projekt poisťovne logo generali

Začala sezóna bicyklov a ich zlodejov: Dajte si na ten svoj pozor a poistite ho

25. 05. 2021

Pandémia a opatrenia, ktoré ľudí naučili tráviť viac času v prírode, priniesli aj zvýšený záujem ľudí o cyklistiku. Podľa viacerých predajcov bicyklov presahuje dopyt aktuálnu ponuku, a tak výrazne narastá aj počet krádeží. Bicykel sa totiž ľahko kradne a dobre predáva, keďže kvalitné kúsky stoja stovky eur. Preto je dôležité mať svoj bicykel náležite poistený.

Tento článok vznikol v rámci mesačného špeciálu, v ktorom sa venujeme cyklistike, aby sme si užili bezstarostnú a bezpečnú jazdu na dvoch kolesách. Vás a váš bicykel pomôže ochrániť aj poistenie bicyklov od poisťovne Generali, ktoré vás kryje pri krádeži a môžete sa naň spoľahnúť aj v prípade nehody.

Pandémia ochorenia COVID-19 prinútila ľudí tráviť viac času v prírode, keďže nebolo možné vykonávať rôzne interiérové aktivity či športy. Mnohí preto práve v kúpe bicykla našli riešenie, ako zostať aj v čase pandémie v dobrej kondícii. Polícia však upozorňuje, že so zvýšeným záujmom ľudí o cyklistiku v poslednom období výrazne narástol aj počet krádeží z pivníc a spoločných priestorov, ale aj z verejných priestranstiev.

Krádeže aj na objednávku

Zlodeji majú v oku najmä drahšie horské bicykle a elektro bicykle, ktoré vedia následne dobre predať. Cena kvalitného bicykla či elektrobicykla sa totiž pohybuje rádovo v stovkách eur. Ničím nezvyčajným nie je ani krádež bicykla na objednávku. Policajti preto odporúčajú nenechávať bicykel bez dozoru a zabrániť jeho odcudzeniu kvalitnými bezpečnostnými systémami. Nech však urobíme čokoľvek, krádeži bicykla sa nikdy úplne nevyhneme, preto je vhodné myslieť aj na ochranu v podobe kvalitného poistenia.

Pre cyklistov a ich bicykle

Poistenie bicykla vytvorené presne na mieru pre cyklistov a ich bicykle vrátane elektrobicyklov ponúka ako jediná na trhu poisťovňa Generali. „Poistenie bicykla preplatí krádež bicykla alebo elektro bicykla z parku, spred obchodu, z bytu či z pivnice, a to nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí,“ vysvetľuje výhody poistenia Peter Ďumbala z poisťovne Generali.

Cyklisti si môžu vybrať, či si bicykel poistia na jeden, dva alebo na tri roky, pričom s poistením získavajú zadarmo aj výhodné asistenčné služby, ktoré cyklistom pomôžu v nečakaných situáciách v rámci celej Európy. „Asistenčné služby v prípade nehody zabezpečia odvoz cyklistu do zdravotníckeho zariadenia, odvoz bicykla do servisu či jeho opravu po nehode,“ vymenúva Peter Ďumbala z Generali.

shutterstock_644826769.jpg

Nový aj starší

Cyklisti si môžu poistiť nový bicykel priamo pri jeho kúpe u predajcov bicyklov, ktorí ho poskytujú. Cyklisti si môžu vybrať, či si bicykel poistia na jeden, dva alebo na tri roky. Poistiť si je však možné aj starší bicykel, a to do veku 3 rokov. „Ak ste si v minulosti bicykel zakúpili a nepoistili, môžete sa informovať u svojho predajcu ohľadne dopoistenia. Poistiť si je však možné aj bicykel, ktorý ste zakúpili inde. Predajcovi je potrebné priniesť záručný list, pokladničný doklad a bicykel,“ hovorí Peter Ďumbala z Generali.

Ukradli mi bicykel

Ak ste zistili, že vám niekto bicykel ukradol, je potrebné, aby ste na miesto privolali políciu, ktorá s vami spíše zápis. Ten budete neskôr potrebovať pri nahlasovaní poistnej udalosti. Dôležité je urobiť si aj viacero fotografií z miesta krádeže, napríklad prestrihnutú reťaz či iné viditeľné poškodenie. Do príchodu policajtov sa taktiež  skúste poobhliadnuť po okolí a oslovte okoloidúcich, či nevideli niekoho odchádzať s vaším bicyklom. Nezabudnite si vypýtať od svedkov aj kontakt. Všetky zhromaždené informácie odovzdajte polícii.

„V prípade krádeže sa obráťte na predajcu, kde ste si poistenie uzatvorili a odovzdajte mu policajnú správu spolu s fotodokumentáciou. Škodovú udalosť tiež môžete nahlásiť aj sami priamo v Generali prostredníctvom kontaktného centra alebo cez webovú stránku www.generali.sk, kde môžete jednoducho nahrať aj všetky dokumenty,“ radí Peter Ďumbala z poisťovne Generali.

Viac informácií o jedinečnom poistení bicyklov, ako aj zoznam predajcov, nájdete na https://www.generali.sk/pre-obcanov/poistenie-majetku/poistenie-bicykla/

Sme aj na Instagrame

#zdravie #zdraverecepty #zdravoachutne #pohyb #fitness #vitalita #cestovanie
Ak sú toto aj vaše srdcové instatémy, sledujte nás:

Novinky a výber toho najlepšieho z Generali Balans raz mesačne priamo do vašej e-mailovej schránky.