projekt poisťovne logo generali

Tréning na posilnenie chrbtice a spevnenie svalstva od Jany Earl

Jana Earl 21. 04. 2022

Problémy s chrbticou trápia v dnešnej dobe množstvo ľudí. Najmä tých so sedavým zamestnaním. Je to daň, ktorú platíme za hodiny bez pohybu, stuhnuté svalstvo či nesprávnu polohu pri sedení. Výskumy navyše dokazujú, že dlhodobé sedenie, teda viac ako 8 hodín denne, pri súčasnom nedostatku pohybu, predstavuje podobné riziko úmrtia ako obezita či fajčenie.

Tento článok vznikol v rámci mesačného špeciálu, v ktorom sa venujeme vplyvu práce na naše fyzické a duševné zdravie. Poisťovňa Generali spustila jedinečné životné poistenie pre Hviezdy kancelárie, ktoré je prispôsobené rizikám vyplývajúcim z práce v administratíve.

Problémom s chrbticou sa však vieme jednoducho vyvarovať dostatkom správneho pohybu. V spolupráci so známou fitness blogerkou Janou Earl sme preto pripravili jednoduchý tréning ušitý na mieru tým, ktorých trápia bolesti chrbtice, alebo majú sedavú prácu pri ktorej im ochabuje svalstvo. 11 jednoduchých cvikov, ktoré vám Jana predvedie vo videu zvládnete za pár minút a určite by ste ich mali zaradiť do svojej dennej rutiny.

Sme aj na Instagrame

#zdravie #zdraverecepty #zdravoachutne #pohyb #fitness #vitalita #cestovanie
Ak sú toto aj vaše srdcové instatémy, sledujte nás:

Novinky a výber toho najlepšieho z Generali Balans raz mesačne priamo do vašej e-mailovej schránky.