekológie a pôrodníctva a chcete sa dozvedieť viac o antikoncepcii, menopauze a tehotenských témach, pustite si podcast Gyncast.

Keď ide o zdravie, dôležité je, samozrejme, nielen fyzické, ale aj duševné zdravie. Témy duševného zdravia sú spracované v podcastoch Ako sa máš od Ligy za duševné zdravie a hmmm…, podcast psychologickej poradne IPčko.sk.

Zaujímavosti a informácie na témy fyzického a duševného zdravia, ale aj o bezpečnosti a celkovej pohode nájdete aj v podcaste Generali Balans, v ktorom sa rozprávame s odborníkmi a známymi osobnosťami o návode na vyrovnaný a zdravý život.

Financie

Svet financií a investovania sa môže mnohým zdať komplikovaný a nezrozumiteľný. Aj v tomto smere vám môžu pomôcť podcasty, vďaka ktorým sa zorientujete aj v tejto problematike. Množstvo užitočných informácií nájdete v podcaste Ide o peniaze. Svet investícií vám priblížia podcasty Jak investovatInvestičná akadémia. V anglickom jazyku je dostupný podcast Money Clinic with Claer Barrett od Financial Times, v ktorom sa dozviete množstvo praktických rád do života. Hosťami podcast sú nielen experti na financie, ale aj ľudia s reálnymi problémami, ktorým odborníci radia.

 

Upozornenie: Generali Poisťovňa, pobočka poisťovne z iného členského štátu (prostredníctvom ktorej v SR podniká Generali Česká pojišťovna a.s.) nezodpovedá za obsah na uvedených webových stránkach a v podcastoch. Všetky odkazy na uvedené webové stránky a podcasty sú z verejne dostupných zdrojov.

Sme aj na Instagrame

#zdravie #zdraverecepty #zdravoachutne #pohyb #fitness #vitalita #cestovanie
Ak sú toto aj vaše srdcové instatémy, sledujte nás:

Novinky a výber toho najlepšieho z Generali Balans raz mesačne priamo do vašej e-mailovej schránky.