projekt poisťovne logo generali

Ako relaxovať? Inšpirácia od Dobrožrútov

Dada a Matúš Zvalovci 06. 01. 2019

Od spustenia nášho blogu v roku 2014 bolo naším najväčším relaxom varenie. Nielen samotný proces, ale aj všetko, čo vareniu predchádza – od nápadu až po realizáciu. Platí to dodnes. S našou dcérkou Zoe sme však postupne objavili aj ďalšie spôsoby, ako pookriať a zrelaxovať.

Foto: Alex Kiňová

Najprv sme si sadli a začali tvoriť recept len slovne. Jeden spomenul nejakú surovinu (niekedy to bolo niečo zabudnuté v špajze) a druhý to začal rozvíjať. A potom sme sa dali do práce, dieťa do nosiča a tancovali sme okolo seba v kuchyni. A potom naservírovať, odfotiť a zjesť!

Fotenie sme potrebovali vždy spraviť rýchlo, lebo už tam bolo dieťatko, ktorému sa bolo treba venovať. Nesmieme zabudnúť ani na náš hlad, keďže sme vždy varili tak, aby sa to dalo hneď zjesť (nič polouvarené kvôli farbe a podobne). A keď sa náhodou niečo nepodarilo, málokedy bol čas opäť sa k tomu vrátiť. Už sme mali milión ďalších nápadov.

Toto nám zostalo, aj keď teraz už nemáme na varenie toľko času a varíme hlavne účelne. Teda to, čo Zoe ľúbi a zje a zároveň tak, aby to bolo aj výživné. Ale to varenie a tvorenie okolo nás baví stále a je pre nás skvelým relaxom!

Ako relaxovať? Inšpirácia od Dobrožrútov

Ale to varenie a tvorenie okolo nás baví stále a je to pre nás skvelý relax!

Ako relaxovať? Inšpirácia od Dobrožrútov

Dieťa človeka naučí stanoviť si priority, a tak je relaxom napríklad prechádzka v lese a zásadne bez telefónov. Iba s vreckovým nožíkom, aby mohol Matúš so Zoe niečo vystružlikať.

Ja tam len tak som. Pozerám na listy a vždy ma totálne fascinuje kôra stromov. Tá rozmanitosť! Mám vtedy chuť to niekam preniesť. Do nejakej kolekcie, série fotiek, obrazov, proste čohokoľvek kreatívneho. Všetci by sme mali viac chodiť do lesa.

Ako relaxovať? Inšpirácia od Dobrožrútov

Takže rozhodne najlepší relax je les! Aj preto chodí naša Zoe do lesnej škôlky.

Ako relaxovať? Inšpirácia od Dobrožrútov

Obaja sme veľkí milovníci výberovej kávy a Zoe zbožňuje napenené mandľové mliečko. Je pre nás preto super oddychom aj ísť na kávu a nič neriešiť. Na jar, leto a jeseň nás zase vedela zrelaxovať aj naša záhradka. Už sa veľmi tešíme, keď budeme mať vlastný dom. Hrabanie v zemi bude asi jednou z našich hlavných relaxačných techník.

Matúš tiež rád beháva, takže preňho je aj beh veľkým relaxom. Na začiatku si odmietal kúpiť akékoľvek špeciálne oblečko, lebo si nebol istý, či ho to bude baviť dlhodobo a tak by mal zbytočné oblečenie navyše.

Matúš beháva už 3 roky a ani raz nikde nezdieľal, koľko zabehol.

Ako relaxovať? Inšpirácia od Dobrožrútov

Má však kamoša, s ktorým si posielajú výkon, aby jeden druhého motivovali, ale vraj nepotrebuje všetkým oznamovať, že si opäť zabehal. Dlho nemal ani žiadnu aplikáciu. Proste len behával.

Ja som zatiaľ čaro behu neobjavila, ale kto vie, možno raz. Baví ma však joga a po pôrode plánujem celkom intenzívne cvičiť. A úplne najväčším relaxom je, keď večer Zoe zaspí a my si uvaríme čaj bez riešenia pracovných vecí (OK, občas si nalejeme aj dánske bezlepkové pivko Mikkeller).

Pozrieme si film alebo vedieme naše dlhé filozofické úvahy o živote.

Ako relaxovať? Inšpirácia od Dobrožrútov

Foto: Alex Kiňová

Občas mám pocit, že sme už asi starí, ale je mi to úprimne jedno. Lebo mám náš život naozaj rada a rada ho trávim s mojou rodinkou.

Sme aj na Instagrame

#zdravie #zdraverecepty #zdravoachutne #pohyb #fitness #vitalita #cestovanie
Ak sú toto aj vaše srdcové instatémy, sledujte nás:

Novinky a výber toho najlepšieho z Generali Balans raz mesačne priamo do vašej e-mailovej schránky.