projekt poisťovne logo generali

Viete, s čím všetkým vám pomôže vaše poistenie majetku?

22. 06. 2022

Poistenie majetku si uzatvárame najmä, aby sme boli chránení v prípade škôd na našom majetku, ktoré nám spôsobia živly, vandali, zlodeji či iné náhodné udalosti. Vedeli ste však, že poistenie majetku vám môže pomôcť aj v iných situáciách a inak ako len preplatením škôd?

Tento mesiac sa venujeme bývaniu a nehnuteľnostiam. Aby bolo o vaše vysnívané bývanie dobre postarané, chráňte svoj majetok a takisto aj seba, vhodným poistením. V poisťovni Generali vám radi pomôžu nájsť tie najlepšie riešenia šité na mieru. Navštívte svoju najbližšiu pobočku.

Mnohé z týchto služieb pritom získavate zadarmo v rámci vášho poistenia. Ide napríklad o situácie, keď v domácnosti dôjde k prasknutiu vodovodného potrubia, poruche  elektrických rozvodov či k rozbitiu okien následkom tlakovej vlny pri výbuchu. „V takýchto situáciách asistenčné služby podľa potreby zabezpečia a preplatia napríklad prácu inštalatéra, sklenára, elektrikára, kúrenára či plynára. Rovnako poistenie pomôže aj v prípade, ak je domácnosť z dôvodu havarijného stavu dočasne neobývateľná. Kryje totiž krátkodobé náhradné ubytovanie pre klientov do 48 hodín či ochranu nezabezpečenej domácnosti na 72 hodín,“ vysvetľuje Tomáš Potúček, riaditeľ poistenia majetku a zodpovednosti poisťovne Generali.

Práca inštalatéra, kúrenára alebo plynára

Tečúci záchod, presakujúce potrubie, nefunkčný radiátor či unikajúci plyn. Situácie, ktoré sa môžu vyskytnúť v každej domácnosti a na ktoré sa oplatí zavolať odborníka. Asistenčné služby v rámci poistenia majetku vám v takýchto prípadoch zorganizujú a uhradia prácu inštalatéra, kúrenára či plynára. V prípade potreby vedia zabezpečiť aj elektrikára, sklenára či pokrývača, ktorí vám pomôžu s odstránením následkov poruchy či havarijného stavu vašej domácnosti.

shutterstock_524040448.jpg

Zabuchnuté dvere

Určite sa aj vám stala situácia, keď prievan zabuchol vchodové dvere do bytu a vy ste zostali stáť na chodbe bez kľúčov alebo ste kľúč pri otváraní dverí zlomili. Aj v tejto situácii vám pomôže vaše poistenie majetku. Stačí sa obrátiť na asistenčné služby, ktoré vám nielen zabezpečia zámočníka, ale aj uhradia odomknutie dverí, prípadne výmenu zámku.

Náhradné ubytovanie pre celú rodinu

Poistenie majetku vám pomôže, aj keď je vaša domácnosť z dôvodu poistnej udalosti neobývateľná. Ak vo vašom dome alebo byte došlo k požiaru, vytopeniu alebo inej poistnej udalosti, asistenčné služby zabezpečia a uhradia náhradné ubytovanie do 48 hodín pre celú rodinu. Zároveň zabezpečia ochranu vašej domácnosti po dobu 72 hodín, ak napríklad následkom výbuchu alebo požiaru došlo k poškodeniu dverí alebo okien, cez ktoré by mohla do vášho domu alebo bytu vniknúť nepovolaná osoba.

Prevoz osôb a zariadenia

Ak je vaša domácnosť dlhodobo neobývateľná, asistenčné služby vám zabezpečia a uhradia prevoz a uskladnenie jej zariadenia. Rovnako zabezpečia a uhradia prepravu poisteného k určenej osobe, teda napríklad vášho dieťaťa k jeho starým rodičom.

shutterstock_14523455572.jpg

Pomoc s uprataním domácnosti

Ak v dôsledku havarijného stavu bude vaša domácnosť neobývateľná, asistenčné služby vám dohodnú upratovaciu firmu, ktorá vám pomôže s uprataním vašej domácnosti, ako je napríklad vysávanie a umývanie podláh a kobercov, umytie okien a zrkadiel, dezinfekcia WC, kúpeľne alebo kuchyne a mnohé iné.

V prípade, že máte záujem o širší rozsah asistenčných služieb, je možné si k poisteniu majetku dojednať aj ďalšie dva varianty prémiových asistenčných služieb, ktoré vám poskytnú právne poradenstvo a kybernetickú asistenciu. „Prémiové asistenčné služby stoja len pár eur ročne a klienti vďaka nim získajú istotu, že im v prípade neočakávaných situácií bude nepretržite poskytnutá potrebná pomoc,“ vysvetľuje Tomáš Potúček z poisťovne Generali.

IT asistencia a ochrana

Dnes trávime čoraz viac času na internete, kde vystavujeme ohrozeniu všetky naše dáta, bankové účty či našu identitu. Pripoistiť sa tak určite oplatí aj Kybernetickú asistenciu, ktorá vám pomôže v situáciách, keď máte zavírený počítač, niekto zneužil vašu platobnú kartu pri nákupe cez internet alebo vám niekto zneužil identitu na sociálnych sieťach a robí vám zlé meno.

Na prémiové asistenčné služby sa môžete obrátiť aj vtedy, ak vám váš počítač vypisuje technické oznámenie, ktorému nerozumiete, alebo zamrzol či jednoducho prestal fungovať. Kvalifikovaný technik vám telefonicky alebo cez internet poradí, ako daný problém vyriešiť. Taktiež je možné využiť aj službu na obnovenie dát z vášho pevného disku, vďaka ktorej sa dostanete späť k fotkám a dokumentom, ktoré ste na danom zariadení mali.

shutterstock_1251570469.jpg

Právne poradenstvo a služby znalca

Asistenčné služby Právne poradenstvo poskytnú klientom nielen poradenstvo v otázke všeobecných právnych informácií, postupov a kontaktov, ale aj pomoc pri komunikácii s jednotlivými úradmi, pri vyplnení formulárov, sťažností a podaní či informácií o nutných dokladoch a o potvrdeniach.

Klienti ocenia najmä právne konzultácie v rámci prevencie sporov vzťahujúce sa na poistenie nehnuteľnosti, domácnosti a zodpovednosti za spôsobenú škodu. Napríklad, ak vás zažaluje sused za škodu, ktorú ste mu spôsobili vytopením alebo požiarom vo vašom byte alebo mesto, ak následkom výbuchu vo vašom byte dôjde k poškodeniu mestského majetku.

Naopak, ak niekto spôsobí škodu vám a vy nebudete súhlasiť s navrhovaným odškodnením, asistenčné služby vám zabezpečia znalecký posudok, ktorý posúdi spornú výšku škody, ktorá bola spôsobená treťou osobou vo vašom dome, byte alebo domácnosti. Alebo vám poradia, ako reklamovať službu remeselníka, ktorý po poistnej udalosti zle odviedol svoju prácu.

Sme aj na Instagrame

#zdravie #zdraverecepty #zdravoachutne #pohyb #fitness #vitalita #cestovanie
Ak sú toto aj vaše srdcové instatémy, sledujte nás:

Novinky a výber toho najlepšieho z Generali Balans raz mesačne priamo do vašej e-mailovej schránky.