projekt poisťovne logo generali

Vybitá batéria či zabuchnuté kľúče: Viete, s čím všetkým vám pomôže vaše PZP?

09. 01. 2019

Pravdepodobne ste sa už na cestách stretli s nepríjemnosťami, akými sú defekt, nedostatok paliva, uzamknutie kľúčov vo vozidle či vybitie batérie. Len málo ľudí však vie, že aj takéto situácie preplácajú poisťovne v rámci asistenčných služieb.

Na svoju poisťovňu sa nemusíte obrátiť len v prípade škodovej udalosti. V rámci povinného zmluvného poistenia ponúkajú poisťovne asistenčné služby, ktoré vám podajú pomocnú ruku na cestách 24 hodín denne, 7 dní v týždni v tých najrôznejších situáciách – čo sa najmä teraz v zime určite hodí.

Uzamknutie kľúčov vo vozidle

Asistenčné služby kryjú napríklad prípady, keď majiteľ auta stratí kľúče alebo si ich zabuchne vo vozidle. „Asistenčka“ takto pomohla aj pánovi Jurajovi, ktorý šiel do nákupného centra a svoje auto zaparkoval v podzemnej garáži. Cestou k výťahu sa však rozhodol, že si zimnú vetrovku nechá v kufri svojho auta. Keď sa vrátil z nákupu, čakalo ho nepríjemné prekvapenie. Ako si totiž vetrovku vyzliekal, položil si kľúče do kufra a tie si tam následne nechtiac zabuchol. Privolaná asistenčná služba mu však auto rýchlo otvorila a on mohol bez problémov pokračovať domov.

Vybitá batéria či uzamknuté kľúče: Viete, s čím všetkým vám pomôže vaše PZP?

Zámena či vyčerpanie paliva

Možno budete prekvapení, no poisťovniam sú hlásené pomerne často situácie, keď zamestnanec natankuje do služobného auta zlé palivo. Natankovanie benzínu do naftového auta alebo naopak totiž asistenčné služby kryjú. V takejto situácii poisťovňa pre vodiča zabezpečí vyprázdnenie nádrže a prečerpanie nesprávneho paliva. Poisťovne zaznamenávajú aj prípady, keď vodičom na cestách jednoducho došlo palivo a bolo potrebné im ho priviezť. Aj s tým vedia asistenčné služby motorových vozidiel pomôcť.

Vybitá batéria a zamrznuté palivo

„Asistenčky“ ocenia vodiči aj v zime. Tie sú totiž nápomocné aj vtedy, ak vodičovi v nádrži zamrzne palivo alebo ak zostane majiteľ auta niekde „visieť“ po tom, ako sa mu vybije batéria. Privolaná asistenčná služba vodičovi pomôže s opätovným nabitím batérie alebo v prípade jej poruchy odtiahne vozidlo do najbližšej opravovne.

Vybitá batéria či uzamknuté kľúče: Viete, s čím všetkým vám pomôže vaše PZP?

Pomoc v zahraničí

Väčšina poisťovní má v cene povinného zmluvného poistenia vozidla zahrnutú aj pomoc v zahraničí, čo ocenia dovolenkári, ktorí sa za oddychom rozhodnú vybrať svojím autom. Ak ich cestou postretnú neočakávané nepríjemnosti, ako je dopravná nehoda či porucha auta, obrátiť sa môžu práve na asistenčné služby. „Asistenčka“ v prípade potreby zorganizuje a uhradí opravu vozidla na mieste nehody, odtiahnutie vozidla do najbližšieho servisu či miesta trvalého bydliska poisteného, ako aj úschovu nepojazdného vozidla. V prípade poistnej udalosti a nepojazdnosti vozidla zabezpečia asistenčné služby napríklad aj ubytovanie či odvoz posádky do cieľa cesty náhradným vozidlom.

Vybitá batéria či uzamknuté kľúče: Viete, s čím všetkým vám pomôže vaše PZP?

Spoľahnúť sa na svoje asistenčné služby sa tak naozaj oplatí. Skontrolujte si preto svoje povinné zmluvné poistenie a zistite, na aký rozsah asistenčných služieb máte nárok.

Sme aj na Instagrame

#zdravie #zdraverecepty #zdravoachutne #pohyb #fitness #vitalita #cestovanie
Ak sú toto aj vaše srdcové instatémy, sledujte nás:

Novinky a výber toho najlepšieho z Generali Balans raz mesačne priamo do vašej e-mailovej schránky.