projekt poisťovne logo generali

Učenie pre život: Zoznám sa s troma inšpiratívnymi rodinami

14. 04. 2023

Program Učenie pre život, ktorý zastrešuje poisťovňa Generali v spolupráci s Úniou materských centier, pomáha deťom zo znevýhodnených rodín rozvíjať ich vedomosti, zručnosti a schopnosti, aby aj oni mali šancu na kvalitnejší život. Predstavíme ti tri inšpiratívne príbehy rodín, ktorým program zmenil životy k lepšiemu. Pomôcť im môžeš aj ty, darovaním svojich 2 % z daní.

Tento mesiac patrí na Balanse rozmanitosti. Náš svet je krásny, lebo je pestrý a každý z nás je iný. Nie všetci však máme rovnaké príležitosti. Šancu na lepší život deťom zo znevýhodnených rodín môžeš darovať aj ty. Venuj svoje 2 % z dane programu Učenie pre život, ktorý zastrešuje poisťovňa GeneraliÚnia materských centier.

Gabika a Jarko

Gabika je pre svoje dve vnúčatá mamou, starou mamou aj otcom v jednej osobe. Deti si osvojila po strate svojho syna, otca detí.

Obracia sa ako vie, aby svojim vnúčatám zabezpečila dobrý život a vyrástli z nich šikovní a vzdelaní ľudia. Aj preto sa rozhodla zapojiť, vôbec ako jedna z prvých „mám“, do nášho programu Učenie pre život v materskom centre Bakomi v Banskej Štiavnici.

Janka a Nelka

Janka je mamou troch detí. Ako sama hovorí, je to ten najúžasnejší pocit na svete, ale zároveň aj psychicky a finančne náročná situácia.

Izolácia počas pandémie spôsobila, že jej deti boli veľmi tiché, ostýchavé a neustále zavesené na maminke.

Program Učenie pre život, ktorý navštevujú v materskom centre Medulienka v Leviciach, pozitívne zmeniť život celej rodiny. Deti sú už odvážnejšie, komunikatívnejšie a vo všetkom napredujú.

Nové obzory sa otvorili aj Janke, ktorá aktuálne zakladá vlastné materské centrum, pretože chce túto myšlienku posúvať ďalej a pomáhať ďalším rodinám.

Veronika a Zoe

Veronika navštevuje program Učenie pre život so svojou dcérkou so špeciálnymi potrebami, ktorá vďaka nemu robí veľké pokroky.

V materskom centre Medulienka v Leviciach, v ktorom program prebieha, našli vrúcnosť, pochopenie a obdiv. Byť iným je tu úplne normálne.

Ukazuje sa, že integrácia špeciálnych detí medzi tie ostatné je nesmierne dôležitá a prínosná pre obe strany.


Daruj Jarkovi, Nelke, Zoe a mnohým ďalším šancu na lepšiu budúcnosť. Svoje 2 % z dane im môžeš venovať na https://ucenieprezivot.sk/.

Sme aj na Instagrame

#zdravie #zdraverecepty #zdravoachutne #pohyb #fitness #vitalita #cestovanie
Ak sú toto aj vaše srdcové instatémy, sledujte nás:

Novinky a výber toho najlepšieho z Generali Balans raz mesačne priamo do vašej e-mailovej schránky.