projekt poisťovne logo generali

Vylepšite si domácnosť s feng šuej

09. 09. 2020

Už ste sa niekedy ocitli v miestnosti, v ktorej ste sa z nejakého neznámeho dôvodu necítili dobre? Odpoveď sa môže skrývať vo feng šuej, dávnom čínskom umení, ktoré v danom prostredí hľadá najvhodnejšie miesto pre človeka, a preto sa často využíva v architektúre.

Tento článok vznikol v rámci mesačného špeciálu, v ktorom sa spolu s odborníkmi venujeme rôznym domácim témam, aby naše domovy boli spokojné, zdravé a bezpečné. Rovnakú úlohu má aj balíčkové poistenie DOMino Trio od Generali, v ktorom máte všetko potrebné, aby bol váš majetok komplexne chránený.

Feng šuej vychádza z poznania, že všetko okolo nás pozostáva z energie a učí, ako môžeme do svojho okolia priviesť pozitívnu energiu čchi. Rovnováhu v živote hľadá v dnešnej dobe snáď každý z nás a najlepším miestom, kde začať s jej zlepšením, sú práve naše domovy. Pripravili sme pre vás niekoľko rád, ako vo svojom domove využiť feng šuej na maximum.

Vchodové dvere

Vchodové dvere sú vstupnou bránou pre čchi a predstavujú bohatstvo a blahobyt. Vytvorte preto pre čchi i pre svojich hostí príjemný vchod do svojho domova vďaka svetlým dverám či kvetináčom po oboch stranách dverí.

Predsieň

Na predsiene sa často zabúda, pretože svoju pozornosť väčšinou zameriavame na hlavné izby. V predsieni sa tak môže zhromažďovať negatívne čchi, ktoré prúdi miestnosťou (šha) alebo ktoré sa hromadí na jednom mieste (si čchi). Doprajte tomuto zanedbávanému miestu trochu pozornosti a zosvetlite ho teplým osvetlením či ozdobte farebným umeleckým dielom. Obrazy zaveste do rôznych výšok, pretože dlhé výrazné línie môžu čchi poškodiť.

Obývacia izba

V pokojnom a usporiadanom svete feng šuej nemá neporiadok miesto. Preto svoj domov vybavte praktickými úložnými riešeniami, akými sú rôzne škatule, skrinky a police na všetky drobnosti. Pre čchi sú najdôležitejšie svetlo a priestor. Ak nemáte v miestnosti dostatok priestoru a prirodzeného svetla, priestor môžete opticky zväčšiť a presvetliť pomocou lámp a zrkadiel.

Kuchyňa

Do kuchyne by ste mali začleniť všetkých 5 prírodných elementov – nielen oheň, vodu a kov (ktoré tam už zrejme máte), ale aj zem a drevo. Môžete si napríklad posadiť bylinky, ako bazalku, petržlen alebo rozmarín, a kúpiť si drevenú misu na ovocie. Sporák by ste zase mali mať vždy čistý, pretože vo feng šuej symbolizuje bohatstvo.

Spálňa

Spálňa by mala byť oázou pokoja a ticha, preto by ste ju mali zariadiť v upokojujúcich farbách a mal by v nej byť poriadok. Kľúčové je umiestnenie postele. V ideálnom prípade by nemala byť otočená k dverám, mala by byť pri stene a v jej okolí by sa mali nachádzať vyvážené a jemné línie. Zaobstarajte si oblé nočné stolíky a elektronické zariadenia nechajte za dverami spálne, aby ste nebránili prúdeniu čchi.

Sme aj na Instagrame

#zdravie #zdraverecepty #zdravoachutne #pohyb #fitness #vitalita #cestovanie
Ak sú toto aj vaše srdcové instatémy, sledujte nás:

Novinky a výber toho najlepšieho z Generali Balans raz mesačne priamo do vašej e-mailovej schránky.