projekt poisťovne logo generali

Výbava pre dieťa: čo budete potrebovať a koľko to bude stáť

18. 03. 2022

Príprava na dieťa je krásnym obdobím. Je však potrebné myslieť na množstvo vecí, ktoré je pred príchodom bábätka potrebné vybaviť a zariadiť.

Tento mesiac sa v spolupráci s odborníkmi venujeme téme narodenia dieťaťa. Aby ste si užili radostné chvíle naplno, nezabudnite svoju rodinu chrániť komplexným poistením. Obchodníci poisťovne Generali vám radi pomôžu nájsť tie najlepšie riešenia šité na mieru. Navštívte svoju najbližšiu pobočku.

Ak čakáte svoje prvé dieťa, bude potrebné zadovážiť preň základnú výbavu. Určite však oceníte akúkoľvek možnosť, ako trochu ušetriť. Niektoré položky ako detský kočík či autosedačka sú nákladnejšie. V tomto prípade je preto vhodné zvážiť kúpu použitých alebo zapožičanie. Kočíky a autosedačky si môžete zapožičať aj cez rôzne služby, či už krátkodobo, keď cestujete, alebo aj na dlhšie.

Dieťatko bude v prvých mesiacoch a rokoch života rásť veľmi rýchlo, preto bude potrebné často vymieňať aj oblečenie za väčšie. Množstvo skvelého oblečenia viete kúpiť od iných mamičiek z druhej ruky aj v bazároch či cez sociálne siete.

Každé dieťa je unikát a každý rodič je inak náročný pri výbere vecí pre svoje dieťa. Aby ste na nič podstatné nezabudli, pripravili sme pre vás prehľadnú tabuľku so základnou výbavou, ktorú dieťa potrebuje, aj s orientačným rozpočtom, ktorý je potrebné si vyhradiť na zakúpenie daných položiek. Výsledný rozpočet za takúto základnú výbavu je 1 468 €. Konečná suma však závisí od mnohých faktorov – od nárokov rodičov, ako aj od finančných prostriedkov, ktoré na výbavu môžu vyhradiť.

Okrem týchto výdavkov je potrebné rátať aj s nákladmi na plienky, či už sa rozhodnete pre jednorazové, alebo pre ekologickejšiu alternatívu, na vlhčené utierky a ďalšie spotrebné veci, ktoré bude potrebné pravidelne dopĺňať.

Po nákupe výbavy myslite aj na poistenie majetku a ubezpečte sa, že vaša nehnuteľnosť aj domácnosť sú chránené. Poistenie domácnosti vás bude kryť napríklad aj v prípade odcudzenia kočíka zo spoločných priestorov, ako z chodby vášho bytového domu.

Aby ste si vedeli správne nastaviť nové alebo aktualizovať súčasné poistenie domácnosti, pomôžte si šikovnou aplikáciou na výpočet hodnoty domácnosti od poisťovne Generali.

Vybava pre dieta.png

Informácie o cenách jednotlivých položiek sme čerpali zo známeho vyhľadávača produktov.

Sme aj na Instagrame

#zdravie #zdraverecepty #zdravoachutne #pohyb #fitness #vitalita #cestovanie
Ak sú toto aj vaše srdcové instatémy, sledujte nás:

Novinky a výber toho najlepšieho z Generali Balans raz mesačne priamo do vašej e-mailovej schránky.