projekt poisťovne logo generali

VIDEO: Vyrobte doma deťom interaktívnu tabuľu

10. 12. 2020

Deti sa rady zabávajú zhasínaním svetiel, točením rôznych koliesok a rozopínaním zipsov. Takéto činnosti ich dokážu na nejaký čas spoľahlivo zamestnať. Interaktívne tabule obsahujú predmety bežnej dennej potreby a dieťa ich môže skúmať bezpečným spôsobom.

Tento článok vznikol v rámci mesačného špeciálu venovanému našim najmenším. Spolu s odborníkmi sa venujeme témam rozvoja detí, aby boli zdravé, šťastné a mali ten správny štart do života. Rovnaký cieľ má aj program Učenie pre život, ktorý v rámci celosvetovej iniciatívy The Human Safety Net spustila poisťovňa Generali v spolupráci s Úniou materských centier, so snahou pomôcť deťom zo znevýhodnených rodín na Slovensku.

Interaktívna tabuľa je pre deti nielen zábavná, ale napomáha aj ich rozvoju. Pri narábaní s predmetmi sa totiž musia sústrediť, premýšľať, čo ako funguje a trénovať jemnú motoriku. Pri hre so zipsom či šnúrkami sa tiež učia samostatnosti v obliekaní.

Na prípravu takejto hračky budete potrebovať podkladovú drevenú dosku a rôzne pomôcky dennej potreby, ako sú zásuvky, vypínače, zámky či zipsy. Môžete si kúpiť nové alebo použiť tie, čo nájdete doma. Pri výrobe vlastnej interaktívnej tabule sa fantázii medze nekladú – naskladajte si pomôcky podľa vám dostupných materiálov.

Uistite sa, že sú všetky drobné predmety pevne uchytené, aby ich dieťa nedokázalo vziať do úst. Na zadnú stranu odporúčame pripevniť úchytku, ktorou tabuľu môžete pripevniť k radiátoru alebo inému pevnému predmetu, aby nespadla.

Inšpirujte sa naším videom a vyrobte si doma svoju vlastnú interaktívnu tabuľu. Ak chcete do výroby zapojiť aj deti, máme pre vás tipy aj na jednoduchšie hračky, ktoré určite zvládnu. Podobné pomôcky používala pri výučbe detí, už pred viac než sto rokmi, aj Maria Montessori, ktorej meno nesie aj Montessori metóda učenia. Túto metódu používajú aj lektorky materských centier pri práci s detičkami zo znevýhodnených rodín v rámci programu Učenie pre život, ktorý spustila poisťovňa Generali v spolupráci s Úniou materských centier.

Sme aj na Instagrame

#zdravie #zdraverecepty #zdravoachutne #pohyb #fitness #vitalita #cestovanie
Ak sú toto aj vaše srdcové instatémy, sledujte nás:

Novinky a výber toho najlepšieho z Generali Balans raz mesačne priamo do vašej e-mailovej schránky.