projekt poisťovne logo generali

VIDEO: Výroba vianočného venca

13. 12. 2021

Chcete si doma navodiť vianočnú atmosféru? Pomôže vám k nej aj správna dekorácia. Nemusíte preto hneď zamieriť do obchodu. Skúste najprv hľadať v záhrade alebo v prírode, kde zaručene nájdete materiály, z ktorých si dokážete vytvoriť veniec na dvere alebo svietnik na vianočný stôl.

Návod, ako na to, sme vám pripravili spolu s Kristínou Sedlákovou z Ateliéru Moss.

Ako základ venca môžete použiť kovový vešiak, ktorý sa dá jednoducho vytvarovať do kruhu a pomocou motúzika alebo drôtika naň môžete upevňovať čečinu a odrezky.  Odrežte si niekoľko halúzok z jedle či borovice alebo inú čečinu, využiť môžete tiež odrezky z brečtanu, cezmíny či rozmarínu. Ako drobné dekorácie poslúžia šišky, ktoré si môžete nasprejovať napríklad zlatou farbou, šípky, vysušené plátky pomaranča alebo koreniny ako škorica či badián. Veniec môžete dozdobiť stužkou alebo ozdobami na vianočný stromček.

Ak si chcete vytvoriť ikebanu alebo svietnik na stôl, ktorý tiež dozdobíte prírodnými materiálmi, ako základ vám poslúži miska alebo váza, do ktorej umiestnite florex alebo mach, ktorý bude udržovať správnu vlhkosť.

Celý návod a ďalšie skvelé tipy nájdete vo videu.

Sme aj na Instagrame

#zdravie #zdraverecepty #zdravoachutne #pohyb #fitness #vitalita #cestovanie
Ak sú toto aj vaše srdcové instatémy, sledujte nás:

Novinky a výber toho najlepšieho z Generali Balans raz mesačne priamo do vašej e-mailovej schránky.